Portret vintage z Wiktorem Franko

Zapraszamy na warsztaty z fotografii portretowej, na których opowiemy o metodach swojej pracy w tak specyficznych warunkach jakim są zdjęcia w studiu przy świetle naturalnym oraz sztucznym  w taki sposób, aby osiągnąć na zdjęciach efekt vintage.
Pokażemy w jaki sposób dochodzić do zamierzonych efektów, jak przygotowywać się do każdej sesji, jak zbierać odpowiednią ekipę i jak z nią współpracować.
Zapoznamy Was z procesem powstania wybranych sesji fotograficznych. Na warsztatach dowiecie się w jaki sposób pracować z modelką - o podejściu i wspólnej pracy na planie zdjęciowym.
Skupimy się na tym dlaczego w większości przypadków minimalizm i oszczędność formy jest lepsza od przepychu i przeładowania w fotografii. Jak zrobić silny minimalistyczny portret i jak zrobić spójną serię zdjęć. Gdzie szukać inspiracji i jakie elementy są w stanie zmienić naszą fotografię. O celach, które warto sobie wyznaczyć, aby zmienić nasze podejście do zdjęć. Na warsztatach będziemy pracowali na Instaxach oraz na aparatach Fujifilm z serii X, używając ich w taki sposób, aby osiągnąć efekty jak najbliższe vintage’owej analogowej fotografii.

Obowiązuje rejestracja/rekrutacja. Po 23 września skontaktujemy się z wybranymi/zakwalifikowanymi osobami.

Wwięcej o festiwalu na stronie: vintagephotofestival.com