Wyjazdy

Weekend w Mięćmierzu z Tomkiem Sikorą: 11-15.04.2018

Akademia Fujifilm w Mięćmierzu to cztery inspirujące dni z fotografią kreacyjną, spędzone z mistrzem tej dziedziny sztuki Tomkiem Sikorą. W dniach 11-15 kwietnia zapraszamy do Mięćmierza - starej, malowniczej wioski rybackiej nieopodal Kazimierza Dolnego.

Akademia Fujifilm w Mięćmierzu to cztery inspirujące dni z fotografią kreacyjną, spędzone z mistrzem tej dziedziny Tomkiem Sikorą.  W dniach 11-15 kwietnia zapraszamy do starej, malowniczej wioski rybackiej nieopodal Kazimierza Dolnego. Zakotwiczeni w pensjonacie "Klimaty" otoczonym piękną naturą, uczestnicy wraz z prowadzącym będą rozmawiali o fotografii, oceniali portfolio, realizowali założenia fotografii kreowanej. Wezmą też udział w warsztatach fotografii ulicznej w typowy dzień targowy w Kazimierzu Dolnym.

 

FOTOGRAFIA REKLAMOWA

Podstawowym tematem jest fotografowanie człowieka, z czym - jak mówi Tomek Sikora - największy problem mają miłośnicy fotografii. Jak podejść do osoby fotografowanej, aby zburzyć barierę nieufności? Każdy z uczestników wymyśla scenariusz happeningi, w którym wezmą udział pozostali. Z każdą osobą, jak reżyser, musi omówić jego rolę. W trakcie spektaklu rejestruje to wydarzenie. Powstaje seria zdjęć, z których kolektywnie wybierane jest najlepsze. W ten sposób wszyscy stoją po dwóch stronach aparatu.

Poza tym uczestnicy spróbują zdefiniować na swój sposób pojęcie portretu.

Podczas pleneru będzie też czas indywidualne rozmowy o fotografii.

FOTOGRAFIA ULICZNA

Zadaniem warsztatowiczów będzie rejestrowanie pod okiem Tomka Sikory relacji międzyludzkich w przestrzeni małego miasta Kazimierz Dolny. "Będziemy mieszać się tłumie ludzi, aby niepostrzeżenie fotografować emocje w dniu targowym na rynku. Wieczorem, po kolacji uczestnicy warsztatów pokażą naszej grupie wybrane przez siebie zdjęcia, które wspólnie zostaną omówione i zinterpretowane pod kątem dalszych działań." - tak opisuje swoje zajęcia fotograf.

TESTY SPRZĘTU

Do dyspozycji uczestników będą aparaty serii Fujifilm X, obiektywy fotograficzne Fujinon XF, a także średnioformatowy aparat GFX 50S wraz z obiektywami. Plener będzie doskonałą okazją, aby poznać możliwości bezlusterkowców Fujifilm, których ambasadorem jest Tomek Sikora.

KOSZT UDZIAŁU W WARSZTATACH

Koszt to 1500 zł od osoby. Koszt obejmuje:

- noclegi w pensjonacie Klimaty w Mięćmierzu / dostępne są trzy pokoje dwu osobowe i duży pokój z 7 łóżkami

- udostępnienie lokalizacji na przeprowadzenie warsztatowej sesji zdjęciowej w Galerii KLIMATY w Mięćmierzu (do dyspozycji: obszerna weranda, otwarty teren posesji i galeria sztuki w stodole)  

- 4-dniową opiekę artystyczną i fotograficzną    


Koszt nie obejmuje przejazdu i wyżywienia. Wyżywienie dostępne jest w karczmie obok pensjonatu w cenie 50 zł/dziennie (w tym śniadanie i obiadokolacja). Każdy uczestnik organizuje transport na własną rękę.

Zgłoszenia: Chętnych prosimy o przesłanie mailem zgłoszenia: tomeksikora48@gmail.com. W odpowiedzi zostanie przesłany numer konta, a także ewentualne odpowiedzi na pytania dotyczące pleneru.

Maksymalna liczba osób: 10.

 

Dołącz do nas

Znajdź studio
Zamów odbitki
Zostań fanem
Zobacz filmy
Ambasadorowie X
Śledź nas
Instax