Objęta mecenatem Fujifilm wystawa Paradise 101 Wojtka Wieteski w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu

„Paradise 101” to projekt artystyczny ambasadora marki Fujifilm, Wojtka Wieteski. Fotografie i filmy z blisko 30 lat podróży autora do Japonii będzie można obejrzeć we Wrocławiu. Wydarzeniem towarzyszącym otwarciu wystawy będzie wyjątkowy koncert muzyki elektronicznej zagrany na aparatach fotograficznych i obiektywach Fujifilm. Transmisja 7 czerwca 2021 o godz. 18.00 na https://www.youtube.com/c/xplorefujifilm.

Podczas wystawy „Paradise 101” w Narodowym Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego zaprezentowany zostanie cykl fotografii i obrazów filmowych inspirowanych rzeczywistością Japonii na przełomie XX i XXI-wieku, kulturą zen oraz wschodnią kulturą narracji.

Otwarcie wydarzenia uświetni wyjątkowy, transmitowany na https://www.youtube.com/c/xplorefujifilm koncert muzyki elektronicznej zagrany na aparatach fotograficznych i obiektywach marki Fujifilm w wykonaniu Łukasza Szałankiewicza. Komponowanym na żywo dźwiękom, będą towarzyszyły rzutowane na wewnętrznych ścianach foyer NFM ujęcia filmowe przedstawiające japoński krajobraz zarejestrowany przez Wojtka Wieteskę w 2019 roku.

Projekt „Paradise 101” składać się będzie z wystawy obejmującej 280 zdjęć wykonanych w Japonii między rokiem 1991 a 2019 oraz z instalacji dźwiękowych i filmowych powstałych w 2020 roku. W podróży do Japonii w 2019r. towarzyszyły Wojtkowi Wietesce aparaty Fujifilm GFX 50R i Fujifilm X-H1 oraz obiektywy: GF 45mm F2.8 R WR, GF 32-64mm F4 R LM WR, GF 120mm F4 R LM OIS WR Macro, XF 18mm F2 R oraz XF 56mm F1.2 R APD.

280 prac fotograficznych wydrukowano na papierze Fujiflex Crystal Archive oraz na dedykowanym profesjonalnym wydrukom wieloformatowym w przestrzeniach wystawienniczych papierze Fujifilm Maxima. Głębokość czerni i dbałość o idealne odwzorowanie cieni to elementy charakterystyczne dla Maximy, tak uwielbiane przez fotografów artystycznych dbających o najdrobniejsze detale.

Wszystkie fotografie pokazywane będą bez ram, w formie instalacji, które można oglądać z różnych kierunków i stron: widz sam nadaje tempo, kolejność oglądania oraz odkrywania relacji między obrazami.
 

Wystawę można oglądać od 5 czerwca do 29 sierpnia 2021 roku w Narodowym Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu.