Aktualności

Fujifilm partnerem Grand Press Photo 2022

Pierwsza wystawa Grand Press Photo 2022 odbędzie się w Gdańsku. Najlepsze zdjęcia prasowe z tegorocznej edycji konkursu Grand Press Photo będzie można oglądać od 20 czerwca do 3 lipca w biurowcu Wave wybudowanym przez firmę Skanska w Gdańsku. Wystawę będzie można oglądać od poniedziałku do piątku, w godzinach 9 – 18. Prezentuje ona 302 fotografie: 48 zdjęć pojedynczych, 11 fotoreportaży, pięć projektów dokumentalnych oraz osiem zdjęć pojedynczych i trzy fotoreportaże w kategorii Young Poland. W tegorocznej edycji Grand Press Photo Fujifilm pełni rolę partnera konkursu i wystaw.

Wystawa "Po obu stronach Białego Nilu" - ginące plemiona w obiektywie Krzysztofa Weremy

„Po obu stronach Białego Nilu” to wystawa prezentująca najnowsze fotografie ze styczniowej wyprawy autora do dzikich plemion żyjących w najmłodszym państwie świata - Sudanie Południowym. Wszystkie zdjęcia prezentowane na wystawie zostały wykonane aparatem Fujifilm GFX 50S II.

Najszybszy tryb zdjęć seryjnych / najwyższa wydajność autofokusa i najlepsze funkcje wideo w historii serii X - bezlusterkowy aparat cyfrowy FUJIFILM X-H2S

TOKIO, 31 maja 2022 r. – Koncern FUJIFILM Corporation (prezes: Teiichi Goto) z przyjemnością ogłasza wprowadzenie do sprzedaży w lipcu 2002 r. bezlusterkowego aparatu cyfrowego “FUJIFILM X-H2S” (zwanego dalej X-H2S). Aparat dołącza do linii bezlusterkowych aparatów cyfrowych serii X, słynącej z wyjątkowej jakości obrazowania w zakresie zdjęć i wideo uzyskiwanej dzięki opracowanej przez Fujifilm technologii reprodukcji barw. X-H2 to flagowy model o wysokiej wydajności z niezwykle wytrzymałym korpusem i bogatymi opcjami sterowania i interfejsu, zaspokajający zróżnicowane potrzeby profesjonalistów.

Przedstawiamy obiektyw FUJINON XF18-120mmF4 LM PZ WR Wszechstronny obiektyw zmiennoogniskowy, który sprawdzi się w każdej sytuacji, zarówno przy fotografowaniu, jak i rejestracji wideo

Koncern FUJIFILM Corporation (prezes: Teiichi Goto) z przyjemnością ogłasza wprowadzenie do sprzedaży we wrześniu 2022 r. obiektywu „FUJINON XF18-120mmF4 LM PZ WR” (zwanego dalej XF18-120mmF4 LM PZ WR). Nowa optyka dołącza do bogatej linii wymiennych obiektywów XF przeznaczonych do bezlusterkowych aparatów cyfrowych serii X, słynących z kompaktowej i lekkiej konstrukcji oraz doskonałej jakości obrazowania uzyskiwanej dzięki opracowanej przez Fujifilm technologii reprodukcji barw.

FUJINON XF150-600mmF5.6-8 R LM OIS WR Obiektyw typu super-zoom oferujący doskonałą jakość obrazu, lekką konstrukcję i niezwykłą szybkość działania

Koncern FUJIFILM Corporation (prezes: Teiichi Goto) z przyjemnością ogłasza premierę obiektywu „FUJINON XF150-600mmF5.6-8 R LM OIS WR” (zwanego dalej XF150-600mmF5.6-8 R LM OIS WR), która nastąpi w sierpniu 2022 r. Nowy obiektyw dołącza do bogatej gamy wymiennych obiektywów XF przeznaczonych do bezlusterkowych aparatów cyfrowych serii X, słynących z kompaktowej i lekkiej konstrukcji oraz doskonałej jakości obrazowania uzyskiwanej dzięki opracowanej przez Fujifilm technologii reprodukcji barw.

Produkty FUJIFILM Holdings uhonorowane prestiżową nagrodą „iF Design Award”

FUJIFILM Holdings ustanawia swój historyczny rekord dzięki 24 produktom uhonorowanym prestiżową nagrodą „iF Design Award”. Nagrody zostały przyznane w uznaniu znakomitego wzornictwa, zwiększonej wydajności i doskonałej funkcjonalności produktów reprezentujących różne sektory rynkowe.

Produkty Fujifilm zdobywcami prestiżowych międzynarodowych nagród Red Dot Design

Bezlusterkowe aparaty cyfrowe i urządzenia diagnostyczne do obrazowania ultrasonograficznego laureatami nagrody "Best of the Best Award" w konkursie Red Dot Design. 20 produktów Fujifilm zostało zdobywcami prestiżowych międzynarodowych nagród Red Dot Design.

Fujifilm Poland i Maksymilian Rigamonti zapraszają na spotkanie LIVE

Live na fb.com/fujifilmpoland odbędzie się 8.02.22 (wtorek) o godz. 18! Tematem będzie "kuszenie" w portrecie prasowym

Karolina Jonderko ambsadarką Fujifilm

Karolina Jonderko, ubiegłoroczna lauretka World Press Photo, dołączyła do prestiżowego grona ambasadorów Fujifilm.

STOS - nowa książka Maksymiliana Rigamonti – ambasadora Fujifilm i Magdaleny Rigamonti!

STOS - to tytuł najnowszej publikacji duetu Magdaleny i Maksymiliana Rigamontich wydanej w ramach Kolekcji Wrzesińskiej. Powstała publikacja kompletna i uniwersalna opowiadająca o ciągnącej się przez wieki walce kobiet i walce z kobietami. Opowieści literackiej towarzyszą zdjęcia wykonane aparatem FUJIFILM GFX50R oraz Instax Wide 300.

Startuje międzynarodowy konkurs Fujifilm Moment Street Photo Awards 2021

Konkurs FUJIFILM MOMENT STREET PHOTO AWARDS 2021, organizowany w Częstochowie przez Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”. Po raz drugi sponsorem tytularnym konkursu jest Fujifilm, który ufundował nagrodę zestaw aparatu Fujifilm X-pro3 z obiektywem Fujinon XF 23 mm f/2.0 R WR,

Objęta mecenatem Fujifilm wystawa Paradise 101 Wojtka Wieteski w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu

„Paradise 101” to projekt artystyczny ambasadora marki Fujifilm, Wojtka Wieteski. Fotografie i filmy z blisko 30 lat podróży autora do Japonii będzie można obejrzeć we Wrocławiu. Wydarzeniem towarzyszącym otwarciu wystawy będzie wyjątkowy koncert muzyki elektronicznej zagrany na aparatach fotograficznych i obiektywach Fujifilm. Transmisja 7 czerwca 2021 o godz. 18.00 na https://www.youtube.com/c/xplorefujifilm.

Premiera książki Silvii Pogody - ambasadorki Fujifilm, już 13 maja

Książka „Butterflies” to wizualna opowieść o tym, co intrygujące i trudne do określenia. To momenty wyrwane z kontekstu, zwykle niezauważalne, a jednak zatrzymane na fotografiach. Wreszcie to historia o pięknie i jego degradacji, ale też o pięknie degradacji.

Ewa Meissner i WhiteSmoke Studio wśród ambasadorów Fujifilm

Ewa Meissner i duet WhiteSmoke Studio dołączyli do prestiżowego grona ambasadorów Fujifilm. W ramach prowadzonego od kilku lat programu ambasadorskiego 21 fotografów realizuje swoje projekty artystyczne z wykorzystaniem aparatów cyfrowych Fujifilm z serii X oraz GFX.

Fujifilm mecenasem wystawy Wojtka Wieteski pt. „Paradise 101“

Jako jeden z największych producentów profesjonalnego papieru fotograficznego oraz aparatów cyfrowych FUJIFILM został mecensem wystawy Wojtka Wieteski, ambasadora tej marki w Polsce. Wystawa „Paradise 101“ przedstawia fotografie wykonane w Japonii na przestrzeni blisko 30 lat. Wszystkie prace wydrukowane zostały na specjalistycznych papierach Fujifilm Maxima i FujiFlex Crystal Archive. Zdjęcia z ostatniej podróży do Japonii w 2019 r. wykonane zostały aparatami Fujifilm GFX 50R i Fujifilm X-H1.

Pamięć „W” kadrze – konkurs fotograficzny Muzeum Powstania Warszawskiego

Weź udział w konkursie fotograficznym z okazji 76. rocznicy Powstania Warszawskiego. Uchwyć swoim aparatem lub smartfonem obchody organizowane w dowolnym miejscu na świecie! Uroczystości oficjalne, koncerty, akcje społeczne – tematem Twoich prac może być wszystko, co dotyczy upamiętnienia Powstania Warszawskiego. Zrób zdjęcie – pokaż, że pamiętasz!

Letnie warsztaty fotograficzne FUJIFILM

Zapraszamy na cykl warsztatów fotograficznych z aparatami FUJIFILM serii X. Podczas nich poruszymy zagadnienia związane ze street foto i miejską fotografią krajobrazową. Lipcowe spotkania odbędą się w Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Warszawie i Lublinie. Sierpniowe m.in. we Wrocławiu.

Z Pauliną Holtz i Pawłem Kosickim o nauce fotografii

22 czerwca o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie z Pawłem Kosickim – ambasadorem Fujifilm oraz Pauliną Holtz – aktorką, pasjonatką fotografii, które poprowadzi Maciej Jeziorek. Na live na https://www.facebook.com/FujifilmPoland/ porozmawiają o tym jak i gdzie szukać dobrej edukacji fotograficznej i o relacjach Mistrz – Uczeń.