Warsztaty Fujifilm & Sputnik Photos

Warsztaty fotograficzne organizowane we współpracy ze Sputnik Photos. Jednodniowe spotkanie z Adamem Pańczukiem, które pozwoli bliżej poznać praktykę fotografowania aparatami średnioformatowymi Fujifilm GFX. Artysta omówi sposoby pracy nad swoimi projektami, ewolucją sposobu fotografowania .Podczas spotkania uczestnicy będą mieli możliwość wykonania własnych realizacji w przestrzeni miejskiej. Zostanie też wyznaczone ćwiczenie fotograficzne, którego temat i sposób realizacji zostanie omówiony podczas spotkania. Najlepsze realizacje będą nagrodzone przez Fujifilm voucherami na wydruki zdjęć na foto.fujiflm.pl.

Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązuje rekrutacja. Na zgłoszenia czekamy do 28 lipca 2022r. Warsztaty odbywają się w Białymstoku w godzinach 10 - 17.30. Na początku sierpnia skontaktujemy się z zakwalifikowanymi na warsztaty osobami w celu potwierdzenia obecności i przekazania dokładniejszych informacji.

 

O prowadzącym:

Adam Pańczuk (1978) jest fotografem dokumentalnym, swoje historie opowiada posługując się portretem, łączy fotografię dokumentalną z kreacyjną. Jego najważniejszy projekt fotograficzny „Karczeby”, czyli opowieść o przynależności człowieka do ziemi, został wyróżniony przez jury 71. konkursu Pictures of the Year International Najlepszą Książką Fotograficzną Roku 2013 na świecie. Został doceniony przez najdłużej ukazujący się magazyn o fotografii na świecie „The British Journal of Photography”, który uznał Pańczuka, jednym z najbardziej obiecujących fotografów młodego pokolenia na świecie. Jest członkiem kolektywu Sputnik Photos. Ukończył Akademię Ekonomiczną w Poznaniu, a także fotografię na Wydziale Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu.

Obecnie jest doktorantem w Instytucie Twórczej Fotografii w Opawie.