17 lipca zapraszamy na warsztaty fotograficzne, które poprowadzi ambasador FUJIFILM Paweł Kosicki. Na zajęciach połączymy teorię z praktyką. Zapraszamy fotografujących na różnych poziomach zaawansowania. W części teoretycznej poruszymy zagadnienia dotyczące street foto i miejskiej fotografii krajobrazowej, uczestnicy będą mogli zapoznać się z aparatami i obiektywami serii X.


W części praktycznej, podczas kilkugodzinnego foto spaceru, będzie możliwość popracowania na umiejętnościami oraz przetestowania sprzętu Fujifilm (w tym najnowszego aparatu X-T4). Na koniec omówimy efekty pracy w terenie. Tam też możemy spodziewać się garści kolejnej porad / sugestii/ wskazówek/ informacji dotyczących fotografii miejskiej.


Osoby już posiadające korpusy Fujifilm zachęcamy by zabrać je ze sobą i wypróbować obiektywy Fujinon. Spotkanie jest przeznaczone także dla osób które do tej pory nie miały okazji zapoznać się z aparatami Serii X.


Ze względu na warsztatowy charakter spotkań liczba miejsc jest ograniczona i obowiązuje rekrutacja – uczestnicy będą wybierani na podstawie portfolio. Spotkania są bezpłatne. Zgłoszenia w terminie 26.06-08.07.2020, osoby, które zakwalifikowały się na warsztat zostaną o tym poinformowane mailem do 10 lipca br.

Partnerem warsztatów w Poznaniu jest www.digital24.pl

O prowadzącym:

PAWEŁ KOSICKI – niezależny fotograf, członek Związku Artystów Fotografików i absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej. Fotograficzną drogę rozpoczął w latach 90-tych pracując dla tygodnika Wprost. Uczestniczył w warsztatach z fotografami agencji Magnum, których zdjęcia odcisnęły silne piętno na jego twórczej drodze. Dziś bliżej mu do amerykańskiej fotografii z lat 50. Ii 60., do Egglestona czy Ernesta Hassa. Organizuje plenery oraz prowadzi warsztaty Open Your Eyes. Fotografuje aparatami Fujifilm X-Pro2, X-Pro3, X-T4.