Produkty Fujifilm zdobywcami prestiżowych międzynarodowych nagród Red Dot Design

Bezlusterkowe aparaty cyfrowe i urządzenia diagnostyczne do obrazowania ultrasonograficznego laureatami nagrody "Best of the Best Award" w konkursie Red Dot Design. 20 produktów Fujifilm zostało zdobywcami prestiżowych międzynarodowych nagród Red Dot Design.

TOKIO, 1 kwietnia 2022 r. – Koncern FUJIFILM Corporation (Prezes: Teiichi Goto) z przyjemnością informuje, że 20 produktów firmy, w tym urządzenia do obrazowania fotograficznego i urządzenia medyczne, otrzymało nagrodę "Red Dot Design Award: Product Design 2022" – międzynarodowego konkursu nagradzającego wzornictwo produktów organizowanego przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen z siedzibą w Essen w Niemczech. Należy podkreślić, że spośród uhonorowanych w konkursie produktów, bezlusterkowe aparaty cyfrowe "FUJIFILM GFX100S” i „GFX50S II", bezprzewodowy aparat diagnostyczny do obrazowania ultrasonograficznego "iViz air "*1 (z funkcją wspomagania przezklatkowej ultrasonografii płuc) oraz bezprzewodowy aparat diagnostyczny do obrazowania ultrasonograficznego "iViz air Convex" (z funkcją pomiaru objętości moczu w pęcherzu moczowym), zdobyły najwyższe laury konkursu Red Dot Design Award, czyli nagrody "Best of the Best Award" („Najlepszy z Najlepszych”). Jest to największa liczba produktów Fujifilm nagrodzonych najwyższym wyróżnieniem.

Red Dot Design Award to międzynarodowy konkurs w dziedzinie wzornictwa, a jego początki sięgają 1955 roku. Nagradzane są w nim produkty wyróżniające się pod względem innowacyjności wzornictwa, funkcjonalności, ergonomii, zgodności z zasadami ochrony środowiska naturalnego oraz trwałości. Zyskał rangę jednego z trzech najbardziej prestiżowych konkursów tego rodzaju na świecie, obok niemieckiego "iF Design Award" oraz amerykańskiego "the International Design Excellence Awards (IDEA)". W najnowszej edycji konkursu wzięło udział około 7900 projektów z całego świata, które były oceniane przez jury złożone ze światowej sławy ekspertów w dziedzinie wzornictwa.

Opracowując wszystkie swoje produkty i usługi, Fujifilm ma na celu nie tylko zapewnienie ich najwyższej funkcjonalności, wydajności i niezawodności, ale dąży również do tego, by ich wzornictwo cechy te podkreślało. 20 wyróżnionych produktów nagrodzono za piękny wygląd i wzornictwo idealnie współgrające z funkcjonalnością i wydajnością. Firma będzie kontynuować prace nad tworzeniem projektów, które obok pięknego wzornictwa będą również odzwierciedlać dążenie Fujifilm do dostarczania poręcznych i wygodnych w użytkowaniu produktów, oferujących użytkownikom zwiększony komfort obsługi i unikalne walory użytkowe.

*1 W Europie produkt dostępny jest pod nazwą "iViz wireless".

20 produktów – laureatów nagrody Red Dot Design Award 2022:

① Cyfrowe aparaty bezlusterkowe “GFX100S/GFX50S II” [nagroda “Best of the Best Award”]

Aparaty GFX100S/GFX50S II cechuje najwyższa jakość obrazu dzięki unikalnej technologii reprodukcji barw oraz matrycy światłoczułej średniego formatu ok. 1,7x większej od matrycy pełnoklatkowej 35 mm. Model FUJIFILM GFX100S (oferujący najwyższą w świecie rozdzielczość obrazu*2 - 102 megapiksele) i model FUJIFILM GFX50S II (o rozdzielczości 51,4 megapikseli) wyposażone są w niezwykle skuteczny mechanizm stabilizacji obrazu i wysoce precyzyjny układ autofokusam, zamknięte w kompaktowym korpusie o wadze zaledwie 900 g*3, co zapewnia wyjątkową poręczność i łatwość przenoszenia. Użytkownicy tych aparatów otrzymują możliwość wykonywania „z ręki” zdjęć o bogatej palecie kolorów, szerokiej rozpiętości tonalnej, z pięknym efektem rozmycia tła, dzięki matrycy światłoczułej przewyższającej rozmiarami pełnoklatkową matrycę 35 mm.

*2 Dotyczy bezlusterkowych aparatów cyfrowych dostępnych w sprzedaży na dzień 1 kwietnia 2022 r., według danych posiadanych przez Fujifilm.

* Wraz z akumulatorem i kartą pamięci.

② Bezprzewodowy aparat diagnostyczny do obrazowania ultrasonograficznego „iViz air” (z funkcją wspomagania przezklatkowej ultrasonografii płuc) [nagroda “Best of the Best Award”]

iViz air to przenośny aparat diagnostyczny do obrazowania ultrasonograficznego, w którego skład wchodzą głowica ultrasonograficzna oraz wyświetlacz w formie tabletu. Bezprzewodowe, niewielkie i lekkie urządzenia łączą się za pośrednictwem WiFi, co sprawia że są poręczne i łatwe w obsłudze. Łatwo też je czyścić, co jest bardzo istotne w przypadku zastosowań medycznych wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Zestaw znajdzie zastosowanie w domowej opiece medycznej, nagłych wypadkach i medycynie ratunkowej, można go też używać podczas obchodów w szpitalach; da się go również wykorzystać do monitorowania wkłuć przy wlewach dożylnych czy dializach. Funkcja wspomagania przezklatkowej ultrasonografii płuc zapewnia dodatkowe wsparcie przy diagnozowaniu schorzeń takich jak zapalenie płuc i odma opłucnowa, umożliwiając podgląd kąta ustawienia głowicy i miejsc wykonywanych badań USG. Urządzenie automatycznie wyświetla listę uzyskanych wyników, co umożliwia szybsze przeprowadzenie badania.

③ Bezprzewodowy aparat diagnostyczny do obrazowania ultrasonograficznego „iViz air Convex” (z funkcją pomiaru objętości moczu w pęcherzu moczowym) [nagroda „Best of the Best Award”]

Urządzenie iViz air Convex wyposażone zostało w funkcję pomiaru objętości moczu w pęcherzu moczowym, opracowaną dzięki tzw. uczeniu głębokiemu, to jest jednej z kategorii technologii sztucznej inteligencji.*4

Przyłożenie głowicy do odpowiedniej części brzucha zgodnie ze wskazówkami prezentowanymi na przenośnym, przypominającym tablet wyświetlaczu, pozwala uzyskać obraz ultrasonograficzny, zaś urządzenie automatycznie rozpoznaje położenie pęcherza moczowego i mierzy jego długość. Do ustalenia objętości moczu w pęcherzu urządzenie potrzebuje jedynie obrazów uzyskanych w płaszczyźnie poprzecznej i podłużnej. Lekka i kompaktowa konstrukcja zapewnia znakomitą poręczność i wygodę obsługi. Ponadto, urządzenie iViz air Convex oferuje funkcję wsparcia obserwacji odbytnicy i wizualnej oceny stolca, co usprawnia prowadzenie domowej i szpitalnej opieki nad osobami w podeszłym wieku.

*4 Wydajność i precyzja działania systemu nie ulegają zmianie po instalacji

④“JW-3” – system irygacji wodnej do zastosowań w endoskopii

⑤ Analizator składników mikrobiologicznych “LIMUSAVE MT-7500”

⑥ System wizualizacji endoskopowej “EV-3D, EV-TD1, EV-TD2, EV-HM, EC-760S-G/L” przeznaczony do systemu obrazowania endoskopowego ELUXEO

⑦ Kompaktowy moduł rozszerzający „EX-Mobile” do systemów obrazowania rentgenowskiego

⑧ Wąski bronchoskop “EB-710P” do systemu obrazowania endoskopowego ELUXEO

⑨ Drukarka do smartfonów “instax Link WIDE”

⑩ Hybrydowy aparat natychmiastowy „instax Mini Evo”

⑪ Aparat natychmiastowy “instax mini 40”

⑫ Obiektyw wymienny do bezlusterkowych aparatów cyfrowych serii GFX “FUJINON GF35-70mmF4.5-5.6 WR”

⑬ Obiektyw wymienny do bezlusterkowych aparatów cyfrowych serii GFX “FUJINON GF80mmF1.7 R WR”

⑭ Obiektyw wymienny do bezlusterkowych aparatów cyfrowych serii X “FUJINON XF70-300mmF4-5.6 R LM OIS WR”

⑮ Obiektyw wymienny do bezlusterkowych aparatów cyfrowych serii X „FUJINON XF18mmF1.4 R LM WR/23mmF1.4 R LM WR/33mmF1.4 R LM WR”

⑯ Obiektyw wymienny do bezlusterkowych aparatów cyfrowych serii X “FUJINON XF27mmF2.8 R WR”

⑰ Moduł sterowania zoomem “FUJINON ERD-50A-D01”

⑱ Obiektyw zmiennoogniskowy do profesjonalnych kamer telewizyjnych “FUJINON UA125x8BESMP-V35F”

⑲ Obiektyw zmiennoogniskowy do profesjonalnych kamer telewizyjnych “FUJINON UA13x4.5BERD/18x5.5BE/24x7.8BERD”

⑳ Krem z filtrem UV rozjaśniający i wygładzający skórę “ASTALIFT D-UV Clear White Solution”.