Warsztaty podzielone będą na 3 części. Rozpoczniemy od części teoretycznej i omówienia zadania do wykonania podczas spaceru fotograficznego oraz prezentacji sprzętu Fujifilm, później zaprosimy Państwa na spacer fotograficzny, a na koniec omówione zostaną zdjęcia wykonane przez uczestników. Ze względu na ograniczoną liczbę 20 miejsc wynikającą z wielkości sali i komfortu zajęć obowiązują zapisy. Decyduje kolejność zgłoszeń. Na zgłoszenia czekamy do 28 listopada. Osoby, które się zakwalifikowały zostaną o tym poinformowane 29 listopada. Warsztaty są bezpłatne.
O prowadzącym:
Doktorant i pedagog Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy). Urodził się w 1972 roku w Rudzie Śląskiej, obecnie mieszka w Zabrzu. Zajmuje się fotografią dokumentalną, przede wszystkim rejestrując zmiany zachodzące w społeczeństwie Polskim po 1989 roku. Szczególnie interesują go miejsca związane z przemysłem, który pod koniec XX wieku w Polsce znacznie się skurczył. Jako fotoreporter prasowy pracuje od 1991 roku, od 1996 roku - w redakcji „Dziennika Zachodniego” na Górnym Śląsku.
Zdobywał nagrody w najważniejszych krajowych konkursach fotografii prasowej. W 2003 roku został dziennikarzem roku „Dziennika Zachodniego”, otrzymał też Nagrodę Prezydenta Miasta Zabrze w Dziedzinie Kultury. Stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury, odznaczony odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego zdjęcia znajdują się w zbiorach muzeów w Sosnowcu, Rudzie Śląskiej, Katowicach, Zabrzu, Krakowie, czeskim Ołomuńcu i francuskim Nord- Pas-de-Calais. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Autor książek: Poziom na dwa łamy. Śląska fotografia prasowa w „Trybunie Robotniczej” i „Dzienniku Zachodnim”. 1960-198”, Ludzie z węgla, Nie muszę wracać…, Stany graniczne, Ogrodowa 1, Nieznany dworzec, Królestwo niebieskie. Swoje prace wystawiał w kraju i za granicą (Czechy, Francja, Niemcy, Belgia, Słowacja).
www.arekgola.com