Fujifilm Partnerem Vintage Photo Festival. Zaproszenie na warsztaty z Wiktorem Franko

Fujifilm zaprasza na 8. Międzynarodowy Festiwal Miłośników Fotografii Analogowej - Vintage Photo Festival, który odbędzie się w dniach 23.09-02.10 2022 r. w Bydgoszczy. W ramach festiwalu odbędą się warsztaty fotograficzne prowadzone przez Wiktora Franko. Tematem warsztatów będzie fotografia portretowa.

Vintage Photo Festival - to cykliczne przedsięwzięcie zrodzone z pasji do tradycyjnej fotografii oraz z głębokiego przeświadczenia o tym, że dawne techniki fotograficzne przeżywają obecnie swój renesans. Festiwal ma na celu propagowanie fotografii tradycyjnej. Jest też doskonałą okazją do prezentacji aktualnych trendów w tej dziedzinie podczas organizowanych wystaw, spotkań autorskich i warsztatów fotograficznych poświęconych dawnym technikom fotograficznym.

W ramach festiwalu Fujifilm zaprasza do udziału w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez Wiktora Franko. Tematem warsztatów będzie fotografia portretowa. Prowadzący opowie o metodach swojej pracy w tak specyficznych warunkach jakim są zdjęcia w studio, przy świetle naturalnym oraz sztucznym w taki sposób, aby osiągnąć na zdjęciach efekt vintage. Na warsztatach uczestnicy będą pracowali na aparatach natychmiastowych instax oraz na aparatach Fujifilm z serii X, używając ich w taki sposób, aby osiągnąć efekty jak najbliższe vintage’owej analogowej fotografii.

Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązuje rekrutacja. Na zgłoszenia czekamy do 18 września 2022 r. Zapisy możliwe będą poprzez stronę: akademia.fujifilm.pl/warsztaty