Warsztaty z Michałem Łuczakiem 14.09.2022

Warsztaty fotograficzne organizowane we współpracy ze Sputnik Photos. Jednodniowe spotkanie z Michałem Łuczakiem.

Podczas warsztatów Michał Łuczak skupi się na edycji i sekwencji zdjęć w projektach fotograficznych na przykładzie własnej twórczości. Uczestnicy będą mogli nauczyć się jak ułożyć zdjęcia tak, by stanowiły one spójną całość i kierowały uwagę odbiorcy na wybrany problem a nie na pojedyncze fotografie.

Ponadto zajęcia pozwolą bliżej poznać praktykę fotografowania aparatami średnioformatowymi Fujifilm GFX. Najlepsze realizacje będą nagrodzone przez Fujifilm voucherami na wydruki zdjęć na foto.fujiflm.pl.

Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązuje rekrutacja. Na zgłoszenia czekamy do 5 września 2022 r. Warsztaty odbywają się w Sopocie. Po 7 września skontaktujemy się z zakwalifikowanymi na warsztaty osobami w celu potwierdzenia obecności i przekazania dokładniejszych informacji.

O prowadzącym:

Michał Łuczak (ur. 1983 r.) fotograf, kurator. Pracuje głównie z fotografią i video. Absolwent Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w czeskiej Opawie oraz iberystyki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od 2010 roku jest częścią kolektywu Sputnik Photos. Współprowadzi roczny warsztat fotografii dokumentalnej Program Mentorski Sputnik Photos oraz wykłada na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.