Powrót do bloga

Firma Fujifilm na liście 100 najbardziej innowacyjnych firm na świecie wg. agencji Reuters

Miło nam poinformować, że firma Fujifilm została okrzyknięta przez agencję Thomson Reuters jedną ze 100 najbardziej innowacyjnych firm na świecie. Już trzeci raz z rzędu Reuters przyznał takie wyróżnienia.

ff_Reuters

Kazuhiko Furuya z Fujifilm (po prawej) odbiera nagrodę od dyrektora do sprzedaży i v-ce dyrektora Thomson Reuters' Japan Yoshiko Tanahashi (po lewej).

Przyznając nagrodę, Reuters wyróżnia firmy, które szczególnie dbają o własność intelektualną i prowadzą świat do innowacyjnych odkryć i inicjatyw. Kryteria, którymi kieruje się Reuters to: wielkość patentu, pozytywne uznanie patentu, globalny zasięg patentu, globalny wpływ patentu mierzony liczbą publikacji na temat patentu.

Wśród 100 najlepszych firm aż 39 pochodzi z Japonii. Tym samym Kraj Kwitnącej Wiśni wyprzedza Stany Zjednoczone (35) i kraje UE (22).

Komentarz Kazuhiko Furuya, dyrektora Fujifilm i v-ce prezydenta ds. corporate, generalnego menadżera oddziału ds. własności intelektualnej:

Zmiany w świecie, który otacza naszą firmą, stawiają ją w ekstremalnie trudnej sytuacji. Musimy zatem w dalszym ciągu stawiać na agresywny rozwój i wprowadzać nowe pomysły na biznes, pamiętając o tradycyjnych gałęziach korporacji.