Bezpłatne warsztaty fotograficzne

Zastanawialiście się, jak zrobić profesjonalny edytorial motoryzacyjny? Spróbujcie swoich sił podczas bezpłatnych warsztatów z mistrzem fotografii samochodowej Jackiem Boneckim!

 

Ford i Fujifilm zapraszają na bezpłatne warsztaty fotograficzne, które odbędą się w trzech miejscach w Polsce (Warszawa – 21.07, Wrocław – 23.07, Lublin – 25.07). Podczas spotkań dowiecie się, jak wykonać profesjonalny edytorial motoryzacyjny pod okiem doświadczonego fotografa, znanego m.in. z rajdów Dakar Jacka Boneckiego. Przy użyciu najnowszych bezlusterkowych aparatów Fujifilm zrobicie kompleksową sesję zdjęciową najnowszego Mustanga: od ujęć z krajobrazem w tle po detal. Do Waszej dyspozycji będzie 6 najnowszych Mustangów, piękne lokalizacje i świetne aparaty.

W konkursie na najlepiej wykonaną sesję nagrodą główną jest aparat Fujifilm X-T100, a nagrodami dodatkowymi drukarki instax SHARE. Obowiązuje rekrutacja.

 

MIEJSCA:

  • 21 lipca – Warszawa + Serock
  • 23 lipca – Wrocław + Zamek Czocha
  • 25 lipca – Lublin + Kazimierz Dolny

 

ORGANIZACJA

Spotkanie rozpocznie się od zbiórki o g. 9 rano w ustalonym Warszawie/Wrocławiu/Lublinie. Uczestnicy warsztatów wsiadają w Mustangi oraz vana i przejeżdżają z profesjonalnymi kierowcami Forda do Serocka/Zamku Czocha/Kazimierza Dolnego. W sali konferencyjnej odbędzie się część teoretyczna, podczas której Jacek Bonecki opowie, na co zwrócić uwagę, aby zrobić dobre zdjęcie. Przekaże cenne wskazówki dotyczące fotografii statycznej oraz dynamicznej. Podzieli się swoim doświadczeniem i opowie o najciekawszych momentach swojej kariery.  Część praktyczną wykonacie w malowniczych miejscach między innymi podczas efektownego przejazdu samochodów. Na koniec spotkania Jacek Bonecki omówi wykonane przez Was zdjęcia i podsumuje warsztat. Około 19 wyruszycie z powrotem do Warszawy/Wrocławia/Lublina.

 

KONKURS – DO WYGRANIA APARAT FUJIFILM X-T100 I DRUKARKI INSTAX SHARE

Podczas każdego spotkania zorganizujemy konkurs: zadanie to opublikowanie na Instagramie lub Facebooku 8 zdjęć Forda Mustanga w stylu edytorialowym wykonanych podczas warsztatów. Post opatrzycie konkretnym hasztagiem. Za najlepsze zgłoszenie jego autor wygra aparat Fujifilm X-T100, za drugie miejsce nagroda to drukarka do smartfonów i aparatów serii FujifilmX instax SHARE SP-3, a za trzecie drukarka SP-2. Dodatkowo z każdego warsztatu wybierzemy po 2 osoby, które dostaną kupony na wydruki o wartości 100zł. Zdjęcia ocenią Jacek Bonecki oraz Wiktor Bruchal z Fujifilm Polska.  

 

PRACA Z BEZLUSTREKOWCAMI

Do dyspozycji uczestników warsztatów będą najnowsze bezlusterkowe aparaty serii Fujifilm X, m.in. X-H1, X-T2, X-E3, X-T100, X-T20, a także średnioformatowy aparat GFX 50S i fotograficzne obiektywy Fujinon.

 

ZGŁOSZENIA

Rekrutacja odbywa się na tej stronie. Waszym zadaniem jest przesłanie linku do swojego portfolio i krótkiej aplikacji oraz załączenie tryptyku-trzech zdjęć auta, którym jeździcie na co dzień (lub ulubionego auta, które parkuje na Waszym osiedlu; może to być też auto bliskiej Wam osoby – pozostawiamy Wam w tej kwestii wolną rękę).

 

Na każde spotkanie zostanie zaproszonych od 15 do 20 uczestników na podstawie zgłoszenia. Zaprosimy zarówno zaawansowanych fotografów, którzy chcą szlifować swój warsztat, jak i amatorów.

 

ZAPISY TRWAJĄ DO:

15.07 – dla Warszawy,

16.07 – dla Wrocławia,

17.07 – dla Lublina.

Zaproszenia i szczegóły dotyczące warsztatów zostaną wysłane następnego dnia po zakończeniu zapisów. Udział w warsztatach jest bezpłatny

 

RELACJA VIDEO