Powrót do bloga

Dobrze jest mieć szerokie horyzonty

Dobrze jest mieć szerokie horyzonty. Czasem lepiej jest obudzić się z nieskończonym widokiem na morze niż z przytłaczającym pejzażem miejskiej dżungli.

night

W poszerzaniu fotograficznych horyzontów na pewno pomoże nam zmiana ogniskowej. Idealną będzie 28mm, przystępny szeroki kąt, który przy właściwym wykorzystaniu może okazać się bardzo uniwersalnym narzędziem. Możemy go użyć fotografując pejzaż, a na pewno nic w polu widzenia nie umknie naszej uwadze. Na ulicy sprawdzi się, gdy będziemy chcieli uchwycić budynki i panujący zgiełk. Portret? Przy odpowiednim kadrowaniu i wyobraźni szeroka perspektywa może pomóc nam osiągnąć zaskakujący efekt. Warto wspomnieć, że kąt widzenia obiektywu 28mm jest ulubionym kątem Daido Moriyamy, japońskiej legendy fotografii ulicznej.

Jednak optyka to nie wszystko. Ważna jest także matryca i cały aparat. W tym wypadku bardzo ciekawie prezentuje się model Fujifilm X70. Mały, kompaktowy aparat z dotykowym ekranem, matrycą APS-C X-Trans II o rozdzielczości 16 MP i stałogniskowym obiektywem 18.5mm F2.8. Dla ekwiwalentu pełnej klatki otrzymujemy ogniskową 28mm. X70 ma kompaktowy rozmiar (112.5 x 64.4 x 44.4 mm), jest najmniejszym i najlżejszym (340g) modelem serii X, przez co idealnie sprawdzi się jako aparat kieszonkowy, na każde okazje. Czy to ślub kogoś z rodziny, czy impreza z przyjaciółmi. A może wyprawa na inny kontynent? X70 wyposażony w 16 milionową matrycę X-Trans II, nie tylko jest miniaturowym narzędziem pracy, ale zapewnia też najwyższą jakość obrazu i świetne odwzorowanie kolorów.

mewy

zachod

x70_front x70_up