Warsztaty z Marcinem Krukiem

Fujifilm i magazyn „Press” zapraszają na bezpłatne warsztaty fotograficzne, które odbędą się 15 grudnia w Warszawie. Spotkanie poprowadzi ambasador Fujifilm Marcin Kruk.

Podczas warsztatów porozmawiamy o procesie realizacji dokumentu, rozpoczynając od researchu, a kończąc na formie prezentacji. Marcin Kruk, zademonstruje, jak pracuje aparatami Fujifilm podczas robienia zdjęć portretowo dokumentalnych.Spotkanie towarzyszy wystawie zdjęć wyróżnionych w konkursie Grand Press Photo 2022, którego Fujifilm jest partnerem. Wystawa, poza Warszawie, była już obecna w kilkunastu innych miastach i będzie jeszcze w kilku kolejnych. W Warszawie odbędą się drugie z czterech zaplanowanych warsztatów, pierwsze odbyły się w sierpniu w Szczecinie.
Udział jest bezpłatny, ale obowiązuje rekrutacja. Kilkunastu autorów/ek najlepszych zgłoszeń zostanie zaproszonych na warsztaty. Na zgłoszenia organizator czeka do 8 grudnia. 

O prowadzącym:

Marcin Kruk urodził się w 1982 roku w Ustrzykach Dolnych. Jest absolwentem Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie, w Czechach oraz stypendystą agencji Magnum oraz Noor - Nikon Masterclass. 
Jako niezależny fotograf dokumentalista skupia się na długoterminowych projektach dokumentalnych. Od 2020 roku dokumentuje wizualne ślady aktywizacji społecznej w ramach Archiwum Protestów Publicznych (A-P-P). 
Jest laureatem wielu międzynarodowych nagród i wyróżnień m.in Ph Museum Open call 2022, Belfast Photofestival - Finalista Open 2022, Format Festival 2021 Finalista Open Call, Slovak Press Photo 2020, Grand Press Photo 2020, Pix House Talent 2020.