Wyjazdy

New York City 11/05 - 18/05/2018

Akademia Fujifilm w Nowym Jorku to 7 dni fotograficznej przygody w mieście, które nigdy nie zasypia. Dla fotografa Nowy Jork nie ma sobie równych. Bez względu na to, czy jesteś fotografem ulicznym czy reporterem, portrecistą czy dokumentalistą, interesujesz się architekturą czy miejskim krajobrazem, cokolwiek cię zajmuje, znajdziesz to w stolicy świata.

Akademia Fujifilm w Nowym Jorku to 7 dni fotograficznej przygody w mieście, które nigdy nie zasypia.

Empire State, Broadway, Wall Street, MoMA... Lista nowojorskich atrakcji wydaje się niezliczona. Każda ulica to znany filmowy plan, każda dzielnica to inny zakątek świata. Koloryt ludzi, smaków, zapachów, języków przyprawia o zawrót głowy. Dla fotografa Nowy Jork nie ma sobie równych. Bez względu na to, czy jesteś fotografem ulicznym czy reporterem, portrecistą czy dokumentalistą, interesujesz się architekturą czy miejskim krajobrazem, cokolwiek cię zajmuje, znajdziesz to w stolicy świata.

AKADEMIA FUJIFILM

Wyjazd organizowany jest przez ambasadora Fujifilm, fotografa Pawła Kosickiego w ramach Akademii Fujifilm. Do dyspozycji uczestników wyjazdu będą wybrane przez nich aparaty Fujifilm oraz obiektywy Fujinon. Warsztat będzie dobrą okazją, aby nauczyć się pracy z bezlusterkowcami Fujifilm X.

DZIEŃ PO DNIU

1 DZIEŃ - przylot, nocne panoramy Manhattanu

Lot Lufthansą z Warszawy/Krakowa/Poznania/Gdańska do Frankfurtu, gdzie wszyscy uczestnicy warsztatu się spotkają i razem wsiądą do samolotu lecącego do Nowego Jorku (Newark). Po zakwaterowaniu na Brooklynie wieczorny spacer Mostem Brooklińskim ze spektakularną panoramą rozświetlonego Manhattanu.

2 DZIEŃ - downtown

Fotografujemy Wall Street. To nie tylko ulica miasta. To centrum finansowe świata. Nowojorska giełda, One World Trade Center (najwyższy budynek Ameryki), Muzeum 9/11 oraz nowo otwarty, przyprawiający o zawrót głowy Oculus.

3 DZIEŃ - Midtown

Fotografujemy w middle town. Spacer 5 Aleją, rozpoczynamy na Union Square, po drodze miniemy Empire State Building, lunch zjemy w okolicach Bryant Park, a po dojściu do Central Parku odpoczniemy w okolicach Dakoty House i Pól Truskawkowych poświęconych Johnowi Lennonowi. Niedziela to idealny moment, by obserwować nowojorczyków podczas ich aktywnego wypoczynku w Central Parku.

4 DZIEŃ - MoMa i Broadway

Nieco już zmęczeni tempem nowojorskiego życia, zwiedzimy słynne MoMa - Muzeum of Modern Art. A wieczorem wybierzemy się na wybrany Broadwayowski spektakl! Pełni wrażeń po obezwładniającym show, planujemy podziwiać rozświetlone Times Square (miejsce, gdzie Nowy Jork bawi się od lat podczas dorocznego Sylwestra).

5 DZIEŃ - Coney Island

Jeśli pogoda dopisze, rankiem pojedziemy na Coney Island - nowojorskie plaże, wesołe miasteczka, plan filmowy niezliczonych klasyków kina. Popołudnie spędzimy na Manhattanie, odwiedzając sąsiadujące ze sobą Chinatown i Małą Italię.

6 DZIEŃ - Midtown

Grand Central to coś więcej niż tylko kolejowy dworzec. To małe miasto, ikona Nowego Jorku. Popołudniu przejdziemy się równie znanym High Line, a dzień zakończymy w Soho, gdzie warto odwiedzić lokalne galerie i pomyszkować w odlotowych sklepach.

7 DZIEŃ - dzień ostatni

Ostatni dzień wykorzystamy na końcowe realizacje naszych fotograficznych opowieści i na zakupy. Obowiązkowym punktem będzie wizyta na dachu wieżowca Rockefeller z najpiękniejszą o zachodzie słońca panoramą miasta. Na koniec pożegnalna kolacja oraz podsumowanie naszych fotograficznych opowieści.

8 DZIEŃ - wylot

Po wspólnym śniadaniu pojedziemy na lotnisko. Po nocnym locie rankiem w sobotę wylądujemy w Europie. Wolna niedziela pozwoli zaaklimatyzować się przed zbliżającym się tygodniem pracy.

Plan warsztatów może nieco ulec zmianie. Opisany grafik to tylko 30 % tego, co uczestnicy zobaczą podczas wyjazdu; będzie na bieżąco modyfikowany w zależności od oczekiwań, pogody i posiadanej energii.

O WARSZTATACH

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych fotografią, na każdym poziomie, począwszy do początkujących po zaawansowanych, ambitnych fotografów. Zadania, które uczestnicy będą realizować w Nowym Jorku, zostaną dostosowane do oczekiwań.

Nadrzędnym celem wyjazdu jest poszerzanie praktycznej i teoretycznej wiedzy z zakresu fotografii, esencją zaś spotkanie ludzi dzielących podobną pasję. Wspólnie podróżując, wymieniamy doświadczenia, po to by nadać naszym fotografiom nowych znaczeń i dodać im odrobinę urody.

KOSZTY

koszt uczestnictwa (nocleg + warsztaty) - 4500 PLN od osoby
(bez wyżywienia)

wyżywienie, transport, kieszonkowe: sugerowane ok. 100 $ / dzień od osoby
Wysokość kieszonkowego zależy od kulinarnych upodobań oraz liczby zaplanowanych, płatnych atrakcji (Broadway, MoMA, Empire, Galerie, etc).  

Przykładowe ceny: metro 7 dni - $30, spektakl na Broadwayu - $100, MoMa - $20, obiad - $20, Empire State - $34, piwo w barze - $7, mecz Yankesów na Bronxie - $20 (najtańsze miejsce).

przelot na trasie Warszawa* - Frankfurt - Nowy Jork i z powrotem: 2200 - 2800 PLN
*z Warszawy, Poznania, Krakowa, Gdańska, Katowic

ZAKWATEROWANIE

Zakwaterowanie w apartamentach w pokojach 2-os lub w hotelu na Brooklynie.

ZGŁOSZENIA

Chętnych prosimy o przesłanie mailem zgłoszenia: pawel@pawelkosicki.com. W odpowiedzi zostaną przesłane umowa, regulamin i numer konta, na który do 31.01.2018 należy wpłacić 100% kwoty (za nocleg, warsztaty i zakwaterowanie). Pod tym adresem otrzymacie Państwo także ewentualnie dalsze informacje na temat wyjazdu.

Dołącz do nas

Znajdź studio
Zamów odbitki
Zostań fanem
Zobacz filmy
Ambasadorowie X
Śledź nas
Instax