Warsztaty z Rafałem Milachem 25.08.2022

Warsztaty fotograficzne organizowane we współpracy ze Sputnik Photos. Jednodniowe spotkanie z Rafałem Milachem.

Podczas warsztatu będziemy w oparciu o twórczość Rafała Milacha zastanawiać się nad relacją przestrzeni miejskiej i człowieka. Gdzie przebiegają granice pomiędzy przestrzenią prywatną i publiczną oraz to w jaki sposób fotografia staje się narzędziem świadomego przyglądania się tym obszarom.

Ponadto zajęcia pozwolą bliżej poznać praktykę fotografowania aparatami średnioformatowymi Fujifilm GFX. Najlepsze realizacje będą nagrodzone przez Fujifilm voucherami na wydruki zdjęć na foto.fujiflm.pl.

Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązuje rekrutacjaNa zgłoszenia czekamy do 16 sierpnia 2022r. Warsztaty odbywają się we Wrocławiu. Po 17 sierpnia skontaktujemy się z zakwalifikowanymi na warsztaty osobami w celu potwierdzenia obecności i przekazania dokładniejszych informacji.

O prowadzącym:

Rafał Milach– fotograf, artysta wizualny, aktywista i wykładowca. Podejmuje tematy dotyczące, systemowej opresji oraz napięć polityczno-społecznych w regionie byłego bloku wschodniego. Autor publikacji fotograficznych krytycznie przyglądających się systemom kontroli i strategiom protestu. Profesor Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Magnum Foundation i Europejskiej Fundacji Kultury. Laureat konkursu World Press Photo, finalista Deutsche Börse Photography Prize oraz Paszportów Polityki. Współzałożyciel kolektywów:  Archiwum Protestów Publicznych i Sputnik Photos. Miał liczne wystawy w Polsce i na świecie. Jego prace znajdują się w kolekcjach m. in. Muzeum Sztuki Nowoczesnej, CSW Zamek Ujazdowski, Fundacji Sztuki Polskiej ING. Członek stowarzyszony agencji Magnum Photos.