Fujifilm mecenasem XV edycji Grand Press Photo

Fujifilm mecenasem XV edycji Grand Press Photo - nagrody specjalne to aparaty Fujifilm X-T3 i X-T30

Do 3 kwietnia trwa nabór zdjęć w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej GRAND PRESS PHOTO. W tym roku zostaliśmy mecenasem projektu!

Przewodniczącym jury jest Espen Rasmussen, 43-letni Norweg, który w swojej karierze zdobył m.in. trzy nagrody World Press Photo i publikował w takich magazynach jak „Time”, „Newsweek”, „National Geographic”, „Der Spiegel”, „The Economist”.

Kategoriami w konkursie są: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Portret, Kultura i rozrywka, Projekt dokumentalny. Osobnymi kategoriami są Young Poland (mogą w niej konkurować fotografowie pełnoletni, którzy nie ukończyli jeszcze 26. roku życia, mają już dorobek fotograficzny i nigdy wcześniej nie startowali w konkursie GPP) i Zdjęcie 30-lecia. Nagrodę specjalną przyzna także Fujifilm, mecenas Grand Press Photo 2019. Po raz kolejny w ramach GPP organizowany jest konkurs Photo Book na najlepsze książki fotograficzne wydane po raz pierwszy w 2018 roku. Zwycięzca otrzyma nagrodę Photo Book of the Year 2018.

NAGRODY FUJIFILM

Mecenas konkursu przyzna dwie nagrody rzeczowe w kategorii Young Poland. Autorzy najlepszego zdjęcia pojedynczego, jak i całego fotoreportażu, otrzymają aparaty Fujifilm X-T30 z obiektywami Fujinon XF23F2. Z nominowanych do konkursu Fujifilm wybierze autora, który otrzyma Nagrodę Mecenasa – profesjonalny aparat bezusterkowy Fujifilm X-T3 z obiektywem Fujinon XF18-55.

85 lat istnienia firmy Fujifilm i 15 konkursu Grand Press Photo to znakomita okazja, aby podkreślić, że fotografia to DNA naszej organizacji. Z tym większą radością zostaliśmy mecenasem konkursu i tym milej będzie nam obchodzić ten jubileusz w gronie najlepszych fotoreporterów w kraju – mówi Tomasz Taberski, szef działu foto w Fujifilm CEE.

Więcej o konkursie, formularz zgłoszeniowy: https://grandpressphoto.pl/