Poznaj fotografów fujifilm x

JACEK BONECKI

Fotograf i popularyzator fotografii, operator filmowy, producent telewizyjny i dziennikarz. Warsztat filmowca szlifował na Wydziale Telewizji i Filmu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Mistrzowsko odnajduje się w takich dziedzinach jak fotografia podróżnicza, dokumentalna, motoryzacyjna, a także fotografia reklamowa. Jest ambasadorem Fujifilm, a jego ulubione modele aparatów to X-T20, X-T2 i GFX 50S.

KAROLINA JONDERKO

Absolwentka Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Stażystka legendarnej agencji Magnum Photos w Nowym Jorku. Laureatka wielu prestiżowych konkurs w krajowych, jak i zagranicznych takich jak BZ WBK Press Foto, Grand Press Photo, Ideas Tap & Magnum Photos Award, Foto Visura. Jej prace wystawiane były m.in. w USA, Portugalii, Francji, Anglii, Niemczech, Nepalu oraz Polsce. Reprezentuje agencję NAPO Images. Z Fujifilm związana poprzez warsztaty towarzyszące wystawom zdjęć nagrodzonych w BZ WBK Press Foto 2017, których Fujifilm jest partnerem.

TOMASZ LAZAR

Absolwent Zachodniopomorskiego Uniwesytetu Technologicznego na wydziale Informatyki, absolwent Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Wykładowca na Akademii Sztuki w Szczecinie oraz członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest laureatem wielu nagród w Polsce i za granicą, m.in.: World Press Photo (2012), Picture of the Year International (2015), China International Press Photo Award (2015), BZWBK Press Photo. Jego prace były publikowane w takich magazynach jak: New York Times, Newsweek International, New York Magazine, The Cut Magazine, New Yorker Magazine, The Sunday Times. Z Fujifilm związany jest od września 2012 roku. Obecnie fotografuje aparatami X70, X-Pro2, X-T2 i X100F.

PAWEŁ KOSICKI

Paweł Kosicki jest niezależnym fotografem, członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików i absolwentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Fotograficzną drogę rozpoczął w latach 90-tych fotografując dla tygodnika "Wprost". Uczestniczył w warsztatach z fotografami agencji Magnum, których zdjęcia odcisnęły silne piętno na jego twórczej drodze. Dziś bliżej mu do amerykańskiej Fotografii lat 50-tych i 60-tych, do Egglestona czy Ernsta Haasa. Organizuje plenery oraz prowadzi warsztaty Open Your Eyes. Jego ulubiony aparat to Fujifilm X-Pro2.

FILIP ĆWIK

Jeden z najbardziej znanych współczesnych polskich portrecistów. Urodził się w 1973 roku. Studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez wiele lat był fotoreporterem w tygodniku Newsweek. Jest współzałożycielem i członkiem agencji Napo Images i Fundacji Napo. Prowadzi autorskie studio portretu.

SZYMON SZCZEŚNIAK

Jest absolwentem Instytutu Twórczej Fotografii w czeskiej Opawie. Przez kilka lat wykładał w Akademii Fotografii. Specjalizuje się w fotografii portretowej i reklamowej. Współpracuje z takimi pismami jak „Zwierciadło”, „Gala”, „Twój Styl”, „Przekrój”, „Pani”, „Viva”, „Playboy”. Miał wystawy m.in. w Port Autonome Gallery w Paryżu, a także warszawskich galeriach: OBOK ZPAF, Yours Gallery, MELON, Leica Gallery. Od 2016 jest ambasadorem Fujifilm, fotografuje aparatami Fujifilm X100F, X-Pro2, GFX 50S.

MATEUSZ PIESIAK

Urodził się w 1996 roku we Wrocławiu. Studiuje Automatykę i Robotykę na Politechnice Wrocławskiej. Fotografuje od 2009 roku. Specjalizuje się w fotografii przyrody. Należy do Związku Polskich Fotografów Przyrody. Jest laureatem konkursu Siena International Photography Awards, a także organizowanego przez BBC Wildlife Photographer of the Year. Z Fujifilm związany jest od 2016, fotografuje aparatem X-T2

TOMEK SIKORA

Jeden z najbardziej znanych polskich fotografów reklamowych w historii. Jest twórcą ilustracji książkowych, a także teatralnych i filmowych plakatów. Za swoje projekty był wielokrotnie nagradzany na całym świecie. Za wybitne zasługi dla polskiej kultury i za osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej w 2013 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Z Fujifilm związany od 2014 roku. Obecnie fotografuje aparatami X-Pro2, X-T2, X70, a także GFX 50S
 

MACIEJ DAKOWICZ

Urodzony w 1976 roku, Specjalizuje się w fotografii ulicznej i fotoreportażu. Jego prace były prezentowane na licznych wystawach krajowych i światowych. Najbardziej rozpoznowalną pracą jest seria fotografii przedstawiająca nocne życie Cardiff pod tytułem Cardiff after Dark. Wraz z przyjaciółm prowadził Third Floor Gallery w Cardiff. Jest członkiem grupy fotografów ulicznych In-Public. Obecnie mieszka i pracuje w Bangkoku. Fotografuje aparatem Fujifilm X-T2.

NATALIA I MARCIN KONTRAKTEWICZ

Jako jedni z pierwszych (od 2007 roku) pracowali w duecie realizując reportaże ślubne. Urodzili się w latach 80-tych i na każdym kroku udowadniają, że wszystko jest możliwe. Wspólnie przekazują swoją wiedzę kolejnym pokoleniom fotografów na licznych warsztatach oraz obozach „Snap Camp”. Ambasadorowie Fujifilm, fotografują aparatami X-Pro2 oraz GFX 50S.

Dołącz do nas

Znajdź studio
Zamów odbitki
Zostań fanem
Zobacz filmy
Ambasadorowie X
Śledź nas
Instax