Karolina Jonderko ambsadarką Fujifilm

Karolina Jonderko, ubiegłoroczna lauretka World Press Photo, dołączyła do prestiżowego grona ambasadorów Fujifilm.

Jest nam niezmiernie miło powitać w naszym gronie kolejną ambasadorkę. Karolina jest jedną z bardziej znanych polskich fotografek, ma znakomity dorobek artystyczny w projektach długoterminowych. Jesteśmy dumni, że jest z nami. Jako ambasadorka marki Fujifilm fotografuje aparatami GFX 50SII oraz XS10. – powiedział Tomasz Taberski, Director of Imaging Division CEE w Fujifilm.

Niesamowicie się cieszę z dołączenia do grona wybitnych ambasadorów firmy Fujifilm. Jest to nowy, niezwykle ciekawy rozdział w moim życiu. – twierdzi Karolina Jonderko.

O Karolinie Jonderko

Karolina Jonderko (1985) Rydułtowy. Członkini Agencji Napo Images. Absolwentka fotografii na wydziale operatorskim w Szkole Filmowej w Łodzi.  Laureatka wielu prestiżowych nagród m.in. World Press Photo 2021 czy Magnum & Ideas Tap Award, dzięki któremu odbyła staż w redakcji agencji Magnum Photos w Nowym Jorku. Swoje działania fotograficzne koncentruje na długoterminowych projektach. Większość z nich dotyka zjawiska straty i wiążących się z nią następstw - te zagadnienia odnajdziemy w cyklach “Autoportret z matką”, “Zaginieni”, “Reborn” i “Mała Polska”. Wychodząc od własnych doświadczeń, autorka rozszerza perspektywę o innych ludzi zmagających się z problemem straty - najbliższych, miejsca, tożsamości. W swojej pracy przykłada niezwykłą wagę do zbudowania osobistej więzi z bohaterami. 

www.karolinajonderko.com