Wyjazdy

Akademia Fujifilm z Jackiem Boneckim w Hiszpanii, 19-23.06.2018

Zapraszamy na wyjątkowe wyjazdowe warsztaty fotograficzne, które odbędą się podczas barwnego i pełnego atrakcji kulturalnego święta Hogueras de San Juan w dniach 19-23 czerwca. Nauka fotografii lub szlifowanie umiejętności pod okiem Jacka Boneckiego w takich okolicznościach to prawdziwa przyjemność i świetne doświadczenie.

Zapraszamy na wyjątkowe wyjazdowe warsztaty fotograficzne, które odbędą się w hiszpańskim mieście Alicante podczas barwnego i pełnego atrakcji kulturalnego święta Hogueras de San Juan w dniach 19-23 czerwca. Nauka fotografii lub szlifowanie umiejętności pod okiem Jacka Boneckiego w takich okolicznościach to prawdziwa przyjemność i świetne doświadczenie. Do dyspozycji uczestników wyjazdu będą najnowsze aparaty Fujifilm X i obiektywy Fujinon.

Codziennie - poza pierwszym dniem - popołudnia i noc spędzamy w Alicante, a w ciągu dnia podróżujemy po malowniczych okolicznych miastach.

Hogueras de San Juan to jedno z największych świąt w hiszpańskim Alicante, które odbywa się ku czci ognia na powitanie lata. Jego początki to wieki starożytne, kiedy to mieszkańcy okolicznych wsi
i miast rozpalali ogniska mające chronić ich przed złymi duchami. Wydarzenie określane było wtedy mianem Noche de San Juan. Dopiero w 1928 roku zostało ono oficjalnie uznane, stając się tym samym najważniejszym świętem kulturalnym miejscowej ludności. Co roku każda dzielnica Alicante, wykorzystując swój motyw przewodni, buduje z różnych materiałów imponujące postaci, które umieszczane są przy głównych ulicach miasta. Jednym z najważniejszych elementów podczas obchodów święta jest organizowana 21 czerwca parada Desfile de Entrada de Bandas, której przewodniczy wybrana spośród mieszkańców miasta Królowa, Księżniczka oraz szczęść Druhen. Mieszkańcy przebierają się także w tematycznie dopasowane kostiumy i składają kwiaty patronce miasta – Virgen del Remedio. Ostatniego dnia festiwalu, gdy wybija północ, odbywa się tzw. Crema, czyli palenie wybudowanych konstrukcji. Dodatkową atrakcją są odbywające się na arenach Corridy świąteczne jarmarki w Casco Antiguo oraz liczne konkursy sztucznych ogni. Wizyta w Alicante podczas obchodów Hogueras de San Juan to doskonała okazja, by wziąć udział w wydarzeniu, jakiego nie doświadczy się nigdzie indziej. Muzyka, zabawa do białego rana, pokazy sztucznych ogni, mieszkańcy w ludowych strojach i ogień to połączenie emocji i wrażeń, które nie pozostawi nikogo obojętnym.

 

 

 

Dzień 1, 19.06

Wylot z Warszawy o godzinie 10:45. Przylot do Alicante o godzinie 14:25. Przejazd na lunch (płatny dodatkowo) w miejscowości Urbanova, znajdującej się nieopodal centrum Alicante, podczas którego przy winie i lokalnych przysmakach omówione zostaną szczegóły wycieczki. Następnie udamy się do Elche, przepięknej miejscowości słynącej
z egzotycznych lasów palmowych, a także odkrytego w 1897 roku starożytnego popiersia La Dame del Elche. Kolejnym punktem na mapie jest  wizytaw Murcji, jednym z najmniejszych regionów autonomicznych Hiszpanii. Choć wydaje się jednym z mniej uczęszczanych ośrodków turystycznych, nic bardziej mylnego. Murcja, jako region kontrastów, ma wiele do zaoferowania: góry i równiny, plaże i lasy, spokojne miasteczka oraz ośrodki akademickie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wieczorem dojedziemy do apartamentów na Costa Orihuela, miejsca gdzie znajdują się najpiękniejsze plaże w Hiszpanii. Nocleg.

 

 

Dzień 2, 20.06

Z samego rana wyjazd do Puerto de Mazarron, miejsca przyciągającego pięknymi plażami, skalistymi wybrzeżami oraz zabytkami takimi jak: zamek markiza Los Velez (XVI w.), ratusz wybudowany w XIX wieku, a także wieże obronne z XVII wieku. Następnie udamy się do Aguilas, małego miasteczka portowego, zachwycającego swoim kameralnym klimatem oraz malowniczymi widokami. Już starożytni Rzymianie doceniali te portowe miasto i korzystali z jego doskonałego położenia. Miejscowość nosiła wtedy nazwę Aquilae. W II połowie XIX wieku w Águilas osiedliło się wielu Brytyjczyków, którzy wprowadzili widoczne do dziś zmiany w architekturze miejskiej. Lunch. Kolejnym punktem jest Torrevieja, miejsce szczególnie uwielbiane przez turystów. Występuje tu ponad 300 słonecznych dni w roku, wspaniałe szerokie plaże oraz niepowtarzalny mikroklimat zawdzięczany złożom soli. To właśnie obecność dwóch słonych jezior doprowadziła do podjęcia decyzji o stworzenia w tym miejscu miasta. Podczas zwiedzania zobaczycie jezioro Laguna Rosa, słynące ze swojego niepowtarzalnego różowego koloru. Powrót do apartamentów i czas na relaks. Późnym wieczorem wyjazd do Alicante na obchody święta Hogueras de San Juan.

 

 

Dzień 3, 21.06

Wyjazd do Bocairent w godzinach porannych. Miasteczko stanowi nieoszlifowany diament znajdujący się w górach Sierra Mariola. Cieszy się ono czystym górskim powietrzem i źródlaną wodą, a także najlepszą tradycyjną kuchnią Walencji oraz spokojem z dala od zgiełku tłumów. Następnie przejazd do Xativa, miasta które zapisało się w historii Europy jako pierwszy na kontynencie ośrodek produkcji papieru oraz jedwabiu. Zwiedzanie Xativy, a następnie wyjazd do Denia, miasta poświęconego przez Rzymian bogini Dianie. Do dziś stanowi jedno z najbardziej aktywnych miast portowych, ale słynie także między innymiz ratusza, który do dnia dzisiejszego ma w swojej fasadzie dwie tablice pamiątkowe ze starożytnej świątyni Diany. Na koniec dnia wyruszamy do Alicante na obchody święta Hogueras de San Juan. Nocleg.

 

 

Dzień 4, 22.06

Wyjazd do Alicante w godzinach porannych. Miasto słynie z wielu zabytków oraz pięknych plaż. Możemy tu znaleźć ulicę grzybów, dzielnicę Santa Cruz słynącą z oryginalnie zdobionych kolorowych domów, a także zamek św. Barbary (Castilo de Santa Barbara), który widoczny jest z każdego punktuw mieście. Przejazd do Calpe, gdzie wejdziemy na Penon de Ifach. Miejsce to zwane jest czasami „Małym Gibraltarem” i stanowi samotną skałę na wybrzeżu Costa Blanca o wysokości 332 metrów. Jest to najmniejszy rezerwat przyrody w Hiszpanii, przez wielu uważany za cud natury. Kolejnym  punktem na mapie zwiedzania jest Moraira, która niegdyś była tylko śpiącym miasteczkiem nadmorskim, obecnie stanowi tętniący życiem kurort, z którego roztacza się widok na Penon de Ifach. Wyjazd do Alicante. Dalsze świętowanie podczas Hogueras de San Juan. Powrót do apartamentów. Nocleg.

 

 

Dzień 5, 23.06

Transfer na lotnisko w godzinach porannych. Wylo tz Alicante o godzinie 11:05. Przylot do Warszawy o 14:35.

 

Program może nieco ulec zmianie.

Cena: 3550 PLN/os.

          

Cena zawiera:

 • Przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa (Modlin)– Alicante – Warszawa (Modlin) linią Ryan Air
 • Codziennie warsztaty fotograficzne pod okiem doskonałego, doświadczonego fotografa Jacka Boneckiego
 • Wybrany sprzęt fotograficzny Fujifilm na test
 • Bagaż podręczny + bagaż główny do 20 kg/os
 • Transfery wewnętrzne samochodami osobowymi z ubezpieczeniem
 • Noclegi w apartamentach
 • Opiekę lokalnego przewodnika
 • Zwiedzanie zgodnie z programem
 • Ubezpieczenie KL, NNW i bagażu
 • Opłatę za fundusz gwarancyjny

Cena nie zawiera:

 • Wyżywienia
 • Opłat za benzynę
 • Wydatków osobistych
 • Dodatkowych atrakcji nie zawartych w programie

 

Uwaga:

Ceny zostały skalkulowane na podstawie cen biletów lotniczych z dnia 02.05.2018, w przypadku zmiany ceny biletów końcowa opłata może ulec zmianie.

Jest możliwość rezygnacji z bagażu głównego i wówczas cena zostanie obniżona o 300 PLN.

 

Organizatorem wyjazdu jest Biuro Podróży Rapala. Projekt wspierają Sklep Bez Nazwy oraz Fujifilm.

 

ZGŁOSZENIA

Jeśli jesteście zdecydowani na wyjazd i chcielibyście przesłać zgłoszenie (w odpowiedzi wyślemy umowę) lub chcielibyście jeszcze o coś dopytać, prosimy o maila: warsztaty@sklepbeznazwy.com.pl.

Zapraszamy!

 

 

 

Dołącz do nas

Znajdź studio
Zamów odbitki
Zostań fanem
Zobacz filmy
Ambasadorowie X
Śledź nas
Instax