Polska Ulicznie

Finaliści konkursu zostali już ogłoszeni, a zwycięzców poznamy podczas 20 maja podczas Nocy Muzeów w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich w Warszawie, gdzie odbędzie się wystawa najlepszych zdjęć. Nagrodą główną w konkursie jest zestaw aparat Fujifilm X-Pro2 + obiektyw Fujinon XF23F2 Graphite Edition.

Konkurs jest inspiracją do zorganizowania warsztatów, natomiast może w nich wziąć udział każdy miłośnik fotografii niezależnie od tego, czy brał udział w konkursie 'Polska ulicznie'.

Warsztaty odbędą się 21 maja w g. 10-14 w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się, jak zrobić wyjątkowe zdjęcie reporterskie, jak spojrzeć na ulicę i otaczający nas świat w 'inny', oryginalny sposób.

Spotkanie zostanie podzielone na dwie części: teoretyczna z wykładem Tomasza Lazara oraz prezentacją najnowszych aparatów serii X, obiektywów Fujinon oraz bezlusterkowego średnioformatowego aparatu Fujifilm GFX 50S.

W drugiej części odbędzie się sesja zdjęciowa, podczas której uczestnicy będą mieli okazję zrobić test sprzętu.

Na warsztaty obowiązują zapisy i rekrutacja. Wybrane osoby zostaną zaproszone mailowo 18 maja. Udział jest bezpłatny. Zgłaszając się na warsztat na niniejszej stronie, należy podać podstawowe dane, a także przesłać swoje najlepsze zdjęcia reporterskie i/lub portretowe. Dodatkowo liczyć się będą linki do blogów oraz kont na Facebooku oraz Instagramie prowadzonych przez kandydatów. Uczestników wybierze Tomasz Lazar.

KONKURS: Za najlepsze zdjęcie powstałe podczas warsztatów do wygrania jest aparat instax mini 70 do fotografii natychmiastowej. Zasady konkursu zostaną ogłoszone na warsztatach.