Startuje międzynarodowy konkurs Fujifilm Moment Street Photo Awards 2020

Konkurs FUJIFILM MOMENT STREET PHOTO AWARDS 2020, organizowany w Częstochowie przez Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, to następca zeszłorocznego Międzynarodowego Biennale Fotografii Ulicznej „MOMENT”. Sponsorem tytularnym tegorocznej edycji została globalna marka Fujifilm. Główną nagrodą jest profesjonalny aparat fotograficzny Fujifilm X-pro3 wraz z obiektywem. Organizator przyjmuje zdjęcia wykonane po 20 września 2019 roku

Fujifilm Moment Street Photo Awards 2020 zrodził się z fascynacji fotografią uliczną. Konkurs ma na celu promocję i wspieranie fotografów działających w tym dynamicznie rozwijającym się gatunku i adresowany jest do wszystkich fotografujących – profesjonalnie lub amatorsko na całym świecie. Zatem niezależnie od tego, gdzie żyjesz – w zatłoczonej metropolii czy kameralnym miasteczku – możesz zgłosić swoje fotografie uliczne. Poddaj ocenie swoją twórczość Jury konkursu. Jest szansa, że to właśnie Ty staniesz się fotografem roku Fujifilm Moment Street Photo Awards 2020.

Sponsorem tytularnym konkursu została firma Fujifilm – jedna z najbardziej cenionych marek cyfrowych aparatów fotograficznych na świecie. Inspirowana pięknem i formą klasycznych aparatów z minionej epoki firma Fujifilm tworzy aparaty, które łączą w sobie innowacje technologiczne z tradycyjną, a jednocześnie stylową i funkcjonalną konstrukcją korpusów. Wieloletnie doświadczenie pozwala sprostać oczekiwaniom pasjonatów fotografii, marzących o robieniu zdjęć najwyższej jakości. Główną nagrodą w konkursie Fujifilm Moment Street Photo Awards 2020 jest zaawansowany aparat fotograficzny Fujifilm X-pro3 wraz z obiektywem Fujinon XF 23 mm f/2.0 R WR.

Druga i trzecia nagroda, ufundowane przez Miasto Częstochowa, to kolejno – 4 000 i 3 000 zł.

W skład Jury oceniającego zdjęcia wchodzą: Witold Krassowski, Arkadiusz Gola, Tymon Markowski, Maciej Jeziorek, Elena Alexandra oraz Szymon Roziewicz. To znakomici fotoreporterzy, dokumentaliści oraz streetowcy. Tak dobrane Jury wybierze dla nas najlepsze fotografie uliczne z całego świata, które poznamy w połowie listopada 2020 roku podczas gali otwarcia wystawy pokonkursowej w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” w Częstochowie.

Fotografie zrobione po 20 września 2019 roku można zgłaszać do 20 października 2020 roku. Regulamin oraz pozostałe terminy konkursu można poznać na stronie www.momentstreetphoto.pl . Fujifilm Moment Street Photo Awards 2020 jest także aktywny na Faceboku oraz na Instagramie pod nazwą @momentstreetphotoawards.

Partnerami konkursu zostali Street Photo Poland oraz instagramowy From Streets With Love – platformy promujące ideę fotografii ulicznej w Polsce i na arenie międzynarodowej.

Organizator konkursu – Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” jest wyjątkowym miejscem w Częstochowie, działającym już od 1991 roku, miejscem otwartym dla wszelkich grup, zarówno odbiorców, jak i artystów ze wszystkich obszarów sztuki. Organizuje wydarzenia o różnorodnym charakterze, wspiera działania lokalnych animatorów kultury, zaprasza wybitne osobistości z Polski i zagranicy. Jest ważnym miejscem spotkań dla ludzi bez względu na ich wiek, upodobania artystyczne i przekonania. Dzięki temu tworzy społeczność, którą łączy przede wszystkim jedno – miłość do kultury.