W pierwszej części warsztatów Dorota przedstawi swoją osobistą ewolucję, która prowadziła ją od reportażu i fotografii ulicznej, poprzez autoportret jako narzędzie ekspresji i odkrywania siebie, po artystyczne prace dotyczące relacji pomiędzy człowiekiem a naturą. Porozmawiacie z nią o chwytaniu emocji i relacji międzyludzkich w reportażu, o tworzeniu spójnych opowieści w fotografii ślubnej i portretowej, a także o konceptualnym podejściu do fotografii artystycznej, gdzie ważny jest przekaz i metafora. Poznacie jej sposoby budowania narracji wizualnej, niezależnie od gatunku fotografii.
Część druga warsztatów będzie przeznaczona na wymianę doświadczeń, przegląd portfolio uczestniczek i rozmowy o poszukiwaniach twórczych i o tym, w jaki sposób fotografia może być narzędziem do wyrażania siebie i komentowania świata.
Warsztaty odbędą się w sobotę 31.05.2025 w Warszawie. Są one przeznaczone wyłącznie dla kobiet (przepraszamy wszystkich panów…). Warsztaty są w całości sponsorowane przez Fujifilm, są dla uczestniczek całkowicie darmowe. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje rekrutacja. Zgłoszenia przyjmujemy 18 maja. Do 23 maja skontaktujemy się z zakwalifikowanymi osobami.
O prowadzącej:
Dorota Kaszuba to fotografka i artystka wizualna, której twórczość łączy w sobie pasję do opowiadania historii i eksperymentowania z formą. Jest absolwentką Wydziału Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i Studium Fotografii ZPAF w Warszawie. Współzałożyła kultowe WhiteSmoke Studio, gdzie wraz z Michałem Wardą realizuje autorskie projekty fotograficzne i filmowe, od sesji komercyjnych po ambitne produkcje artystyczne.
Dorota zdobywała swe doświadczenie pracując dla czołowych tytułów prasowych i agencji reklamowych (m.in. Rzeczpospolita, Zwierciadło, Wprost, Gala, Viva, Joy!, Samo Zdrowie). Jej prace publikował też włoski magazyn JM: JUST MARRIED, gdzie WhiteSmoke Studio znalazło się dwukrotnie na liście 10 najlepszych fotografów ślubnych na świecie. Poza fotografią komercyjną, Dorota realizuje autorskie projekty artystyczne, w których bada wpływ wizerunku jednostki i rodziny w erze mediów społecznościowych oraz złożone relacje między człowiekiem a środowiskiem naturalnym. W swoich najnowszych pracach łączy fotografię z elementami filmu, dźwięku i instalacji, tworząc wielowymiarowe narracje wizualne.
Wielokrotnie zdobywała laury w prestiżowych konkursach fotograficznych (IPA , WPJA, AGWPJA, ISPWP, Fearless Photographers). Jako Ambasadorka Fujifilm dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas konferencji i warsztatów (m.in. Fearless Photographers Conference w Bukareszcie, Snap Photography Festival w Walii).