MIASTO NOCĄ - dni otwarte i warsztaty w pięciu miastach w Polsce

Zapraszamy na dni otwarte i warsztaty fotograficzne Miasto Nocą. Razem z Rafałem Milachem, Szymonem Szcześniakiem, Maciejem Moskwą, Pawłem Kosicki i Tomaszem Lazarem odwiedzimy 5 miast w Polsce.

Zdobywaj inspiracje i umiejętności od najlepszych fotografów w Polsce, testuj aparaty Fujifilm X i GFX w studiu fotograficznym, weź udział w wyjątkowych, kameralnych warsztatach-spacerach fotograficznych. Wstęp na dzień otwarty jest bezpłatny, koszt warsztatu to 299zł.

W każdym z miast gospodarzem będzie inny fotograf:

  • 9.02 - Warszawa, Pałac Kultury i Nauki (sala Kisielewskiego), RAFAŁ MILACH
  • 16.02 - Kraków, Forum Wydarzeń, SZYMON SZCZEŚNIAK
  • 23.02 - Gdańsk, hotel Radisson Blu, MACIEJ MOSKWA
  • 2.03 - Poznań, Concordia Design, PAWEŁ KOSICKI
  • 9.03 - Wrocław, hotel Radisson Blu, TOMASZ LAZAR
  • NOWOŚĆ - 16.03 - Katowice, Muzeum Sląskie (sala Stolarnia), ARKADIUSZ GOLA

W g. 12-16 zapraszamy wszystkich na dzień otwarty, podczas którego będzie można zrobić test aparatów Fujifilm: X-T3, X-H1, X-T2, X-T20, X-Pro2, X-E3, X-T100, X-A5, X100F, XF10, a także GFX 50S i GFX 50R oraz obiektywów Fujinon serii XC, XF, GF.

W trakcie dnia otwartego od g. 13-14 odbędzie się bezpłatne spotkanie z fotografem-gospodarzem danego miejsca oraz pokaz jego zdjęć. Wyjątkiem jest Warszawa. Pokaz zdjęć Rafała Milacha odbędzie się na koniec dnia otwartego, w g. 15-16.

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE MIASTO NOCĄ

Inspiracją do warsztatów jest film autorstwa Wiktora Bruchala "Noc" z Los Angeles, nakręcony aparatem X-T3 w trakcie jego podróży do Kalifornii. 

W każdym z miast (daty i miasta jak wyżej) od g. 17 do 22 odbędzie się kameralny warsztat dla maksymalnie 7 osób. Spotkanie rozpocznie się poczęstunkiem oraz omówieniem ćwiczeń wykonywanych podczas warsztatów, które będą miały formę nocnego spaceru fotograficznego. Każdy fotograf stawia nacisk na nieco inną umiejętność lub spojrzenie na fotografię. Razem z naszymi ambasadorami gwarantujemy, że wyjdziecie z warsztatów z konkretną umiejętnością, pełni inspiracji.

  • Rafał Milach oraz Szymon Szcześniak stawiają na tematykę człowiek a noc. Podczas warsztatów nauczycie się fotografować dobry portret w nocy.
  • Tomek Lazar podkreśli, jak ważne jest pokazanie człowieka w atmosferze danego miejsca za pomocą gry światłem. Królować będzie fotografia czarno-biała.
  • Maciej Moskwa i Arkadiusz Gola spróbują nauczyć uczestników tworzenia reportażu czyli serii zdjęć oddającej ducha miasta.
  • Paweł Kosicki  stawia na poetykę "noir" czyli stylistyczną gęstość obrazu. W trakcie fotografowania nawiążemy stylistycznie do kina.

Każdemu uczestnikowi warsztatów zapewnimy jeden aparat X-T3 wraz z obiektywem Fujinon serii XF na czas trwania spaceru. W cenie 299zł jest także poczęstunek. O przyjęciu na warsztat decyduje kolejność zgłoszeń i wykonanych przelewów. Zgłoszenia wysyłacie na adres x@fujifilm.pl.

ZAPISY OBOWIĄZUJĄ TYLKO NA WARSZTAT (NA DZIEŃ OTWARTY PRZYCHODZICIE BEZ ZAPISÓW).

Miło nam poinformować, że partnerem cyklu wydarzeń jest MEDIKON.