Nasi fotografowie

SILVIA POGODA

Urodziła się na Słowacji. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Austrii, Stosunki Międzynarodowe na Słowacji, Fotografię w Czechach. Jest żoną słynnego polskiego fotografa Barta Pogody. Poza fotografowaniem rysuje i pisze. Poszukuje rzeczy nieuchwytnych. Kocha kolory i zapach jesieni, energię i moc wiosny, letni upał i przepych i spokój zimy. Cały czas uczy się siebie i wierzy, że pokora to klucz do radosnego życia.

PAWEŁ KOSICKI

Paweł Kosicki jest niezależnym fotografem, członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików i absolwentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Fotograficzną drogę rozpoczął w latach 90-tych fotografując dla tygodnika "Wprost". Uczestniczył w warsztatach z fotografami agencji Magnum, których zdjęcia odcisnęły silne piętno na jego twórczej drodze. Dziś bliżej mu do amerykańskiej Fotografii lat 50-tych i 60-tych, do Egglestona czy Ernsta Haasa. Organizuje plenery oraz prowadzi warsztaty Open Your Eyes. Jego ulubiony aparat to Fujifilm X-Pro2.

JACEK BONECKI

Fotograf i popularyzator fotografii, operator filmowy, producent telewizyjny i dziennikarz. Warsztat filmowca szlifował na Wydziale Telewizji i Filmu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Mistrzowsko odnajduje się w takich dziedzinach jak fotografia podróżnicza, dokumentalna, motoryzacyjna, a także fotografia reklamowa. Jest ambasadorem Fujifilm, a jego ulubione modele aparatów to X-T20, X-T2 i GFX 50S.

TOMEK SIKORA

Jeden z najbardziej znanych polskich fotografów reklamowych w historii. Jest twórcą ilustracji książkowych, a także teatralnych i filmowych plakatów. Za swoje projekty był wielokrotnie nagradzany na całym świecie. Za wybitne zasługi dla polskiej kultury i za osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej w 2013 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Z Fujifilm związany od 2014 roku. Obecnie fotografuje aparatami X-Pro2, X-T2, X70, a także GFX 50S

TOMEK TOMKOWIAK

Tomek Tomkowiak jest z wykształcenia filozofem, z zamiłowania podróżnikiem, lecz jego największą pasją jest fotografia. Specjalizuje się w sesjach komercyjnych, a także fotografii glamour, beauty i fashion, głównie czarno-białej. Publikuje w magazynach modowych, podróżniczych i life-stylowych, m.in. VIVA, ELLE, HARPER`S BAZAAR, PODRÓŻE, TRAVELER, NATIONAL GEOGRAPHIC. Jest laureatem międzynarodowych konkursów PX3 Prix de la Photographie Paris i International Photo Awards. W swoich fotograficznych podróżach najczęściej odwiedza Afrykę. Wielokrotnie wraca na Zanzibar, który stał się jego drugim domem. W 2011r. Tomek Tomkowiak wydał pierwszy w Polsce fotograficzny album o Zanzibarze. 

0d października 2017 roku - ambasador FUJIFILM. Fotografuje aparatami GFX 50S i X-T2.
 

SZYMON SZCZEŚNIAK

Jest absolwentem Instytutu Twórczej Fotografii w czeskiej Opawie. Przez kilka lat wykładał w Akademii Fotografii. Specjalizuje się w fotografii portretowej i reklamowej. Współpracuje z takimi pismami jak „Zwierciadło”, „Gala”, „Twój Styl”, „Przekrój”, „Pani”, „Viva”, „Playboy”. Miał wystawy m.in. w Port Autonome Gallery w Paryżu, a także warszawskich galeriach: OBOK ZPAF, Yours Gallery, MELON, Leica Gallery. Od 2016 jest ambasadorem Fujifilm, fotografuje aparatami Fujifilm X100F, X-Pro2, GFX 50S.

MICHAŁ SIAREK

Fotograf dokumentalny, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na kierunku “Fotografia”. Specjalizuje się w Bałkanach, gdzie pracuje od 2011 roku. Fotografował w Kosowie, a następnie w Republice Macedonii, gdzie spędził 7 lat, pracując nad debiutancką książką “Alexander”, która zyskała rozgłos i rozpoczęła jego karierę dzięki nagrodom i licznym publikacjom. Marzeniem Michała jest, aby tworzenie dokumentu było jego głównym źródłem utrzymania. Pracuje jako freelancer, ale oprócz tego fotografuje na planach zdjęciowych i w teatrach oraz ma duże doświadczenie w prowadzeniu warsztatów i zajęć fotograficznych. Od 2012 używa aparatów Fujifilm X i obiektywów Fujinon XF. Korzysta też z negatywów Fujifilm przy pracy z aparatem wielkoformatowym.

https://www.instagram.com/michal.siarek/

https://www.instagram.com/backwoodsdiary/

www.michalsiarek.com

 

MICHAŁ ZIELIŃSKI

Fotoreporter z Krakowa. Zajmuje się tematami związanymi z problematyką społeczną Bliskiego Wschodu, państw postsowieckich oraz mniejszościami etnicznymi. Jako korespondent relac jonował m.in. konflikty w Syrii, Iraku, Palestynie, Libanie oraz w Ukrainie. Oprócz aktywnej pracy reporterskiej jest wykładowcą fotoreportażu w krakowskim oddziale Akademii Fotografii. Wierzy w starą szkołę dziennikarską. Kiedy tylko to możliwe, stara się dać głos obu stronom konfliktu, jednocześnie zostawiając swoim odbiorcom przestrzeń na wyciągnięcie własnych wniosków. Inspirują go prace fotografów agencji VII Photo. Od 2015 roku pracuje w systemie Fujifilm. Fotografuje aparatem X-Pro 2 oraz X-T2. Jego ulubiony obiektyw to Fujinon 23mm.

MACIEJ MOSKWA

Fotoreporter, współzałożyciel kolektywu TESTIGO. Urodził się w 1982 roku. Ukończył Sopockie Szkoły Fotografii WFH. Autor zdjęć w książce o wojnie w Syrii „Sura”. Uwielbia czarno-białą fotografię, perskie dywany i kawę z kardamonem. Fotografuje aparatem Fujifilm X-Pro2.

TOMASZ LAZAR

Absolwent Zachodniopomorskiego Uniwesytetu Technologicznego na wydziale Informatyki, absolwent Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Wykładowca na Akademii Sztuki w Szczecinie oraz członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest laureatem wielu nagród w Polsce i za granicą, m.in.: World Press Photo (2012), Picture of the Year International (2015), China International Press Photo Award (2015), BZWBK Press Photo. Jego prace były publikowane w takich magazynach jak: New York Times, Newsweek International, New York Magazine, The Cut Magazine, New Yorker Magazine, The Sunday Times. Z Fujifilm związany jest od września 2012 roku. Obecnie fotografuje aparatami X70, X-Pro2, X-T2 i X100F.

Galerie w akademii

Tomasz Lazara - Nowy Jork

TADEUSZ ROLKE

Tej postaci nie trzeba przedstawiać. Tadeusz Rolke to artysta fotografik, prekursor fotografii reportażowej w Polsce. Ma na swoim koncie bardzo wiele publikacji: w prasie, książkowych, a także wystaw. 25 czerwca 2010 roku został odznaczony Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Od 2018 roku współpracuje z Fujifilm – projekt „Będzie dobrze” z 2018 wykonany aparatem Fujifilm X-T20 koresponduje z poprzednią wystawą z lat 90. - "Jutro będzie lepiej".

DARIUSZ OGŁOZA

Fotografią przyrody zajmuje się od 2000 roku. Utrwala życie dziko żyjących gatunków zwierząt, a jego zdjęcia są publikowane w wydawnictwach przyrodniczych. Pracował jako fotoreporter dla Polskiej Agencji Prasowej, Rzeczpospolitej, Dziennika Zachodniego. Jest autorem cyklu artykułów odsłaniających tajniki fotografii dzikiej przyrody. Ma na swoim koncie ponad 20 wystaw indywidualnych, prezentowanych w latach 1987-2016. Publikuje swoje fotografie w kraju i za granicą, m. in. w USA, Kanadzie, Szwecji, Niemczech, Francji, Czechach, Grecji i w Wielkiej Brytanii. Jest współautorem albumu Silesia, ukazującego piękno Dolnego i Górnego Śląska. Laureat konkursów fotograficznych o tematyce przyrodniczej, m.in. prestiżowych nominacji w National Geographic, World Photography Organisation. Wielki fan aparatu Fujifilm X-T2 oraz obiektywu Fujinon XF200.

WIKTOR FRANKO

Wiktor Franko urodził się w 1983 roku, ukończył filologię polską na Akademii Świętokrzyskiej, następnie zajął się fotografią – artystyczną oraz komercyjną.

Jego prace ukazują się w czołowych czasopismach fotograficznych i modowych. Zdjęcia autorstwa Franko to zarówno klasyczne czarno-białe portrety, jak i surrealistyczne obrazy konceptualne, a także serie modowe i naturalne lifestylowe.

Od 2018 roku fotografuje aparatami serii X i – ze względu na swoją miłość do fotografii natychmiastowej – instaxem.

ARKADIUSZ GOLA

Jest absolwentem Instytutu Kreatywnej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy). Zajmuje się fotografią dokumentalną, głównie rejestrując zmiany zachodzące w społeczeństwie na Górnym Śląsku po 1989 roku. Zdobywał nagrody w najważniejszych krajowych konkursach fotografii prasowej, został dziennikarzem roku Dziennika Zachodniego w 2003 roku. W 2010 roku otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Zabrze w Dziedzinie Kultury. Jest stypendystą Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. Jego zdjęcia znajdują się w zbiorach muzeów w kraju i zagranicą. Jest członkiem ZPAF, autorem książki „Poziom na dwa łamy” oraz albumów „Ludzie z węgla”, „Nie muszę wracać…”, „Stany graniczne” i „Ogrodowa 1”. Jako fotoreporter prasowy pracuje od 1991 roku w redakcji „Dziennika Zachodniego”. Mieszka w Zabrzu.

MACIEJ DAKOWICZ

Urodzony w 1976 roku, Specjalizuje się w fotografii ulicznej i fotoreportażu. Jego prace były prezentowane na licznych wystawach krajowych i światowych. Najbardziej rozpoznowalną pracą jest seria fotografii przedstawiająca nocne życie Cardiff pod tytułem Cardiff after Dark. Wraz z przyjaciółm prowadził Third Floor Gallery w Cardiff. Jest członkiem grupy fotografów ulicznych In-Public. Obecnie mieszka i pracuje w Bangkoku. Fotografuje aparatem Fujifilm X-T2.

Dołącz do nas

Znajdź studio
Zamów odbitki
Zostań fanem
Zobacz filmy
Ambasadorowie X
Śledź nas
Instax