V Zlot Fujifilm X

*** UWAGA - zapisy zakończone. Zapraszamy za rok. *** Zapraszamy na V Zlot Fujifilm X! W tym roku spotykamy się w dniach 20-22 września w Łodzi, a wykłady i warsztaty poprowadzą: Rafał Milach, Tomasz Lazar, Arkadiusz Gola, Paweł Kosicki, Monika Szewczyk-Wittek, Michał Siarek, Szymon Szcześniak, Wiktor Franko, Tomek Tomkowiak, Wojtek Wieteska, Tomek Sikora i Marcin Kruk.

Zlot skierowany jest do użytkowników aparatów serii X i GFX, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę na temat fotografii, szlifować umiejętności, a także posłuchać o ciekawych projektach prowadzonych przez ambasadorów Fujifilm. Spotkanie to trzy dni atrakcji: wykładów, warsztatów w grupach, rozmów, spotkań i zajęć integracyjnych. Bazą Zlotu będzie klimatyczny hotel Stare Kino w Łodzi. Zaczynamy w piątek 20 września obiadem o g. 13, a kończymy spotkaniem z Rafałem Milachem w niedzielę 22 września popołudniu.

AGENDA

20 września, piątek

13-14 - lunch w hotelu

14 - otwarcie Zlotu - sala konferencyjna w hotelu

15-18 - fotospacery w trzech grupach: z Tomkiem Lazarem, Arkiem Golą i Pawłem Kosickim - Manufaktura, Off Piotrkowska

18-20 - omówienie zdjęć w grupach - sale w hotelu

20:30 - kolacja poza hotelem

21 września, sobota

9-13 - warsztaty z dobrego portretu z Szymonem Szcześniakiem i Wiktorem Franko oraz zajęcia plenerowe z modelkami prowadzone przez Tomka Tomkowiaka - praca w trzech grupach - okolice hotelu

13-13:45 - obiad w hotelu

14-16 - Jak zrealizować projekt fotograficzny? - Monika Szewczyk-Wittek o prowadzeniu projektów długoterminowych - wykład w sali konferencyjnej w hotelu

16-18 - Michał Siarek o swojej podróży za koło podbiegunowe, której celem jest fotografowanie historii na pograniczu zmian klimatycznych, energii odnawialnych i osadników w najdalej na północ wysuniętych miejscach w Europie. Na wyprawę nasz ambasador zabrał aparat GFX 50R, którego używa także jako przystawkę cyfrową do analogowego aparatu 4x5 - wykład w sali konferencyjnej w hotelu

18-20 – oprogramowanie Capture One dla aparatów Fujifilm - szkolenie z Maciejem Ciochem w sali konferencyjnej w hotelu

20:30 – kolacja poza hotelem

22 września, niedziela

9:30-11 – dyskusja Wojtka Wieteski, Pawła Kosickiego i Szymona Szcześniaka na temat kondycji fotografii w czasach, gdy wszyscy fotografują - sala konferencyjna w hotelu

11:30-14:30 – podział uczestników na trzy grupy (wykłady, wspólne rozmowy - nie tylko na podane tematy):

*Wojtek Wieteska - 724 godziny z GFX 50R. Japońska epoka Reiwa oczami Wojtka Wieteski

*Tomek Sikora i jego najnowszy projekt wykonany aparatem Fujifilm GFX 50R: Aix-en Provence - street photography. Emocje, piękne postaci

*Marcin Kruk - #weddingstreet czyli o reportażu ślubnym, nowym i innym spojrzeniu na fotografię ślubną

/ sale konferencyjne w hotelu

14:30-15:30 – obiad w hotelu

15:30-17 – Rafał Milach o pracy w agencji Magnum Photos, zakończenie Zlotu - sala konferencyjna w hotelu

Agenda może nieznacznie ulec zmianie. O każdej zmianie będziemy tutaj, a także zgłoszone już osoby, informować.

O naszych prowadzących przeczytasz tu: LINK

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU

Podczas trwania Zlotu do dyspozycji uczestników będą aparaty Fujifilm i GFX, a także obiektywy Fujinon XF i GF. Dodatkową atrakcją będą aparaty i drukarki natychmiastowe serii instax.

SERWIS

W piątek i w sobotę w trakcie trwania Zlotu do dyspozycji uczestników będzie nasz pracownik z Autoryzowanego Serwisu Fujifilm, który bezpłatnie wykona przegląd aparatu, wyczyści matrycę i zrobi aktualizację oprogramowania. Dodatkowo, udzielimy zniżki na ewentualne przyszłe naprawy.

KONKURS - WYGRAJ OBIEKTYW FUJINON XF16F2.8 R WR

Za najlepszy fotoreportaż wykonany w piątek podczas spaceru z Tomkiem Lazarem, Arkiem Golą i Pawłem Kosickim wybrana przez prowadzących osoba wygra obiektyw Fujinon XF16F2.08 R WR.

LIMIT MIEJSC

Limit miejsc to 100. O przyjęciu na Zlot decyduje kolejność zgłoszeń/przelewów.

KOSZTY

Koszty po stronie uczestników: dojazd, nocleg (na hasło Fujifilm w hotelu Stare Kino otrzymacie 10% zniżki na pobyt) oraz opłata za udział w Zlocie: 299zł za osobę. Koszt obiadów w pt, sb i ndz oraz kolacji w pt i sb jest po stronie Fujifilm. Miejsce noclegu jest dowolne.

ZAPISY

Zapisy przyjmujemy do 5 września lub do momentu aż zgłosi się 100 osób. Aby wziąć udział w Zlocie, prześlij na adres x_feg-pl@fujifilm.com maila ze zgłoszeniem. W mailu podaj:

*imię,

*nazwisko,

*numer telefonu,

*informację, z kim chciał(a)byś w piątek pójść na fotospacer (do wyboru: Lazar, Kosicki, Gola), z kim w sobotę mieć warsztat (do wyboru: Szcześniak, Tomkowiak i Franko) oraz na czyim wykładzie znaleźć się w niedzielę (do wyboru: Wieteska, Sikora, Kruk). Jednocześnie na konto QBEK STUDIO JAKUB CEGIELSKI o numerze 71 1030 0019 0109 8503 3003 5530 należy przelać 299zł (tytuł przelewu: Zlot Fujifilm).

UWAGA: Nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że dostaniesz się na zajęcia do tej osoby, którą wybrałaś/eś, ale postaramy się. Będzie decydować kolejność zgłoszeń/przelewów.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W ZLOCIE

Każda osoba pełnoletnia, która ma aparat serii Fujifilm X lub GFX. Osoby towarzyszące zapraszamy tylko jeśli same są posiadaczami aparatów serii X oraz także zapłacą 299zł.

 

Zobacz, jak było w zeszłym roku podczas IV Zlotu: LINK

Macie pytania? Piszcie: x_feg-pl@fujifilm.com lub w grupie Fujifilm X Klub Polska na Facebooku!

 

Do zobaczenia!