MARCIN KRUK

Marcin Kruk

Fotograf ślubny, pracujący od wielu lat pod marką Subtle Studio. Student Instytutu Fotografii Twórczej w czeskiej Opavie. Jego fotografie ślubne były wielokrotnie wyróżniane w międzynarodowych konkursach fotografii ślubnej, m.in: International Society of Wedding Photographers (ISPWP WEDDING PHOTOGRAPHY CONTEST), MyWed Wedding Photographers Contest 2014, on sam zaś był jednym z jurorów w konkursie ISWP FALL 2017. Pracuje aparatem X-Pro2 od kwietnia 2016 r.

SILVIA POGODA

SILVIA POGODA

Pracuje jako fotografka, reżyserka, ilustratorka i felietonistka. Urodziła się w Czechosłowacji. Wychowała się w Bańskiej Bystrzycy, gdzie w latach dziewięćdziesiątych powstały jej pierwsze czarno-białe zdjęcia i próby w ciemni. Na Słowacji skończyła studia doktoranckie na kierunku nauk politycznych na Uniwersytecie w Bańskiej Bystrzycy. W latach 2007–2010 studiowała w Instytucie Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opawie (Czechy). Równocześnie studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu, gdzie mieszkała przez wiele lat. Prowadzi potrójne życie mieszkając pomiędzy trzema krajami Polską, Słowacją i Chorwacją. Fotografuje dla marek modowych, tworzy rysunki dla magazynów internetowych i drukowanych oraz pisze teksty. Publikowała między innymi w “VIVA!”, “USTA”, “Pure”, “Fathers”, “Hitchhiker”, “Kikimora”, “Ładnebebe”, “Podróże”, “Wysokie Obcasy”. Jej prace były wystawiane na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Serbii, Rumunii, Austrii, Słowacji, Czechach i Polsce. Prowadzi bloga www.iwanttobeafool.com i jest ambasadorką Fujifilm Polska. Mama trzyletniej Gai i sześcioletniego Leo.

PAWEŁ KOSICKI

PAWEŁ KOSICKI

Paweł Kosicki jest niezależnym fotografem, członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików i absolwentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Fotograficzną drogę rozpoczął w latach 90-tych fotografując dla tygodnika "Wprost". Uczestniczył w warsztatach z fotografami agencji Magnum, których zdjęcia odcisnęły silne piętno na jego twórczej drodze. Dziś bliżej mu do amerykańskiej Fotografii lat 50-tych i 60-tych, do Egglestona czy Ernsta Haasa. Organizuje plenery oraz prowadzi warsztaty Open Your Eyes. Jego ulubiony aparat to Fujifilm X-Pro2.

JACEK BONECKI

JACEK BONECKI

Fotograf i popularyzator fotografii, operator filmowy, producent telewizyjny i dziennikarz. Warsztat filmowca szlifował na Wydziale Telewizji i Filmu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Mistrzowsko odnajduje się w takich dziedzinach jak fotografia podróżnicza, dokumentalna, motoryzacyjna, a także fotografia reklamowa. Jest ambasadorem Fujifilm, a jego ulubione modele aparatów to X-T20, X-T2 i GFX 50S.

TOMEK SIKORA

TOMEK SIKORA

Jeden z najbardziej znanych polskich fotografów reklamowych w historii. Jest twórcą ilustracji książkowych, a także teatralnych i filmowych plakatów. Za swoje projekty był wielokrotnie nagradzany na całym świecie. Za wybitne zasługi dla polskiej kultury i za osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej w 2013 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Z Fujifilm związany od 2014 roku. Obecnie fotografuje aparatami X-Pro2, X-T2, X70, a także GFX 50S.

TOMEK TOMKOWIAK

TOMEK TOMKOWIAK

Tomek Tomkowiak jest z wykształcenia filozofem, z zamiłowania podróżnikiem, lecz jego największą pasją jest fotografia. Specjalizuje się w sesjach komercyjnych, a także fotografii glamour, beauty i fashion, głównie czarno-białej. Publikuje w magazynach modowych, podróżniczych i life-stylowych, m.in. VIVA, ELLE, HARPER`S BAZAAR, PODRÓŻE, TRAVELER, NATIONAL GEOGRAPHIC. Jest laureatem międzynarodowych konkursów PX3 Prix de la Photographie Paris i International Photo Awards. W swoich fotograficznych podróżach najczęściej odwiedza Afrykę. Wielokrotnie wraca na Zanzibar, który stał się jego drugim domem. W 2011r. Tomek Tomkowiak wydał pierwszy w Polsce fotograficzny album o Zanzibarze. 

0d października 2017 roku - ambasador FUJIFILM. Fotografuje aparatami GFX 50S i X-T2.

SZYMON SZCZEŚNIAK

SZYMON SZCZEŚNIAK

Jest absolwentem Instytutu Twórczej Fotografii w czeskiej Opawie. Przez kilka lat wykładał w Akademii Fotografii. Specjalizuje się w fotografii portretowej i reklamowej. Współpracuje z takimi pismami jak „Zwierciadło”, „Gala”, „Twój Styl”, „Przekrój”, „Pani”, „Viva”, „Playboy”. Miał wystawy m.in. w Port Autonome Gallery w Paryżu, a także warszawskich galeriach: OBOK ZPAF, Yours Gallery, MELON, Leica Gallery. Od 2016 jest ambasadorem Fujifilm, fotografuje aparatami Fujifilm X100F, X-Pro2, GFX 50S.

MICHAŁ SIAREK

MICHAŁ SIAREK

Fotograf dokumentalny zainteresowany problemami na styku polityki, historii i narodowych mitologii. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jego debiutancka książka pt. “Alexander” skupiona jest na mechanizmach władzy w państwach narodowych, na przykładzie Północnej Macedonii. Obecnie pracuje nad projektem skupionym wokół zmian związanych z ociepleniem klimatu i rywalizacją o wpływy i zasoby w Arktyce. Zwycięzca The New East Prize oraz FIDAL Youth Photography Award, nominowany MACK First Book Award, Luma Dummy Book Award i La Fabrica / Photo London Dummy Award. Jego fotografie publikował m.in. Financial Times, Der Spiegel, Internazionale i La Repubblica.

MACIEJ MOSKWA

MACIEJ MOSKWA

Fotoreporter, współzałożyciel kolektywu TESTIGO. Urodził się w 1982 roku. Ukończył Sopockie Szkoły Fotografii WFH. Autor zdjęć w książce o wojnie w Syrii „Sura”. Uwielbia czarno-białą fotografię, perskie dywany i kawę z kardamonem. Fotografuje aparatem Fujifilm X-Pro2.

TOMASZ LAZAR

TOMASZ LAZAR

Absolwent Zachodniopomorskiego Uniwesytetu Technologicznego na wydziale Informatyki, absolwent Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Wykładowca na Akademii Sztuki w Szczecinie oraz członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest laureatem wielu nagród w Polsce i za granicą, m.in.: World Press Photo (2012), Picture of the Year International (2015), China International Press Photo Award (2015), BZWBK Press Photo. Jego prace były publikowane w takich magazynach jak: New York Times, Newsweek International, New York Magazine, The Cut Magazine, New Yorker Magazine, The Sunday Times. Z Fujifilm związany jest od września 2012 roku. Obecnie fotografuje aparatami X70, X-Pro2, X-T2 i X100F.

TADEUSZ ROLKE

TADEUSZ ROLKE

Tej postaci nie trzeba przedstawiać. Tadeusz Rolke to artysta fotografik, prekursor fotografii reportażowej w Polsce. Ma na swoim koncie bardzo wiele publikacji: w prasie, książkowych, a także wystaw. 25 czerwca 2010 roku został odznaczony Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Od 2018 roku współpracuje z Fujifilm – projekt „Będzie dobrze” z 2018 wykonany aparatem Fujifilm X-T20 koresponduje z poprzednią wystawą z lat 90. - "Jutro będzie lepiej".

DARIUSZ OGŁOZA

DARIUSZ OGŁOZA

Fotografią przyrody zajmuje się od 2000 roku. Utrwala życie dziko żyjących gatunków zwierząt, a jego zdjęcia są publikowane w wydawnictwach przyrodniczych. Pracował jako fotoreporter dla Polskiej Agencji Prasowej, Rzeczpospolitej, Dziennika Zachodniego. Jest autorem cyklu artykułów odsłaniających tajniki fotografii dzikiej przyrody. Ma na swoim koncie ponad 20 wystaw indywidualnych, prezentowanych w latach 1987-2016. Publikuje swoje fotografie w kraju i za granicą, m. in. w USA, Kanadzie, Szwecji, Niemczech, Francji, Czechach, Grecji i w Wielkiej Brytanii. Jest współautorem albumu Silesia, ukazującego piękno Dolnego i Górnego Śląska. Laureat konkursów fotograficznych o tematyce przyrodniczej, m.in. prestiżowych nominacji w National Geographic, World Photography Organisation. Wielki fan aparatu Fujifilm X-T2 oraz obiektywu Fujinon XF200.

WIKTOR FRANKO

WIKTOR FRANKO

Wiktor Franko urodził się w 1983 roku, ukończył filologię polską na Akademii Świętokrzyskiej, następnie zajął się fotografią – artystyczną oraz komercyjną.

Jego prace ukazują się w czołowych czasopismach fotograficznych i modowych. Zdjęcia autorstwa Franko to zarówno klasyczne czarno-białe portrety, jak i surrealistyczne obrazy konceptualne, a także serie modowe i naturalne lifestylowe.

Od 2018 roku fotografuje aparatami serii X i – ze względu na swoją miłość do fotografii natychmiastowej – instaxem.

ARKADIUSZ GOLA

ARKADIUSZ GOLA

Jest absolwentem i wykładowcą Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy). Zajmuje się fotografią dokumentalną, głównie rejestrując zmiany zachodzące w społeczeństwie na Górnym Śląsku po 1989 roku. Zdobywał nagrody w najważniejszych krajowych konkursach fotografii prasowej, dziennikarz roku 2003 Dziennika Zachodniego. W 2010 roku otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Zabrze w Dziedzinie Kultury. Stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. Jego zdjęcia znajdują się w zbiorach muzeów w Sosnowcu, Rudzie Śląskiej, Katowicach, Zabrzu, Krakowie, czeskim Ołomuńcu i francuskim Nord- Pas-de-Calais. Jest członkiem ZPAF, autor książek fotograficznych i wystaw w kraju i za granicą (Czechy, Francja, Niemcy, Belgia, Słowacja). Jako fotoreporter prasowy pracuje od 1991 roku w redakcji „Dziennika Zachodniego”. Mieszka w Zabrzu.

MACIEJ DAKOWICZ

MACIEJ DAKOWICZ

Urodzony w 1976 roku, Specjalizuje się w fotografii ulicznej i fotoreportażu. Jego prace były prezentowane na licznych wystawach krajowych i światowych. Najbardziej rozpoznowalną pracą jest seria fotografii przedstawiająca nocne życie Cardiff pod tytułem Cardiff after Dark. Wraz z przyjaciółm prowadził Third Floor Gallery w Cardiff. Jest członkiem grupy fotografów ulicznych In-Public. Obecnie mieszka i pracuje w Bangkoku. Fotografuje aparatem Fujifilm X-T2.

WOJTEK WIETESKA

WOJTEK WIETESKA

Ukończył Wydział Operatorski i Realizacji TV na PWSFTviT w Łodzi. Studiował także historię sztuki w Paryżu na Sorbonie IV oraz na Uniwersytecie Warszawskim. Doktorat zrobił w 2015. Od roku 1993 realizuje filmowe i fotograficzne kampanie reklamowe i społeczne, a także projekty dla instytucji państwowych i prywatnych. Publikuje w prasie. Jest autorem albumów i książek fotograficznych. Pisze o fotografii i zajmuje się wystawami fotograficznymi w charakterze kuratora. Jego fotografie artystyczne znajdują się w państwowych i prywatnych kolekcjach w Polsce, Francji, Japonii, Norwegii, Niemczech, Szwajcarii, Szwecji i Stanach Zjednoczonych. Mieszkał w Berlinie Wschodnim (1969-1970), w Paryżu (1972-1977 oraz 1980-1985) i w Nowym Jorku (1990). Obecnie mieszka i tworzy w Warszawie. Gdy tylko poznał aparat Fujifilm GFX 50R, zakochał się w nim i nie rozstaje się z nim na krok.

RAFAŁ MILACH

RAFAŁ MILACH

MAKSYMILIAN RIGAMONTI

MAKSYMILIAN RIGAMONTI