Powrót do bloga

Znamy laureatów konkursu BZ WBK Press Foto 2017

Znamy laureatów konkursu BZ WBK Press Foto 2017

25 kwietnia odbyła się gala konkursu BZ WBK Press Foto, podczas której ogłoszeni zostali zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu. Fujifilm już po raz trzeci z rzędu jest technologicznym partnerem wydarzenia.

INFORMACJA PRASOWA

 

25 kwietnia w Warszawie odbyła się gala 13. edycji konkursu BZ WBK Press Foto. W tym roku  ponad 500 polskich zawodowych fotoreporterów i freelancerów przesłało swoje zdjęcia w sześciu kategoriach. To rekord. Konkursowe kategorie to kultura i sztuka, natura, portrety, sport, wydarzenia, życie codzienne. W każdej finansowo nagrodzeni zostali autorzy trzech zdjęć pojedynczych, a także trzech fotoreportaży. Specjalne nagrody to nagroda Banku Zachodniego WBK (przez bank nagrodzony został Michał Stańczyk za zdjęcie przedstawiające Artema Fedetskyia złoszczącego się po kolejnej udanej interwencji bramkarza reprezentacji Polski Łukasza Fabiańskiego podczas meczu Ukraina – Polska UEFA EURO 2016 we Francji), a także nagroda Fujifilm.

W tym roku japońska korporacja postanowiła nagrodzić materiał dotyczący spontanicznej strefy kibica, która powstała podczas festiwalu orkiestr dętych Ochotniczych Straży Pożarnych w Bysławku z okazji meczu otwierającego Polakom drogę do ćwierćfinału UEFA EURO 2016. Autor materiału Daniel Frymark nie krył radości, kiedy otrzymał z rąk dyrektora Fujifilm Pawła Augustyna aparat Fujifilm X100F.

Autorem zdjęcia roku został freelancer Szymon Barylski. Zdjęcie przedstawia obóz uchodźców na granicy grecko-macedońskiej.

W tegorocznym konkursie dwukrotnie nagrodzony został ambasador Fujifilm Tomasz Lazar: za materiał o fanach gry Pokemon Go zrealizowany w Tokio, a także za portrety Japończyków na najbardziej tłocznej stacji tokijskiego metra, Shinjuku, wykonane w godzinach szczytu.

Od maja 2017 do stycznia 2018 wystawa zwycięskich zdjęć prezentowana będzie w 14 miastach w całej Polsce, a wernisażom towarzyszyć będą warsztaty fotograficzne współorganizowane przez Fujifilm. Uczestnicy spotkań będą mogli zapoznać się z najnowszymi aparatami serii Fujifilm X, jak i instax do fotografii natychmiastowej. Wstęp jest bezpłatny, obowiązują zapisy.

Zwycięskie zdjęcia oraz informacje dotyczące warsztatów znajdują się na stronie http://www.bzwbkpressfoto.pl/17/.Tomasz Lazar - zdjęcie z materiału o fanach Pokemon Go