Warsztaty z Janem Brykczyńskim

W pierwszej części będzie możliwość skonsultowania przyniesionych zdjęć (opcja dla chętnych, do 20 zdjęć w formie cyfrowej). W drugiej części uczestnicy i uczestniczki zostaną poproszeni o wykonanie zadania praktycznego, związanego z tematyką przyrody w mieście, które potem zostanie omówione.

Ponadto zajęcia pozwolą bliżej poznać praktykę fotografowania aparatami średnioformatowymi Fujifilm GFX. Najlepsze realizacje będą nagrodzone przez Fujifilm voucherami na wydruki zdjęć na foto.fujiflm.pl.

Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązuje rekrutacja. Na zgłoszenia czekamy do 13 października 2022 r. Warsztaty odbywają się w Warszawie. Skontaktujemy się z zakwalifikowanymi na warsztaty osobami w celu potwierdzenia obecności i przekazania dokładniejszych informacji.

O prowadzącym warsztaty:

Jan Brykczyński ur. 1979, jest absolwentem fotografii w Szkole Filmowej w Łodzi, doktorantem w ITF w Opawie i współzałożycielem kolektywu Sputnik Photos. Ma za sobą ponad 15 lat praktyki artystycznej; autor książek fotograficznych, laureat międzynarodowych konkursów, współpracownik magazynów, kurator. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych, między innymi w Deichtorhallen, na Miesiącu Fotografii w Paryżu, Leica Gallery i CSW w Warszawie. Jego prace znajdują się między innymi w kolekcjach Musée de l’Elysée i Centre Pompidou. Jan jest wykładowcą w Instytucie Twórczej Fotografii w Opawie (CZ) oraz na Programie Mentorskim Sputnik Photos. Prowadził warsztaty fotograficzne, między innymi dla CNA w Luxemburgu, PARALLEL w Kownie i dla festiwali fotograficznych w Bratysławie, Telavivie i Tibilisi.

http://www.janbrykczynski.com