Powrót do bloga

Fujifilm partnerem konkursu BZ WBK Press Photo 2015

Konkurs BZ WBK Press Photo 2015 za nami. Po raz pierwszy w 11-letnie historii przedsięwzięcie zyskało partnera technologicznego. Jesteśmy nim my czyli firma Fujifilm. Wczoraj, podczas gali wręczenia nagród z radością przekazaliśmy aparat Fujifilm X100T Jakubowi Ochnio, którego materiał z wojny na Ukrainie spodobał się nam się szczególnie.

Poznajcie wszystkie nagrodzone zdjęcia: http://www.bzwbkpressfoto.pl/15/.

Zachęcamy do kupienia dzisiejszego wydania Rzeczpospolitej. W specjalnym dodatku nagrodzone zdjęcia z komentarzami - autorów zdjęć i wybierających.

Co jeszcze oznacza nasze partnerstwo? Zwyciężczyni nagrody za zdjęcie roku Agat Grzybowska otrzymała, poza pieniędzmi, aparat Fujifilm X-E2 z obiektywem Fujinon XF18-55. Ponadto już w przyszłym tygodniu wystawa pokonkursowa, złożona z nagrodzonych zdjęć, wyruszy w podróż po Polsce. Odwiedzi 15 miast, a w każdym z nich po otwarciu wystawy zorganizowane zostaną 2-dniowe warsztaty fotograficzne. Poprowadzi je Waldemar Kompała, jeden z członków jury konkursu BZ WBK Press Photo, a uczestnicy będą mieli do dyspozycji aparaty Fujifilm serii X. W pięciu miastach* w trakcie warsztatów wystąpi Filip Ćwik i zaprezentuje tajniki fotografii natychmiastowej. W każdym z miast natomiast zostanie ogłoszony konkurs dla uczestników warsztatów, a jego zwycięzca otrzyma aparat Instax 300 wraz z filmem.

Szczegóły i zapisy: http://www.bzwbkpressfoto.pl/15/warLista.html. Zapisy rozpoczęły się dzisiaj.

*Sopot-4 lipca, Poznań-18 lipca, Wrocław-1 sierpnia, Katowice, 22 sierpnia, Kraków-5 września

 

Zdjęcia z Gali wręczenia nagród w konkursie BZ WBK Press Photo

1 2 3 4

Chris Niedenthal, członek jury, z jednym z nagrodzonych

X30X9302

Przewodniczący jury Wojciech Grzędziński

X30X9185