Warsztaty fotograficzne w Katowicach z Marcinem Krukiem

Fujifilm i Obiektywnie Śląskie zapraszają na bezpłatne warsztaty z dokumentu fotograficznego i edycji zdjęć, które odbędą się 9 listopada w Katowicach. Spotkanie poprowadzi ambasador Fujifilm Marcin Kruk.

Podczas warsztatów porozmawiamy o procesie realizacji dokumentu oraz edycji fotografii. 

Marcin Kruk, zademonstruje, jak pracuje aparatami Fujifilm podczas robienia zdjęć portretowo dokumentalnych. 

Warsztaty odbędą się w ciągu dnia, są bezpłatne, ale obowiązuje rekrutacja. Na zgłoszenia czekamy do 29 października 2023r. Skontaktujemy się z wybranymi osobami.

 O prowadzącym:

Marcin Kruk urodził się w 1982 roku w Ustrzykach Dolnych. Jest absolwentem Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie, w Czechach oraz stypendystą agencji Magnum oraz Noor - Nikon Masterclass. 
Jako niezależny fotograf dokumentalista skupia się na długoterminowych projektach dokumentalnych. Od 2020 roku dokumentuje wizualne ślady aktywizacji społecznej w ramach Archiwum Protestów Publicznych (A-P-P). 
Jest laureatem wielu międzynarodowych nagród i wyróżnień m.in Slovak Press Photo 2023, Futures Photography Artist 2023, Ph Museum Open Call 2023, FOTOFESTIWAL ŁÓDŹ 2023, Ph Museum Open Call 2022, Belfast Photofestival - Finalista Open 2022, Format Festival 2021 Finalista Open Call, Slovak Press Photo 2020, Grand Press Photo 2020, Pix House Talent 2020.