Letnie warsztaty fotograficzne FUJIFILM

Zapraszamy na cykl warsztatów fotograficznych z aparatami FUJIFILM serii X. Podczas nich poruszymy zagadnienia związane ze street foto i miejską fotografią krajobrazową. Lipcowe spotkania odbędą się w Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Warszawie i Lublinie. Sierpniowe m.in. we Wrocławiu.

Na zajęciach połączymy teorię z praktyką. Zapraszamy fotografujących na różnych poziomach zaawansowania. W części teoretycznej poruszymy zagadnienia dotyczące street foto i miejskiej fotografii krajobrazowej, uczestnicy będą mogli zapoznać się z aparatami i obiektywami serii X.

W części praktycznej, podczas kilkugodzinnego foto spaceru, będzie możliwość popracowania na umiejętnościami oraz przetestowania sprzętu Fujifilm (w tym najnowszego aparatu X-T4). Na koniec omówimy efekty pracy w terenie. Tam też możemy spodziewać się garści kolejnej porad / sugestii/ wskazówek/ informacji dotyczących fotografii miejskiej.


Osoby już posiadające korpusy Fujifilm zachęcamy by zabrać je ze sobą i wypróbować obiektywy Fujinon. Spotkanie jest przeznaczone także dla osób które do tej pory nie miały okazji zapoznać się z aparatami Serii X.

Terminy warsztatów i zgłoszeń::

  • 17 lipca  - Poznań – prowadzący ambasador Fujifilm Paweł Kosicki; zgłoszenia 26.06-08.07.2020
  • 27 lipca Gdańsk – prowadzący Maciej Jeziorek; zgłoszenia 3-15.07.2020
  • 28 lipca Łódź – prowadzący Maciej Jeziorek; zgłoszenia 3-15.07.2020
  • 29 lipca Warszawa – prowadzący Maciej Jeziorek, zgłoszenia 3-15.07.2020
  • 30 lipca Lublin – prowadzący Maciej Jeziorek, zgłoszenia 3-15.07.2020
  • 7 sierpnia Wrocław - prowadzący Maciej Jeziorek, zgłoszenia 22-30.07.2020


Ze względu na warsztatowy charakter spotkań liczba miejsc jest ograniczona i obowiązuje rekrutacja na https://akademia.fujifilm.pl/warsztaty – uczestnicy będą wybierani na podstawie portfolio. Spotkania są bezpłatne. Osoby, które zakwalifikują się na warsztaty zostaną o tym poinformowane mailowo do 10 lipca włącznie w przypadku Poznania i do 20 lipca włącznie w przypadku Gdańska, Łodzi, Warszawy i Lublina.

W drugiej połowie lipca poinformujemy o datach sierpniowych warsztatów.

 

O prowadzących:

PAWEŁ KOSICKI – niezależny fotograf, członek Związku Artystów Fotografików i absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej. Fotograficzną drogę rozpoczął w latach 90-tych pracując dla tygodnika Wprost. Uczestniczył w warsztatach z fotografami agencji Magnum, których zdjęcia odcisnęły silne piętno na jego twórczej drodze. Dziś bliżej mu do amerykańskiej fotografii z lat 50. Ii 60., do Egglestona czy Ernesta Hassa. Organizuje plenery oraz prowadzi warsztaty Open Your Eyes. Fotografuje aparatami Fujifilm X-Pro2, X-Pro3, X-T4.

MACIEJ JEZIOREK – fotograf i dokumentalista. Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012 i 2018). Członek ZPAF i Press Club Polska. Współzałożyciel i członek agencji Napo Images, specjalizującej się w fotografii dokumentalnej. Autor trzech autorskich publikacji książkowych. Realizował projekty dokumentalne i zlecenia w Polsce, Indiach, Rosji, Rumunii, Bułgarii, Turcji, Niemczech, Belgii i na Ukrainie. Pracował jako fotoreporter w redakcjach „Tygodnik Solidarność”, „Życie Warszawy”,  „Życie” i „Polska the Times". W latach 2015 -2019 szef działu foto w FORUM Polska Agencja Fotografów.

W latach 2010-2012 prowadził zajęcia z fotografii prasowej w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2014 roku prowadzi zajęcia z fotoreportażu w Studium Fotografii ZPAF w Warszawie. Organizował i prowadził warsztaty fotograficzne w Polsce i Indiach. Od 2020 roku pracuje w polskim oddziale Fujifilm.