Warsztaty z Rafałem Milachem 10 sierpnia 2023 r. w Gdańsku

Zapraszamy do udziału w jednodniowych warsztatach fotograficznych z Rafałem Milachem w Gdańsku, organizowanych we współpracy ze Sputnik Photos.

Warsztat będzie poświęcony wytyczaniu osobistych map miasta, szukaniu nowych trajektorii oraz wpisywaniu się w już istniejące ciągi komunikacyjne. Fotografia drogi jest jedną z podstawowych strategii wykorzystywanych przy pracy nad projektami fotograficznymi. Uczestniczki/uczestnicy warsztatu będą wyznaczać swoje trasy i przy pomocy fotografii mapować miejsce. Warsztat składa się z części praktycznej, krótkiego wykładu tematycznego, oraz sesji dyskusyjnej o pracach uczestniczek/uczestników. Prośba aby na warsztaty uczestniczki/uczestnicy zabrali swoje komputery i aparaty cyfrowe do pracy nad zadaniem warsztatowym.

Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązuje rekrutacja. Na zgłoszenia czekamy do 1 sierpnia 2023 r. Warsztaty odbywają się w Gdańsku. Po 3 sierpnia skontaktujemy się z zakwalifikowanymi na warsztaty osobami w celu potwierdzenia obecności i przekazania dokładniejszych informacji.

O prowadzącym:

Rafał Milach – fotograf, artysta wizualny, aktywista i wykładowca. Podejmuje tematy dotyczące systemowej opresji oraz napięć polityczno-społecznych w regionie byłego bloku wschodniego. Autor publikacji fotograficznych krytycznie przyglądających się systemom kontroli i strategiom protestu. Profesor Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Magnum Foundation i Europejskiej Fundacji Kultury. Laureat konkursu World Press Photo, finalista Deutsche Börse Photography Prize oraz Paszportów Polityki. Współzałożyciel kolektywów: Archiwum Protestów Publicznych i Sputnik Photos. Miał liczne wystawy w Polsce i na świecie. Jego prace znajdują się w kolekcjach m. in. Muzeum Sztuki Nowoczesnej, CSW Zamek Ujazdowski, Fundacji Sztuki Polskiej ING. Członek agencji Magnum Photos.