Powrót do bloga

Warszawski Maraton Fotograficzny - weź udział!

Ruszyły zapisy na Warszawski Maraton Fotograficzny

- Fujifilm strategicznym partnerem wydarzenia

 

5 maja 2018 roku w Warszawie, z okazji otwarcia letniego sezonu na Bulwarach Wiślanych, odbędzie się pierwsza polska edycja fotograficznego maratonu, organizowanego przez sieć kawiarni Green Cafe Nero. W maratonie może wziąć udział każdy miłośnik fotografii, a liczba miejsc jest ograniczona. O udziale, który kosztuje 60zł, decyduje kolejność zgłoszeń. W miniony weekend ruszyła rejestracja na stronie: https://warszawskimaratonfotograficzny.evenea.pl/.

O FOTOmaratonie

FOTOmaraton jest światowym wydarzeniem organizowanym przez największe stolice Europy, Azji i obu Ameryk. To przede wszystkim świetna zabawa, okazja do rozwijania kreatywności, a także twórcza rywalizacja, podczas której uczestnicy poznają kulturę miasta i styl życia jego mieszkańców.

Zadanie jest dwojakie - należy wykonać 12 zdjęć w 12 godzin, a więc z jednej strony jest to wysiłek fizyczny i walka z czasem, z drugiej natomiast każdy z uczestników musi się wykazać kreatywnością, spokojem i wizją, gdyż w efekcie ma powstać 12 dobrych zdjęć. Tematy zdjęć pozostają tajemnicą do dnia konkursu, kiedy to będą na bieżąco rozdawane uczestnikom. Liczy się pomysł, interpretacja, jakość, które na koniec oceni profesjonalne Jury, przyznając wyjątkowe nagrody.

Przebieg FOTOmaratonu

Pierwszym etapem jest rejestracja, która trwa do 15 kwietnia lub do wyczerpania biletów. 5 maja, w dniu maratonu, uczestnicy meldują się w wyznaczonym punkcie startowym z dokumentem tożsamości, potwierdzając tym samym swój udział w konkursie. Tu otrzymają numery startowe. W trakcie trwania maratonu stawiają się na trzech „punktach zbiorczych”; na każdym otrzymają po 4 tematy. Wykonanie wszystkich 12 zadań musi nastąpić od g. 10 do 22.

Nagrody

Komisja konkursowa pod przewodnictwem Tadeusza Rolke wyłoni 3 najlepsze serie 12 zdjęć, przyznając 1, 2 i 3 miejsce. Dodatkowo, wyłonionych zostanie 12 autorów w poszczególnych kategoriach (tematach), którzy otrzymają wyróżnienia, m.in. aparat instax.

Nagrodą za pierwsze miejsce jest aparat Fujifilm X100F, roczna prenumerata „Gazety Wyborczej” i nagroda pieniężna Green Cafe Nero: 3000zł. Nagroda za drugie miejsce to aparat Fujifilm X-E3 z obiektywem Fujinon XF18-55, roczna prenumerata „Gazety Wyborczej” i nagroda pieniężna Green Cafe Nero: 2000zł. Nagroda za trzecie miejsce to aparat Fujifilm X-A5 z obiektywem Fujinon XC15-45, roczna prenumerata „Gazety Wyborczej” i nagroda pieniężna Green Cafe Nero: 1000zł.

Partnerami strategicznymi wydarzenia są Miasto Stołeczne Warszawa, Projekt Wisła oraz Fujifilm. Patronatem medialnym wydarzenie objęła Gazeta Wyborcza. Partnerami są: galeria Le Guern, AtomClick, ITSA, Aquatica, Pałac Kultury i Nauki oraz BookBook.

Regulamin FOTOmaratonu znajduje się na stronie: https://evenea.pl//file/user/event_files/760867/69ab8c59ae0d8bdfaa6eb6c2f8e88823.pdf