Bezpłatne warsztaty z fotografii kreacyjnej z Tomkiem Sikorą - Rzeszów, 28.10.2018 / TESTY APARATU GFX 50R

Zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu "Ręczny Photoshop", które Tomek Sikora prowadzi dla fotografów o różnym stopniu zaawansowania w całej Polsce. 28 października spotkanie z mistrzem fotografii kreacyjnej odbędzie się w galerii Dwa Plany w Rzeszowie. Organizatorem wydarzenia jest Fujifilm.

Uczestnicy spotkania będą mieli okazję spróbować swoich sił w tzw. ręcznym photoshopie czyli technice użytej do projektu "Jesteśmy". Poznają kreatywne sposoby tworzenia zdjęć portretowych, które odbiegają od typowego podejścia do tego rodzaju fotografii - tak w warstwie powstawania kadru, jak i jego postprodukcji. To pierwsze warsztaty, podczas których pokażemy aparat X-T3 i średnioformatowego bezlusterkowca GFX 50R! Do dyspozycji będą też inne modele aparatów serii X, a także cała gama obiektywów Fujinon.

Udział jest bezpłatny, zaprosimy grupę 20 osób, które jako pierwsze prześlą swoje zgłoszenie (imię, nazwisko, numer telefonu) na adres joanna.czechowska@fujifilm.com.

Warsztaty odbędą się 28.10 w g. 14-18 w galerii Dwa Plany w Rzeszowie. Tego samego dnia o g. 18:30 w tym samym miejscu odbędzie się wernisaż wystawy "Jesteśmy", która po raz pierwszy została zaprezentowana w Warszawie w czerwcu br. „Jesteśmy” to nie tylko świadectwo doskonałego warsztatu Tomka Sikory, ale także silny przekaz kulturowy – bądźmy otwarci na świat, na odmienność. Projekt przedstawia portrety dwóch par: czarnoskórego mężczyzny i białej kobiety oraz białego mężczyzny i czarnoskórej kobiety. W trakcie warsztatów, a także podczas wernisażu fotograf opowie o technice, dzięki zastosowaniu której efekt sesji portretowej jest tak niezwykły.

W trakcie wernisażu będzie prowadzona promocja oraz sprzedaż książki Tomka Sikory pt. "Kapitalnie".