Nasi fotografowie

MARCIN KRUK

Fotograf ślubny, pracujący od wielu lat pod marką Subtle Studio. Student Instytutu Fotografii Twórczej w czeskiej Opavie. Jego fotografie ślubne były wielokrotnie wyróżniane w międzynarodowych konkursach fotografii ślubnej, m.in: International Society of Wedding Photographers (ISPWP WEDDING PHOTOGRAPHY CONTEST), MyWed Wedding Photographers Contest 2014, on sam zaś był jednym z jurorów w konkursie ISWP FALL 2017. Pracuje aparatem X-Pro2 od kwietnia 2016 r.

SILVIA POGODA

Urodziła się na Słowacji. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Austrii, Stosunki Międzynarodowe na Słowacji, Fotografię w Czechach. Jest żoną słynnego polskiego fotografa Barta Pogody. Poza fotografowaniem rysuje i pisze. Poszukuje rzeczy nieuchwytnych. Kocha kolory i zapach jesieni, energię i moc wiosny, letni upał i przepych i spokój zimy. Cały czas uczy się siebie i wierzy, że pokora to klucz do radosnego życia.

PAWEŁ KOSICKI

Paweł Kosicki jest niezależnym fotografem, członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików i absolwentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Fotograficzną drogę rozpoczął w latach 90-tych fotografując dla tygodnika "Wprost". Uczestniczył w warsztatach z fotografami agencji Magnum, których zdjęcia odcisnęły silne piętno na jego twórczej drodze. Dziś bliżej mu do amerykańskiej Fotografii lat 50-tych i 60-tych, do Egglestona czy Ernsta Haasa. Organizuje plenery oraz prowadzi warsztaty Open Your Eyes. Jego ulubiony aparat to Fujifilm X-Pro2.

JACEK BONECKI

Fotograf i popularyzator fotografii, operator filmowy, producent telewizyjny i dziennikarz. Warsztat filmowca szlifował na Wydziale Telewizji i Filmu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Mistrzowsko odnajduje się w takich dziedzinach jak fotografia podróżnicza, dokumentalna, motoryzacyjna, a także fotografia reklamowa. Jest ambasadorem Fujifilm, a jego ulubione modele aparatów to X-T20, X-T2 i GFX 50S.

TOMEK SIKORA

Jeden z najbardziej znanych polskich fotografów reklamowych w historii. Jest twórcą ilustracji książkowych, a także teatralnych i filmowych plakatów. Za swoje projekty był wielokrotnie nagradzany na całym świecie. Za wybitne zasługi dla polskiej kultury i za osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej w 2013 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Z Fujifilm związany od 2014 roku. Obecnie fotografuje aparatami X-Pro2, X-T2, X70, a także GFX 50S

TOMEK TOMKOWIAK

Tomek Tomkowiak jest z wykształcenia filozofem, z zamiłowania podróżnikiem, lecz jego największą pasją jest fotografia. Specjalizuje się w sesjach komercyjnych, a także fotografii glamour, beauty i fashion, głównie czarno-białej. Publikuje w magazynach modowych, podróżniczych i life-stylowych, m.in. VIVA, ELLE, HARPER`S BAZAAR, PODRÓŻE, TRAVELER, NATIONAL GEOGRAPHIC. Jest laureatem międzynarodowych konkursów PX3 Prix de la Photographie Paris i International Photo Awards. W swoich fotograficznych podróżach najczęściej odwiedza Afrykę. Wielokrotnie wraca na Zanzibar, który stał się jego drugim domem. W 2011r. Tomek Tomkowiak wydał pierwszy w Polsce fotograficzny album o Zanzibarze. 

0d października 2017 roku - ambasador FUJIFILM. Fotografuje aparatami GFX 50S i X-T2.
 

SZYMON SZCZEŚNIAK

Jest absolwentem Instytutu Twórczej Fotografii w czeskiej Opawie. Przez kilka lat wykładał w Akademii Fotografii. Specjalizuje się w fotografii portretowej i reklamowej. Współpracuje z takimi pismami jak „Zwierciadło”, „Gala”, „Twój Styl”, „Przekrój”, „Pani”, „Viva”, „Playboy”. Miał wystawy m.in. w Port Autonome Gallery w Paryżu, a także warszawskich galeriach: OBOK ZPAF, Yours Gallery, MELON, Leica Gallery. Od 2016 jest ambasadorem Fujifilm, fotografuje aparatami Fujifilm X100F, X-Pro2, GFX 50S.

MICHAŁ SIAREK

Fotograf dokumentalny, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na kierunku “Fotografia”. Specjalizuje się w Bałkanach, gdzie pracuje od 2011 roku. Fotografował w Kosowie, a następnie w Republice Macedonii, gdzie spędził 7 lat, pracując nad debiutancką książką “Alexander”, która zyskała rozgłos i rozpoczęła jego karierę dzięki nagrodom i licznym publikacjom. Marzeniem Michała jest, aby tworzenie dokumentu było jego głównym źródłem utrzymania. Pracuje jako freelancer, ale oprócz tego fotografuje na planach zdjęciowych i w teatrach oraz ma duże doświadczenie w prowadzeniu warsztatów i zajęć fotograficznych. Od 2012 używa aparatów Fujifilm X i obiektywów Fujinon XF. Korzysta też z negatywów Fujifilm przy pracy z aparatem wielkoformatowym.

https://www.instagram.com/michal.siarek/

https://www.instagram.com/backwoodsdiary/

www.michalsiarek.com

 

MACIEJ MOSKWA

Fotoreporter, współzałożyciel kolektywu TESTIGO. Urodził się w 1982 roku. Ukończył Sopockie Szkoły Fotografii WFH. Autor zdjęć w książce o wojnie w Syrii „Sura”. Uwielbia czarno-białą fotografię, perskie dywany i kawę z kardamonem. Fotografuje aparatem Fujifilm X-Pro2.

TOMASZ LAZAR

Absolwent Zachodniopomorskiego Uniwesytetu Technologicznego na wydziale Informatyki, absolwent Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Wykładowca na Akademii Sztuki w Szczecinie oraz członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest laureatem wielu nagród w Polsce i za granicą, m.in.: World Press Photo (2012), Picture of the Year International (2015), China International Press Photo Award (2015), BZWBK Press Photo. Jego prace były publikowane w takich magazynach jak: New York Times, Newsweek International, New York Magazine, The Cut Magazine, New Yorker Magazine, The Sunday Times. Z Fujifilm związany jest od września 2012 roku. Obecnie fotografuje aparatami X70, X-Pro2, X-T2 i X100F.

Galerie w akademii

Tomasz Lazara - Nowy Jork

TADEUSZ ROLKE

Tej postaci nie trzeba przedstawiać. Tadeusz Rolke to artysta fotografik, prekursor fotografii reportażowej w Polsce. Ma na swoim koncie bardzo wiele publikacji: w prasie, książkowych, a także wystaw. 25 czerwca 2010 roku został odznaczony Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Od 2018 roku współpracuje z Fujifilm – projekt „Będzie dobrze” z 2018 wykonany aparatem Fujifilm X-T20 koresponduje z poprzednią wystawą z lat 90. - "Jutro będzie lepiej".

DARIUSZ OGŁOZA

Fotografią przyrody zajmuje się od 2000 roku. Utrwala życie dziko żyjących gatunków zwierząt, a jego zdjęcia są publikowane w wydawnictwach przyrodniczych. Pracował jako fotoreporter dla Polskiej Agencji Prasowej, Rzeczpospolitej, Dziennika Zachodniego. Jest autorem cyklu artykułów odsłaniających tajniki fotografii dzikiej przyrody. Ma na swoim koncie ponad 20 wystaw indywidualnych, prezentowanych w latach 1987-2016. Publikuje swoje fotografie w kraju i za granicą, m. in. w USA, Kanadzie, Szwecji, Niemczech, Francji, Czechach, Grecji i w Wielkiej Brytanii. Jest współautorem albumu Silesia, ukazującego piękno Dolnego i Górnego Śląska. Laureat konkursów fotograficznych o tematyce przyrodniczej, m.in. prestiżowych nominacji w National Geographic, World Photography Organisation. Wielki fan aparatu Fujifilm X-T2 oraz obiektywu Fujinon XF200.

WIKTOR FRANKO

Wiktor Franko urodził się w 1983 roku, ukończył filologię polską na Akademii Świętokrzyskiej, następnie zajął się fotografią – artystyczną oraz komercyjną.

Jego prace ukazują się w czołowych czasopismach fotograficznych i modowych. Zdjęcia autorstwa Franko to zarówno klasyczne czarno-białe portrety, jak i surrealistyczne obrazy konceptualne, a także serie modowe i naturalne lifestylowe.

Od 2018 roku fotografuje aparatami serii X i – ze względu na swoją miłość do fotografii natychmiastowej – instaxem.

ARKADIUSZ GOLA

Jest absolwentem Instytutu Kreatywnej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy). Zajmuje się fotografią dokumentalną, głównie rejestrując zmiany zachodzące w społeczeństwie na Górnym Śląsku po 1989 roku. Zdobywał nagrody w najważniejszych krajowych konkursach fotografii prasowej, został dziennikarzem roku Dziennika Zachodniego w 2003 roku. W 2010 roku otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Zabrze w Dziedzinie Kultury. Jest stypendystą Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. Jego zdjęcia znajdują się w zbiorach muzeów w kraju i zagranicą. Jest członkiem ZPAF, autorem książki „Poziom na dwa łamy” oraz albumów „Ludzie z węgla”, „Nie muszę wracać…”, „Stany graniczne” i „Ogrodowa 1”. Jako fotoreporter prasowy pracuje od 1991 roku w redakcji „Dziennika Zachodniego”. Mieszka w Zabrzu.

MACIEJ DAKOWICZ

Urodzony w 1976 roku, Specjalizuje się w fotografii ulicznej i fotoreportażu. Jego prace były prezentowane na licznych wystawach krajowych i światowych. Najbardziej rozpoznowalną pracą jest seria fotografii przedstawiająca nocne życie Cardiff pod tytułem Cardiff after Dark. Wraz z przyjaciółm prowadził Third Floor Gallery w Cardiff. Jest członkiem grupy fotografów ulicznych In-Public. Obecnie mieszka i pracuje w Bangkoku. Fotografuje aparatem Fujifilm X-T2.

Dołącz do nas

Znajdź studio
Zamów odbitki
Zostań fanem
Zobacz filmy
Ambasadorowie X
Śledź nas
Instax