Aktualności

Akademia Fujifilm w Rumunii - 29.09-6.10.2018

Akademia Fujifilm w Rumunii po raz drugi! Zeszłoroczne warsztaty okazały się świetną przygodą, a uczestnicy przywieźli mnóstwo pięknych zdjęć. Dlatego w tym roku znów razem z Jackiem Boneckim zapraszamy Was do kraju Drakuli!

Rumunia to kopalnia fotograficzna, tętniąca różnorodnością krajobrazów, kultur, ciekawych ludzi. Intrygujące miejsca, legendy i sławna Trasa Transfogarska to namiastka czekających tam atrakcji. Będziemy w miastach, we wsiach, sfotografujemy zawody balonowe!

Warsztaty fotograficzne w Rumunii poprowadzi Jacek Bonecki. Gwarantujemy, że dzięki temu, że grupa będzie kameralna, każdy uczestnik zdobędzie wiele fotograficznych umiejętności. Do dyspozycji uczestników będą aparaty Fujifilm i obiektywy Fujinon - m.in. te modele, których używa Jacek Bonecki: X-H1. X-T2, X-T20, XF50-140, XF100-400. Partnerem wyjazdu jest Ford Polska. Z Polski do Rumunii i z powrotem uczestnicy pojadą samochodami Ford Kuga oraz Ford Tourneo i nimi będą się poruszać na miejscu.

DZIEŃ PO DNIU:

1. DZIEŃ

Poranny wyjazd z Warszawy. Jedziemy przez Krosno, Słowację i Węgry. Celem jest Baia Mare w Rumuni. Tam będzie czekać pierwsza uczta fotograficzna – zawody balonowe.

2. DZIEŃ

W zależności od warunków pogodowych - albo przez cały dzień będziemy fotografować balony, albo po wczesnym śniadaniu wyjeżdżamy w stronę Bukowiny do Syhot i dalej przez góry do Vatra Dornei. Po drodze wioski, cmentarze, cerkwie, a także - pod kątem fotografii portretowej - ciekawi ludzie.

3. DZIEŃ

Podróż i przystanki fotograficzne drogą przez góry, wsie i rzeki do Bicaz ( wąwóz ten to jedno z najpiękniejszych i najbardziej zadziwiających miejsc w Rumunii!), dalej do Sovata, gdzie przewidziany jest nocleg.

4. DZIEŃ

Po śniadaniu podróż do Sighisoary, miasta Drakuli, a następnie do Braszowa, będącego na liście UNESCO. Po drodze malownicze odlotowe wsie warowne, Cyganie.

5. DZIEŃ

Od rana jedziemy przez wsie i prowincje w górach - piąty dzień wyprawy to podróż do Curtea. To również dzień emocji na trasie transfogarskiej.

6. DZIEŃ

Wczesnym rankiem start trasą transfogarska do malowniczego miasta Sybin. Po drodze zamki, serpentyny, wsie, lasy, jeziora i góry - będzie co fotografowac i gdzie fotografii się uczyć!

7. DZIEŃ

Po śniadaniu ruszamy do Geamany - zobaczymy zatrute jezioro i wioskę, której nie ma! Następnie przejedziemy przez góry do miasta Kluż-Napoka.

8. DZIEŃ

Po zielonej nocy kierunek Baia Mare, gdzie znów będzie okazja fotografować balonowe zmagania uczestników zawodów. Powrót do Warszawy.

 

CENA: 3099 zł

 

CENA OBEJMUJE:

  • transport
  • zakwaterowanie
  • śniadania
  • udostępnienie sprzętu fotograficznego Fujifilm
  • ubezpieczenie
  • warsztaty z Jackiem Boneckim

 

ZGŁOSZENIA prosimy kierować na adres mailowy bonecki@wp.pl.

 

Organizator wycieczki - Qbek Studio - zastrzega sobie prawo zmiany programu i świadczeń imprezy, gdy zmiana ta jest spowodowana czynnikami od niego niezależnymi, takimi jak warunki atmosferyczne, decyzje państwowe, zamieszki, strajki i inne okoliczności lub gdy przyczyna leży po stronie uczestnika.

 

Dołącz do nas

Znajdź studio
Zamów odbitki
Zostań fanem
Zobacz filmy
Ambasadorowie X
Śledź nas
Instax