Warsztaty fotograficzne organizowane we współpracy ze Sputnik Photos. Jednodniowe spotkanie z Karoliną Gembarą.


Warsztaty fotograficzne organizowane we współpracy ze Sputnik Photos.
 Jednodniowe spotkanie w Poznaniu z Karoliną Gembarą.

Aparat fotograficzny jest narzędziem poznawania świata i ludzi. Podczas warsztatów przekonamy się w jaki sposób fotografia zbliża nas do siebie i jak wytwarza wiedzę o otaczających nas zjawiskach. Będziemy pracować z bohaterami i ćwiczyć nawiązywanie relacji. To warsztat dla osób ciekawych drugiego człowieka.

Ponadto zajęcia pozwolą bliżej poznać praktykę fotografowania aparatami średnioformatowymi Fujifilm GFX. Najlepsze realizacje będą nagrodzone przez Fujifilm voucherami na wydruki zdjęć na foto.fujiflm.pl.

Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązuje rekrutacja. Na zgłoszenia czekamy do 28 września 2022 r. Warsztaty odbywają się w Poznaniu. Po 30 września skontaktujemy się z zakwalifikowanymi na warsztaty osobami w celu potwierdzenia obecności i przekazania dokładniejszych informacji.

O prowadzącej:

Fotografka, badaczka, aktywistka, autorka projektów partycypacyjnych z udziałem osób uchodźczych i migranckich. Ukończyła stosunki międzynarodowe i dziennikarstwo, studiowała historię sztuki, fotografię i kulturoznawstwo. Absolwentka Programu Mentorskiego Sputnik Photos, doktorantka Szkoły Filmowej im. K. Kieślowskiego. Członkini Sputnik Photos i Archiwum Protestów Publicznych, autorka wydawnictw fotograficznych, wykładowczyni.