Warsztaty we współpracy z Press, 22.08.2022

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne z ambasadorem Fujifilm Tomaszem Lazarem organizowane we współpracy z Press. Zajęcia towarzyszą wystawie Grand Press Photo, której Fujifillm jest partnerem. Warsztaty odbędą się 22 sierpnia w Szczecinie w godz. 10-16.

Celem warsztatów fotograficznych będzie poszerzenie wiedzy uczestników z tematyki przygotowania się i pracy nad projektami fotograficznymi i fotoreportażami. Zaczynając od historii fotografii, przechodząc przez kolejne etapy przygotowania do zrealizowania projektu/reportażu oraz finalnie po wstępny etap edycji materiału. Przy realizowaniu projektów bardzo ważny jest sam etap przygotowań, dzięki któremu dużo łatwiej w późniejszym czasie realizuje się sam projekt/reportaż. Fotograf dużo bardziej świadomie podchodzi do swojej pracy i zauważa elementy, które pomagają również na później w edycji/ składania materiału. 

Będą do przetestowania aparaty Fujifilm jednak prośba aby uczestnicy zabrali także swoje.

Warsztaty są bezpłatne ale obowiązuje rekrutacja. Na zgłoszenia czekamy do 14 sierpnia. Po jej zakończeniu rekrutacji skontaktujemy się z zakwalifikowanymi osobami.

O prowadzącym:

Tomasz Lazar urodził się w Szczecinie. Niezależny fotograf, artysta oraz wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie. Laureat nagród m.in.: World Press Photo, Picture of the Year International, CHIPP, Sony World Photography Award, BZ WBK Press Photo, Grand Press Photo oraz Lumix Festival for Young Journalism.

Jego prace publikowane były w wielu prestiżowych tytułach, takich jak: New York Times, Newsweek International, Sunday Times Magazine, New Yorker, Washington Post czy New York Magazine.Na zlecenie The New York Magazine, The Cut Magazine oraz CR Fashion Book wykonywał materiały z Tygodni Mody z Paryża, Mediolanu oraz Londynu. Fotografował pokazy takich marek jak Prada, Armani, Donna Karan, Yves Saint Laurent, Burberry. W 2016 roku był zaproszony przez markę Channel jako tzw. Photographer of the House, do wykonania materiału z ich indywidualnego pokazu w Filharmonii w Hamburgu. 

Interesują go przede wszystkim długoterminowe projekty, skupiające się na tematyce społeczeństwa i ludzkiego umysłu. Obecnie mieszka w Warszawie.