Zajęcia kierujemy do osób, które chciałyby rozwinąć umiejętności praktyczne dotyczące edytowania fotografii. Prowadząca opowie czym kierować się przy selekcji zdjęć, jak wybierać fotografie pod kątem publikacji i układać w cykle. Będzie to czas na wspólne edytowanie, edytowanie i jeszcze raz edytowanie. Zostaną podane ciekawe przykłady zrealizowanych projektów i rozwiązania edycyjne. Uczestnicy nauczą się, jak patrzeć krytycznie na swoje prace.
Zapraszamy uczestników do przyniesienia własnych materiałów (książek fotograficznych, realizowanych projektów, trudnych edycyjnie materiałów). Będziemy je omawiać i wspólnie układać!
Każdy z uczestników pracuje na własnym materiale, wstępnie wybranym w formie odbitek (maks. 40 fotografii w formacie 10×15 cm) lub plików w formacie jpg (nie przekraczające wagi 1 MB).
Program:
- wstęp do warsztatów połączony z prezentacją ciekawych klasycznych i najnowszych rozwiązań edycyjnych (w prasie drukowanej, książkach, Internecie z uwzględnieniem projektów multimedialnych),
- wspólna edycja wybranych przez prowadzącą materiałów z uwzględnieniem miejsca i sposobu publikacji,
- krytyczne podejście, czyli jak patrzeć na swój materiał oczami odbiorcy - dyskusja oparta na przykładach,
- prezentacja materiałów uczestników wraz z omówieniem celu i miejsca publikacji oraz formy prezentacji,
- edycja materiałów w grupach 2 - osobowych (nauka pracy w zespole) wraz z omówieniem efektów,
- formy i metody komunikacji wizualnej, czyli co muszę wiedzieć, żeby dobrze wyedytować materiał - dyskusja
Monika Szewczyk-Wittek
Absolwentka Instytutu Dziennikarstwa WDiNP UW (specjalizacja fotograficzna). Była fotoedytorką m.in. w dzienniku "Rzeczpospolita". Autorka przedsięwzięć promujących fotografię (np. Wszyscy Jesteśmy Fotografami), jurorka w konkursach (np. Leica Street Photo, BZ WBK Press Foto), recenzentka na przeglądach portfolio (np. w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki). Współzałożycielka Napo Images. Współkuratorka wystaw „Album rodzinny: SPOJRZENIA. Fotografie z Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią” oraz „Portret osobisty”. Kierowała projektem Cyfrowy TR - procesem archiwizacji i digitalizacji zbiorów TR Warszawa. Prowadzi zajęcia z fotoedycji i Etyki Fotografii na Uniwersytecie Warszawskim. Jest współwłaścicielką studia portretu - Studio 810. Autorka licznych wywiadów prasowych i radiowych z fotografami, kuratorami i twórcami sztuk wizualnych.
Zapisy: x@fujifilm.pl
Uwaga! Na zgłoszenia czekamy do 24.09.2018. Decyduje kolejność zgłoszeń i potwierdzona płatność.
Grupa: max. 10 osób
Termin: 6-7.10.2018
Miejsce: Wonder Photo Shop, Plac Konstytucji 5, Warszawa
Godziny: 9:00-17:00
Cena: 550 zł. od osoby (płatność na podstawie faktury).
UWAGA! W sobotę o 19:00 zaplanowana jest wspólna kolacja :)
Organizatorzy zapewniają lunch (sobota i niedziela) oraz wspólną kolację (sobota). W trakcie warsztatów będzie także okazja do przetestowania najnowszych aparatów Fujifilm.
Organizator nie ponosi kosztów noclegu oraz transportu na warsztaty.
Autor zdjęcia: Damian Hornet