Wystawa "Po obu stronach Białego Nilu" - ginące plemiona w obiektywie Krzysztofa Weremy

„Po obu stronach Białego Nilu” to wystawa prezentująca najnowsze fotografie ze styczniowej wyprawy autora do dzikich plemion żyjących w najmłodszym państwie świata - Sudanie Południowym. Wszystkie zdjęcia prezentowane na wystawie zostały wykonane aparatem Fujifilm GFX 50S II.

Wystawa jest częścią długoterminowego projektu "Ginące Plemiona”, w którym autor prezentuje społeczności lokalne z różnych zakątków Afryki, żyjące w tradycyjny sposób. Tytuł projektu "Po obu stronach Białego Nilu" nawiązuje do rzeki, która dzieli Sudan na dwie części, zamieszkane przez zupełnie inne ludy, cechujące się zupełnie inną mentalnością. Obecnie, w dobie globalizacji, zanik kultur jest zjawiskiem powszechnym, w zasadzie niemożliwym do zatrzymania. Możliwe jest jednak ich uwiecznienie w kadrach zdjęć. Do niektórych fotografowanych miejsc można było dotrzeć tylko w porze suchej, stąd wyprawa na przełomie roku. Autor sportretował mieszkańców różnych regionów, ukazując tym samym egzotyczność tych miejsc, żyjący endemit.

Wernisaż wystawy "Po obu stronach Białego Nilu” odbędzie się 23 czerwca 2022 roku, o godzinie 18.30, w galerii Apteka Sztuki przy ul. Wyzwolenia 3/5 w Warszawie.

Wystawę będzie można oglądać do 15 lipca 2022 roku w godzinach 9.00-17.00 (pn.- pt.) oraz w soboty w godz. 10.00 -15.00.

W dniach 28.06, 01.07 i 14.07 na godz. 19.00 zaplanowano oprowadzenia kuratorskie. Podczas trwania wystawy będzie możliwość zakupu odbitek autorskich, kolekcjonerskich oraz plakatów.