7 sierpnia 2020 zapraszamy na warsztaty fotograficzne FUJIFILM, które poprowadzi Maciej Jeziorek Na zajęciach połączymy teorię z praktyką. Zapraszamy fotografujących na różnych poziomach zaawansowania. W części teoretycznej poruszymy zagadnienia dotyczące street foto i miejskiej fotografii krajobrazowej, uczestnicy będą mogli zapoznać się z aparatami i obiektywami serii X.


W części praktycznej, podczas kilkugodzinnego foto spaceru, będzie możliwość popracowania na umiejętnościami oraz przetestowania sprzętu Fujifilm (w tym najnowszego aparatu X-T4). Na koniec omówimy efekty pracy w terenie. Tam też możemy spodziewać się garści kolejnej porad / sugestii/ wskazówek/ informacji dotyczących fotografii miejskiej.


Osoby już posiadające korpusy Fujifilm zachęcamy by zabrać je ze sobą i wypróbować obiektywy Fujinon. Spotkanie jest przeznaczone także dla osób które do tej pory nie miały okazji zapoznać się z aparatami Serii X.

Partnerem warsztatów we Wrocławiu jest notopstryk.pl

 

Zasady udziału

Ze względu na warsztatowy charakter spotkań liczba miejsc jest ograniczona i obowiązuje rekrutacja – uczestnicy będą wybierani na podstawie portfolio. Spotkania są bezpłatne. Zgłoszenia w terminie  22-30.07.2020, osoby, które zakwalifikowały się na warsztat zostaną o tym poinformowane mailem do 2 sierpnia br. Warsztaty będą rozpoczynały się o godz. 15.

 

O prowadzącym:

MACIEJ JEZIOREK – fotograf i dokumentalista. Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012 i 2018). Członek ZPAF i Press Club Polska. Współzałożyciel i członek agencji Napo Images, specjalizującej się w fotografii dokumentalnej. Autor trzech autorskich publikacji książkowych. Realizował projekty dokumentalne i zlecenia w Polsce, Indiach, Rosji, Rumunii, Bułgarii, Turcji, Niemczech, Belgii i na Ukrainie. Pracował jako fotoreporter w redakcjach „Tygodnik Solidarność”, „Życie Warszawy”,  „Życie” i „Polska the Times". W latach 2015 -2019 szef działu foto w FORUM Polska Agencja Fotografów. W latach 2010-2012 prowadził zajęcia z fotografii prasowej w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2014 roku prowadzi zajęcia z fotoreportażu w Studium Fotografii ZPAF w Warszawie. Organizował i prowadził warsztaty fotograficzne w Polsce i Indiach. Od 2020 roku pracuje w polskim oddziale Fujifilm.