Aktualności

Fujifilm Partnerem Vintage Photo Festival. Zaproszenie na warsztaty z Wiktorem Franko

Fujifilm zaprasza na 8. Międzynarodowy Festiwal Miłośników Fotografii Analogowej - Vintage Photo Festival, który odbędzie się w dniach 23.09-02.10 2022 r. w Bydgoszczy. W ramach festiwalu odbędą się warsztaty fotograficzne prowadzone przez Wiktora Franko. Tematem warsztatów będzie fotografia portretowa.

Fujifilm zaprasza na festiwal ŚwiatłoSIŁA. Wśród prelegentów ambasadorzy Fujifilm.

Fujifilm zaprasza na festiwal ŚwiatłoSIŁA - jedyny taki festiwal foto-video w Polsce. Festiwal odbędzie się w dniach 15 -16 września 2022 roku w Gdańsku – na terenie Stoczni Gdańskiej. To jedyny taki festiwal w Polsce ulokowany w przestrzeni stoczniowej. Podczas dwudniowego festiwalu miłośnicy fotografii i filmu z całej Polski będą mieli możliwość wzięcia udziału w ponad 40 wykładach oraz 8 warsztatach masterclass.

Bezlusterkowy aparat cyfrowy “FUJIFILM X-H2”

Nowa matryca światłoczuła “X-Trans™ CMOS 5 HR” o rozdzielczości 40,2 MP, zapewniająca najwyższą jakość obrazu w historii serii X Wsparcie dla zapisu materiałów filmowych w jakości 8K/30P, zwiększające kreatywny potencjał serii X w tworzeniu treści, zarówno w obszarze fotografii, jak i wideo

Fujifilm zaprasza na Rybnik Foto Festival

Po raz kolejny Fujifilm będzie obecne na Rybnik Foto Festival, trwającym w dn. 9-11 września 2022 r. Formuła festiwalu opiera się na spotkaniach autorskich, podczas których zgromadzona publiczność będzie miała okazję poznać przekrój twórczości najwybitniejszych autorów i autorek, reprezentujących różne gatunki fotografii. W ramach festiwalu Fujifilm ma przyjemność zaprosić na stoisko ze sprzętem Fujifilm oraz na spotkania z naszymi ambsadorami: Ewą Meissner, Dariuszem Ogłozą i Karoliną Jonderko.

Warsztaty fotograficzne Fujifilm & Sputnik Photos

Fujifilm, wraz ze Sputnik Photos, organizuje warszaty fotograficzne w 6 miastach Polski: Białymstoku, Wrocławiu, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Warszawie. Warsztaty będą odbywały się od sierpnia do końca października 2022 roku. Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązuje rekrutacja. Informacje o rekrutacjach i terminach będą regularnie umieszczane na akademia.fujifilm.pl/warsztaty

Printlife@home 2022 - Drukuj swoje zdjęcia. Dziel się swoim życiem.

Powraca Printlife@home, inicjatywa Fujifilm mająca na celu rozpowszechnianie masowej kultury wydruku fotografii. Po udanych wystawach z ubiegłego roku spółka Fujifilm, która może pochwalić się 15-letnim doświadczeniem w organizowaniu publicznych wystaw fotograficznych, rozpoczyna swoją trzecią wystawę printlife@home, w ramach której również i ty możesz mieć szansę na zdobycie głównych nagród.

Fujifilm partnerem Grand Press Photo 2022

Pierwsza wystawa Grand Press Photo 2022 odbędzie się w Gdańsku. Najlepsze zdjęcia prasowe z tegorocznej edycji konkursu Grand Press Photo będzie można oglądać od 20 czerwca do 3 lipca w biurowcu Wave wybudowanym przez firmę Skanska w Gdańsku. Wystawę będzie można oglądać od poniedziałku do piątku, w godzinach 9 – 18. Prezentuje ona 302 fotografie: 48 zdjęć pojedynczych, 11 fotoreportaży, pięć projektów dokumentalnych oraz osiem zdjęć pojedynczych i trzy fotoreportaże w kategorii Young Poland. W tegorocznej edycji Grand Press Photo Fujifilm pełni rolę partnera konkursu i wystaw.

Wystawa "Po obu stronach Białego Nilu" - ginące plemiona w obiektywie Krzysztofa Weremy

„Po obu stronach Białego Nilu” to wystawa prezentująca najnowsze fotografie ze styczniowej wyprawy autora do dzikich plemion żyjących w najmłodszym państwie świata - Sudanie Południowym. Wszystkie zdjęcia prezentowane na wystawie zostały wykonane aparatem Fujifilm GFX 50S II.

Najszybszy tryb zdjęć seryjnych / najwyższa wydajność autofokusa i najlepsze funkcje wideo w historii serii X - bezlusterkowy aparat cyfrowy FUJIFILM X-H2S

TOKIO, 31 maja 2022 r. – Koncern FUJIFILM Corporation (prezes: Teiichi Goto) z przyjemnością ogłasza wprowadzenie do sprzedaży w lipcu 2002 r. bezlusterkowego aparatu cyfrowego “FUJIFILM X-H2S” (zwanego dalej X-H2S). Aparat dołącza do linii bezlusterkowych aparatów cyfrowych serii X, słynącej z wyjątkowej jakości obrazowania w zakresie zdjęć i wideo uzyskiwanej dzięki opracowanej przez Fujifilm technologii reprodukcji barw. X-H2 to flagowy model o wysokiej wydajności z niezwykle wytrzymałym korpusem i bogatymi opcjami sterowania i interfejsu, zaspokajający zróżnicowane potrzeby profesjonalistów.

Przedstawiamy obiektyw FUJINON XF18-120mmF4 LM PZ WR Wszechstronny obiektyw zmiennoogniskowy, który sprawdzi się w każdej sytuacji, zarówno przy fotografowaniu, jak i rejestracji wideo

Koncern FUJIFILM Corporation (prezes: Teiichi Goto) z przyjemnością ogłasza wprowadzenie do sprzedaży we wrześniu 2022 r. obiektywu „FUJINON XF18-120mmF4 LM PZ WR” (zwanego dalej XF18-120mmF4 LM PZ WR). Nowa optyka dołącza do bogatej linii wymiennych obiektywów XF przeznaczonych do bezlusterkowych aparatów cyfrowych serii X, słynących z kompaktowej i lekkiej konstrukcji oraz doskonałej jakości obrazowania uzyskiwanej dzięki opracowanej przez Fujifilm technologii reprodukcji barw.

FUJINON XF150-600mmF5.6-8 R LM OIS WR Obiektyw typu super-zoom oferujący doskonałą jakość obrazu, lekką konstrukcję i niezwykłą szybkość działania

Koncern FUJIFILM Corporation (prezes: Teiichi Goto) z przyjemnością ogłasza premierę obiektywu „FUJINON XF150-600mmF5.6-8 R LM OIS WR” (zwanego dalej XF150-600mmF5.6-8 R LM OIS WR), która nastąpi w sierpniu 2022 r. Nowy obiektyw dołącza do bogatej gamy wymiennych obiektywów XF przeznaczonych do bezlusterkowych aparatów cyfrowych serii X, słynących z kompaktowej i lekkiej konstrukcji oraz doskonałej jakości obrazowania uzyskiwanej dzięki opracowanej przez Fujifilm technologii reprodukcji barw.

Produkty FUJIFILM Holdings uhonorowane prestiżową nagrodą „iF Design Award”

FUJIFILM Holdings ustanawia swój historyczny rekord dzięki 24 produktom uhonorowanym prestiżową nagrodą „iF Design Award”. Nagrody zostały przyznane w uznaniu znakomitego wzornictwa, zwiększonej wydajności i doskonałej funkcjonalności produktów reprezentujących różne sektory rynkowe.

Produkty Fujifilm zdobywcami prestiżowych międzynarodowych nagród Red Dot Design

Bezlusterkowe aparaty cyfrowe i urządzenia diagnostyczne do obrazowania ultrasonograficznego laureatami nagrody "Best of the Best Award" w konkursie Red Dot Design. 20 produktów Fujifilm zostało zdobywcami prestiżowych międzynarodowych nagród Red Dot Design.

Fujifilm Poland i Maksymilian Rigamonti zapraszają na spotkanie LIVE

Live na fb.com/fujifilmpoland odbędzie się 8.02.22 (wtorek) o godz. 18! Tematem będzie "kuszenie" w portrecie prasowym

Karolina Jonderko ambsadarką Fujifilm

Karolina Jonderko, ubiegłoroczna lauretka World Press Photo, dołączyła do prestiżowego grona ambasadorów Fujifilm.

STOS - nowa książka Maksymiliana Rigamonti – ambasadora Fujifilm i Magdaleny Rigamonti!

STOS - to tytuł najnowszej publikacji duetu Magdaleny i Maksymiliana Rigamontich wydanej w ramach Kolekcji Wrzesińskiej. Powstała publikacja kompletna i uniwersalna opowiadająca o ciągnącej się przez wieki walce kobiet i walce z kobietami. Opowieści literackiej towarzyszą zdjęcia wykonane aparatem FUJIFILM GFX50R oraz Instax Wide 300.

Startuje międzynarodowy konkurs Fujifilm Moment Street Photo Awards 2021

Konkurs FUJIFILM MOMENT STREET PHOTO AWARDS 2021, organizowany w Częstochowie przez Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”. Po raz drugi sponsorem tytularnym konkursu jest Fujifilm, który ufundował nagrodę zestaw aparatu Fujifilm X-pro3 z obiektywem Fujinon XF 23 mm f/2.0 R WR,

Objęta mecenatem Fujifilm wystawa Paradise 101 Wojtka Wieteski w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu

„Paradise 101” to projekt artystyczny ambasadora marki Fujifilm, Wojtka Wieteski. Fotografie i filmy z blisko 30 lat podróży autora do Japonii będzie można obejrzeć we Wrocławiu. Wydarzeniem towarzyszącym otwarciu wystawy będzie wyjątkowy koncert muzyki elektronicznej zagrany na aparatach fotograficznych i obiektywach Fujifilm. Transmisja 7 czerwca 2021 o godz. 18.00 na https://www.youtube.com/c/xplorefujifilm.