Nagrody EISA 2019 dla aparatów FUJIFILM GFX100 oraz FUJIFILM X-T3

Korporacja FUJIFILM (Prezes: Kenji Sukeno) ma przyjemność poinformować, że aparaty fotograficzne FUJIFILM GFX100 oraz FUJIFILM X-T3 otrzymały prestiżowe nagrody EISA 2019 (Stowarzyszenia Ekspertów obrazowania i dźwięku*) przyznawane przez panel jury. Aparat FUJIFILM GFX100 zdobył tytuł „Najlepszy produkt 2019 – 2020, kategoria Innowacyjny aparat fotograficzny”, natomiast model FUJIFILM X-T3 tytuł „Najlepszy produkt 2019 – 2020, kategoria Zaawansowany aparat fotograficzny”.

Serie aparatów fotograficznych i obiektywów FUJIFILM X oraz GFX stworzone i wykonane z myślą o najwyższej jakości obrazu, wyróżniają się doskonałą konstrukcją oraz łatwą obsługą, co znajduje odzwierciedlenie także w postaci nagród EISA przyznawanych tej rodzinie sprzętu już od 8 lat. Toshi Iida, Dyrektor Generalny Działu Produktów Optycznych i Elektronicznych w Fujifilm, podsumowuje to następująco, “To dla nas zaszczyt, że jesteśmy w ten sposób uhonorowani przez EISA. Obydwa aparaty fotograficzne okazały się popularne, a ich sukces jest owocem naszych inwestycji w matryce, procesory i technologie optyczne. Prawdziwą pasją mojego zespołu jest dostarczanie odpowiednich rozwiązań naszym klientom. Patrząc na popyt, jakim cieszą się obydwa modele, wydaje się, że idziemy we właściwą stronę. Szczególnie zapotrzebowanie rynkowe na model GFX100 znacznie przekroczyło nasze oczekiwania”.

 

EISA 2019-2020 Innowacyjny aparat fotograficzny – FUJIFILM GFX100
Podsumowując charakter modelu GFX100, jurorzy stwierdzili: “Tworząc model GFX100, Fujifilm wprowadziło 100-megapikselowy średnio-formatowy aparat fotograficzny, który jest wolny od ograniczeń kojarzonych dotąd z dużymi matrycami stosowanymi w systemach o wysokiej rozdzielczości. Jako pierwszy aparat fotograficzny tego typu oferuje on zintegrowaną w korpusie stabilizację obrazu, co sprawia, że sprawdzi się także przy fotografowaniu z ręki w naprawdę różnorodnych sytuacjach. Sprężynowy mechanizm migawki jest odizolowany od matrycy obrazu, co minimalizuje ryzyko przenoszenia drgań niekorzystnie wpływających na ostrość obrazu. Aparat GFX100 jest także pierwszym średnioformatowym aparatem fotograficznym, który oferuje zintegrowane w matrycy piksele detekcji fazowej, co zapewnia znacznie szybsze działanie autofocusa. Ponadto, jest to pierwszy średnioformatowy aparat fotograficzny zapewniający filmowanie 4K bez konieczności redukowania dostępnej powierzchni matrycy.”

 

EISA 2019-2020 ZAAWANSOWANY APARAT FOTOGRAFICZNY– FUJIFILM X-T3
Podsumowując cechy aparatu X-T3, jury stwierdziło: “Wraz z modelem X-T3, Fujifilm wzniosło popularny system X na wyższy poziom. Nowa, 26-megapikselowa matryca X-Trans CMOS 4 nie wymaga stosowania optycznego filtra dolnoprzepustowego zapewniając wyjątkową szczegółowość obrazu. Aparat dysponuje niezwykle szybkim autofocusem i pozwala na wykonywanie zdjęć seryjnych z prędkością do 30 klatek na sekundę, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w fotografowaniu dynamicznej akcji. Tryb wideo jest równie imponujący - umożliwia filmowanie 4K przy 60 klatkach na sekundę, a także ma profesjonalne funkcje, takie jak F-Log czy Hybrid Log Gamma. Fotografujący, którzy nie potrzebują wszystkich zaawansowanych opcji aparatu X-T3, powinni także rozważyć tańszy siostrzany model - X-T30.”

 

* EISA (Europejskie Stowarzyszenia Obrazowania i Dźwięku - European Imaging and Sound Association) jest stowarzyszeniem skupiającym 55 popularnych branżowych wydawnictw opisujących elektronikę konsumencką z ponad 30 krajów Europy i Ameryki, a także z Australii, Japonii, Hongkongu i Indii. Każdego roku nagrody przydzielane są w sześciu kategoriach: Audio, Kino domowe, Elektronika samochodowa, Elektronika mobilna, Fotografia i Wideo.