Aktualności

Fujifilm Partnerem Vintage Photo Festival. Zaproszenie na warsztaty z Wiktorem Franko

Fujifilm zaprasza na 8. Międzynarodowy Festiwal Miłośników Fotografii Analogowej - Vintage Photo Festival, który odbędzie się w dniach 23.09-02.10 2022 r. w Bydgoszczy. W ramach festiwalu odbędą się warsztaty fotograficzne prowadzone przez Wiktora Franko. Tematem warsztatów będzie fotografia portretowa.

Fujifilm zaprasza na festiwal ŚwiatłoSIŁA. Wśród prelegentów ambasadorzy Fujifilm.

Fujifilm zaprasza na festiwal ŚwiatłoSIŁA - jedyny taki festiwal foto-video w Polsce. Festiwal odbędzie się w dniach 15 -16 września 2022 roku w Gdańsku – na terenie Stoczni Gdańskiej. To jedyny taki festiwal w Polsce ulokowany w przestrzeni stoczniowej. Podczas dwudniowego festiwalu miłośnicy fotografii i filmu z całej Polski będą mieli możliwość wzięcia udziału w ponad 40 wykładach oraz 8 warsztatach masterclass.

Bezlusterkowy aparat cyfrowy “FUJIFILM X-H2”

Nowa matryca światłoczuła “X-Trans™ CMOS 5 HR” o rozdzielczości 40,2 MP, zapewniająca najwyższą jakość obrazu w historii serii X Wsparcie dla zapisu materiałów filmowych w jakości 8K/30P, zwiększające kreatywny potencjał serii X w tworzeniu treści, zarówno w obszarze fotografii, jak i wideo

Fujifilm zaprasza na Rybnik Foto Festival

Po raz kolejny Fujifilm będzie obecne na Rybnik Foto Festival, trwającym w dn. 9-11 września 2022 r. Formuła festiwalu opiera się na spotkaniach autorskich, podczas których zgromadzona publiczność będzie miała okazję poznać przekrój twórczości najwybitniejszych autorów i autorek, reprezentujących różne gatunki fotografii. W ramach festiwalu Fujifilm ma przyjemność zaprosić na stoisko ze sprzętem Fujifilm oraz na spotkania z naszymi ambsadorami: Ewą Meissner, Dariuszem Ogłozą i Karoliną Jonderko.

Warsztaty fotograficzne Fujifilm & Sputnik Photos

Fujifilm, wraz ze Sputnik Photos, organizuje warszaty fotograficzne w 6 miastach Polski: Białymstoku, Wrocławiu, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Warszawie. Warsztaty będą odbywały się od sierpnia do końca października 2022 roku. Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązuje rekrutacja. Informacje o rekrutacjach i terminach będą regularnie umieszczane na akademia.fujifilm.pl/warsztaty

Printlife@home 2022 - Drukuj swoje zdjęcia. Dziel się swoim życiem.

Powraca Printlife@home, inicjatywa Fujifilm mająca na celu rozpowszechnianie masowej kultury wydruku fotografii. Po udanych wystawach z ubiegłego roku spółka Fujifilm, która może pochwalić się 15-letnim doświadczeniem w organizowaniu publicznych wystaw fotograficznych, rozpoczyna swoją trzecią wystawę printlife@home, w ramach której również i ty możesz mieć szansę na zdobycie głównych nagród.

Fujifilm partnerem Grand Press Photo 2022

Pierwsza wystawa Grand Press Photo 2022 odbędzie się w Gdańsku. Najlepsze zdjęcia prasowe z tegorocznej edycji konkursu Grand Press Photo będzie można oglądać od 20 czerwca do 3 lipca w biurowcu Wave wybudowanym przez firmę Skanska w Gdańsku. Wystawę będzie można oglądać od poniedziałku do piątku, w godzinach 9 – 18. Prezentuje ona 302 fotografie: 48 zdjęć pojedynczych, 11 fotoreportaży, pięć projektów dokumentalnych oraz osiem zdjęć pojedynczych i trzy fotoreportaże w kategorii Young Poland. W tegorocznej edycji Grand Press Photo Fujifilm pełni rolę partnera konkursu i wystaw.

Wystawa "Po obu stronach Białego Nilu" - ginące plemiona w obiektywie Krzysztofa Weremy

„Po obu stronach Białego Nilu” to wystawa prezentująca najnowsze fotografie ze styczniowej wyprawy autora do dzikich plemion żyjących w najmłodszym państwie świata - Sudanie Południowym. Wszystkie zdjęcia prezentowane na wystawie zostały wykonane aparatem Fujifilm GFX 50S II.

Najszybszy tryb zdjęć seryjnych / najwyższa wydajność autofokusa i najlepsze funkcje wideo w historii serii X - bezlusterkowy aparat cyfrowy FUJIFILM X-H2S

TOKIO, 31 maja 2022 r. – Koncern FUJIFILM Corporation (prezes: Teiichi Goto) z przyjemnością ogłasza wprowadzenie do sprzedaży w lipcu 2002 r. bezlusterkowego aparatu cyfrowego “FUJIFILM X-H2S” (zwanego dalej X-H2S). Aparat dołącza do linii bezlusterkowych aparatów cyfrowych serii X, słynącej z wyjątkowej jakości obrazowania w zakresie zdjęć i wideo uzyskiwanej dzięki opracowanej przez Fujifilm technologii reprodukcji barw. X-H2 to flagowy model o wysokiej wydajności z niezwykle wytrzymałym korpusem i bogatymi opcjami sterowania i interfejsu, zaspokajający zróżnicowane potrzeby profesjonalistów.