Aktualności

IV Zlot FUJIFILM X

Zapraszamy na Zlot X-ów czyli trzydniowe święto dla użytkowników aparatów serii Fujifilm X. W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 7-9 września w Warszawie.

Tadeusz Rolke, Tomek Sikora, Jacek Bonecki, Szymon Szcześniak, Michał Zieliński, Maciej Moskwa, Michał Siarek, Tomek Lazar, Wiktor Franko, Monika Szewczyk, Paweł Kosicki - to nasi prelegenci i prowadzący warsztaty podczas Zlotu. Zapewniamy - nie będziecie się z nami nudzić!

Informacje:

- Na początek trochę historii. Pierwszy Zlot zorganizowaliśmy na Malcie w Poznaniu w 2015 roku. Poznaliśmy wtedy około 40 użytkowników aparatów serii X. To był dobry start i wiedzieliśmy, że warto kontynuować projekt. W 2016 było nas już ponad 70, spotkaliśmy się w Toruniu. Rok temu była Warszawa i ponad 120 osób. W tym roku znów Warszawa ze względu na to, że w dniach 7-9.09 nasz ambasador Tomek Sikora obchodzi swoje 70. urodziny, a my w tych obchodach w ramach Zlotu weźmiemy udział! 

- Aby wziąć udział w Zlocie, należy być użytkownikiem dowolnego aparatu serii Fujifilm X.

- Koszty po stronie uczestnika to transport oraz nocleg w Warszawie. Nocleg i transport z i do Warszawy uczestnicy organizują we własnym zakresie.

- Naszą bazą w tym roku będzie galeria Le Guern na Saskiej Kępie (ul. Katowicka 25, Warszawa). W najbliższej okolicy jest kilka hosteli, a tuż za Wisłą hotele Ibis Budget Warszawa Centrum (przejazd Mostem Łazienkowskim) oraz m.in. Novotel, Chopin B&B i Indigo Nowy Świat (przejazd Mostem Poniatowskiego).

- Fujifilm zaprasza na bezpłatne warsztaty, wykłady, przeglądy portfolio, spotkania, portrety i wspólne obiady oraz kolacje (zgodnie z agendą).

- Do dyspozycji uczestników Zlotu będą aparaty Fujifilm X i GFX oraz obiektywy Fujinon. Prosimy jednak o zabranie swojego sprzętu, a także kart SD.

Agenda:

PIĄTEK (całe popołudnie i wieczór spędzimy w galerii Le Guern)

g. 15 - rozpoczęcie IV Zlotu FUJIFILM X

Wspólny obiad w ogrodzie

Spotkanie z Tadeuszem Rolke:

  • wystawa i omówienie projektu "Będzie dobrze"
  • studio portretu - każdy uczestnik otrzyma portret wykonany przez Tadeusza Rolke średnioformatowym aparatem Fujifilm GFX 50S

Wspólna kolacja w ogrodzie oraz przegląd portfolio z Tomkiem Lazarem, Jackiem Boneckim i Szymonem Szcześniakiem (szczegóły dotyczące udziału w przeglądzie portfolio prześlemy w odpowiedzi na maila ze zgłoszeniem)

SOBOTA

g. 10-13 - urodzinowe spotkanie z Tomkiem Sikorą, który opowie, jakie techniki zastosował przy tworzeniu ostatniego projektu "Jesteśmy"

  • rozmowy, warsztaty, urodzinowy poczęstunek
  • miejsce: ul. Mysia 3, III p.

g. 13-20 - dwugodzinne warsztaty w grupach: Jacek Bonecki (fotografia motoryzacyjna), Wiktor Franko (fotografia modowa), Szymon Szcześniak (męski portret)

  • po dwóch godzinach grupy zamieniają się i przechodzą na kolejny warsztat
  • miejsca: Soho Factory, studio Praga, Park Skaryszewski

g. 20-24 - spotkanie z Pawłem Kosickim, który zaprezentuje swój najnowszy projekt fotograficzny o Berlinie, wspólna kolacja

  • sobotni wieczór spędzimy w galerii Le Guern

NIEDZIELA (cały dzień spędzimy w galerii Le Guern)

g. 10-13 - zajęcia z fotoedycji z Moniką Szewczyk-Wittek (współtwórczyni Wszyscy Jesteśmy Fotografami, w 2017 otworzyła wraz z Filipem Ćwikiem Studio 810 - autorskie studio portretu )

g. 13 - wspólny obiad

g. 14-16 - Michał Siarek. Autor książki Alexander, która jest dokumentacją krótkich, lecz burzliwych dziejów próby stworzenia nowego mitu narodowego o podzielonej etnicznie i religijnie Macedonii.

  • Warsztat pt. "Śladami Aleksandra Wielkiego - fotografia z archeologią i wielką polityką w tle”. Fotograf opowie o pracy nad swoim projektem "Alexander". Będzie o wyprawie Jeepem przez góry, o archeologach, wreszcie o powstaniu książki o tytule "Alexander". PS. Pracując nad tą historią, Michał pewnego dnia stracił cały swój  sprzęt fotograficzny i przesiadł się na cyfrowy aparat Fujifilm (X-Pro1!).
  • BIO fotografa

g. 16-18 - Maciej Moskwa i Michał Zieliński - rozmowa fotografów wojennych

Zakończenie Zlotu

Zapisy:

- Na Zlot zaprosimy pierwsze 100 osób, które się do nas mailowo zgłosi.

- Na adres x@fujifilm.pl (tytuł: "Zlot X") prosimy o przesłanie imienia, nazwiska, adresu mailowego, numeru telefonu i numeru seryjnego aparatu Fujifilm X, którym fotografujcie. Prosimy także o ewentualny komentarz, jeśli ktoś z Państwa będzie uczestniczył tylko w części Zlotu.

- Na tej stronie poinformujemy, jak zapisy będą już zakończone czyli zgłosi się 100 osób.

Serwis:

W trakcie trwania Zlotu do Państwa dyspozycji będzie Autoryzowany Serwis Fujifilm, a bezpłatnie zaoferujemy: ogólny przegląd aparatu, czyszczenie matrycy, aktualizację oprogramowania.

 

Agenda i miejsca poszczególnych spotkań mogą się zmienić. Wszelkie aktualizacje polecamy sprawdzać na Facebookowej stronie wydarzenia: LINK.

 

9.08.2018 - g. 14

UWAGA - mamy już ponad 100 zgłoszeń, także lista uczestników została zamknięta.

Dołącz do nas

Znajdź studio
Zamów odbitki
Zostań fanem
Zobacz filmy
Ambasadorowie X
Śledź nas
Instax