Warsztaty z Janem Brykczyńskim 30 marca 2023 r. w Lublinie.

Zapraszamy do udziału w jednodniowych warsztatach fotograficznych z Janem Brykczyńskim w Lublinie, organizowanych we współpracy ze Sputnik Photos.

W pierwszej części warsztatów zaprezentowane zostaną projekty dotyczące szeroko pojętego pejzażu miejskiego. W drugiej części uczestnicy i uczestniczki zostaną poproszeni o wykonanie zadania praktycznego, związanego z tematyką warsztatu. Zdjęcia zostaną omówione w trzeciej części spotkania. Ponadto zajęcia pozwolą bliżej poznać praktykę fotografowania aparatami średnioformatowymi Fujifilm GFX.

Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązuje rekrutacja. Na zgłoszenia czekamy do 22 marca 2023 r. Warsztaty odbywają się w Lublinie. Po 25 marca skontaktujemy się z zakwalifikowanymi na warsztaty osobami w celu potwierdzenia obecności i przekazania dokładniejszych informacji.

O prowadzącym:

Jan Brykczyński (ur. 1979 r.) jest absolwentem fotografii w Szkole Filmowej w Łodzi, doktorantem w ITF w Opawie i współzałożycielem kolektywu Sputnik Photos. Ma za sobą ponad 15 lat praktyki artystycznej; autor książek fotograficznych, laureat międzynarodowych konkursów, współpracownik magazynów, kurator. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych, między innymi w Deichtorhallen, na Miesiącu Fotografii w Paryżu, Leica Gallery i CSW w Warszawie. Jego prace znajdują się między innymi w kolekcjach Musée de l’Elysée i Centre Pompidou. Jan jest wykładowcą w Instytucie Twórczej Fotografii w Opawie (CZ) oraz na Programie Mentorskim Sputnik Photos. Prowadził warsztaty fotograficzne, między innymi dla CNA w Luxemburgu, PARALLEL w Kownie i dla festiwali fotograficznych w Bratysławie, Telavivie i Tibilisi.

http://www.janbrykczynski.com