Nagrody TIPA 2019 dla Fujifilm GFX 50R i Fujifilm X-T30

Produkty Fujifilm nieustannie zdobywają laury! Powszechnie uznawana za najcenniejsze wyróżnienie w obszarze fotografii i obrazowania nagroda TIPA (Technical Image Press Association*) została ponownie przyznana naszym aparatom. W tegorocznej edycji konkursu doceniono aparaty GFX 50R („Najlepszy średnioformatowy aparat”) oraz X-T30 („Najlepszy zaawansowany bezlusterkowy aparat z matrycą APS-C”).

Seria aparatów fotograficznych Fujifilm X od dziewięciu lat triumfuje w plebiscycie TIPA. Koncern nieustannie rozwija produkty i usługi fotograficzne realizujące potrzeby użytkowników, przyczyniając się tym samym do aktywizacji aspektów kultury związanych z fotografią.

Fujifilm GFX 50R

Kompaktowy i lekki (775g) bezlusterkowy cyfrowy aparat fotograficzny w stylu dalmierzowym został wyposażony w średnioformatową matrycę CMOS 51.4MP oraz procesor przetwarzania obrazu X-Processor Pro. Charakteryzuje go intuicyjna obsługa i mocny korpus. To narzędzie dla fotografów, którzy cenią najwyższą jakość zdjęć, przy czym ich aparat ze względu na specyfikę wykonywanego zawodu musi być niewielki i lekki. Model kierowany jest m.in. do fotografów ślubnych, ulicznych czy portretowych.

https://www.fujifilm.eu/pl/wiadomosci/article/fujifilm-prezentuje-nowy-bezlusterkowy-srednioformatowy-korpus-gfx-fujifilm-gfx-50r

Fujifilm X-T30

Bezlusterkowy X-T30 został wyposażony w matrycę obrazu czwartej generacji, X Trans CMOS 4, oraz procesor przetwarzania obrazu X Processor 4, co sprawia, że jakość zdjęć i sprawność fotografowania odpowiadają temu, co znamy z najwyższego modelu serii X – Fujifilm X-T3. Nowy system AF doskonale sprawdzi się w warunkach słabego oświetlenia oraz przy śledzeniu poruszających się obiektów. X-T30 został także wyposażony w zaawansowane funkcje wideo.

https://www.fujifilm.eu/pl/wiadomosci/article/fujifilm-wprowadza-najnowszy-model-w-serii-x-zaprojektowany-dla-wszystkich-fotografow-zarowno-pocz

*Organizacja TIPA (Technical Image Press Association) jest jedną z najbardziej wpływowych organizacji w branży fotograficznej. Tworzy ją 27 poświęconych fotografii o obrazowaniu publikacji z 15 krajów położonych na 5 kontynentach. Co roku organizacja recenzuje wprowadzane na rynek produkty związane z obrazowaniem i przyznaje nagrody najlepszego produktu w poszczególnych kategoriach.