Aktualności

Warsztaty z fotoedycji z Moniką Szewczyk-Wittek

Zapraszamy na intensywne warsztaty poświęconej trudnej sztuce jaką jest fotoedycja, czyli wybór zdjęć. Spotkanie odbędzie się w Warszawie w dn. 6-7.10.2018. Zajęcia kierujemy do osób, które chciałyby rozwinąć umiejętności praktyczne dotyczące edytowania fotografii.

Zajęcia kierujemy do osób, które chciałyby rozwinąć umiejętności praktyczne dotyczące edytowania fotografii. Prowadząca opowie czym kierować się przy selekcji zdjęć, jak wybierać fotografie pod kątem publikacji i układać w cykle. Będzie to czas na wspólne edytowanie, edytowanie i jeszcze raz edytowanie. Zostaną podane ciekawe przykłady zrealizowanych projektów i rozwiązania edycyjne. Uczestnicy nauczą się, jak patrzeć krytycznie na swoje prace.

Zapraszamy uczestników do przyniesienia własnych materiałów (książek fotograficznych, realizowanych projektów, trudnych edycyjnie materiałów). Będziemy je omawiać i wspólnie układać!

Każdy z uczestników pracuje na własnym materiale, wstępnie wybranym w formie odbitek (maks. 40 fotografii w formacie 10×15 cm) lub plików w formacie jpg (nie przekraczające wagi 1 MB).

 

Program:

- wstęp do warsztatów połączony z prezentacją ciekawych klasycznych i najnowszych rozwiązań edycyjnych (w prasie drukowanej, książkach, Internecie z uwzględnieniem projektów multimedialnych),

- wspólna edycja wybranych przez prowadzącą materiałów z uwzględnieniem miejsca i sposobu publikacji, 

- krytyczne podejście, czyli jak patrzeć na swój materiał oczami odbiorcy - dyskusja oparta na przykładach,

- prezentacja materiałów uczestników wraz z omówieniem celu i miejsca publikacji oraz formy prezentacji,

- edycja materiałów w grupach 2 - osobowych (nauka pracy w zespole) wraz z omówieniem efektów,

- formy i metody komunikacji wizualnej, czyli co muszę wiedzieć, żeby dobrze wyedytować materiał - dyskusja

 

Monika Szewczyk-Wittek
Absolwentka Instytutu Dziennikarstwa WDiNP UW (specjalizacja fotograficzna). Była fotoedytorką m.in. w dzienniku "Rzeczpospolita". Autorka przedsięwzięć promujących fotografię (np. Wszyscy Jesteśmy Fotografami), jurorka w konkursach (np. Leica Street Photo, BZ WBK Press Foto), recenzentka na przeglądach portfolio (np. w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki). Współzałożycielka Napo Images. Współkuratorka wystaw „Album rodzinny: SPOJRZENIA. Fotografie z Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią” oraz „Portret osobisty”. Kierowała projektem Cyfrowy TR - procesem archiwizacji i digitalizacji zbiorów TR Warszawa. Prowadzi zajęcia z fotoedycji i Etyki Fotografii na Uniwersytecie Warszawskim. Jest współwłaścicielką studia portretu - Studio 810. Autorka licznych wywiadów prasowych i radiowych z fotografami, kuratorami i twórcami sztuk wizualnych.

 

Zapisy: x@fujifilm.pl

 

Uwaga! Na zgłoszenia czekamy do 24.09.2018. Decyduje kolejność zgłoszeń i potwierdzona płatność.

Grupa: max. 10 osób

Termin: 6-7.10.2018

Miejsce: Wonder Photo Shop, Plac Konstytucji 5, Warszawa

Godziny: 9:00-17:00

Cena: 550 zł. od osoby (płatność na podstawie faktury).

 

UWAGA! W sobotę o 19:00 zaplanowana jest wspólna kolacja :)

 

Organizatorzy zapewniają lunch (sobota i niedziela) oraz wspólną kolację (sobota). W trakcie warsztatów będzie także okazja do przetestowania najnowszych aparatów Fujifilm.

 

Organizator nie ponosi kosztów noclegu oraz transportu na warsztaty.

Autor zdjęcia: Damian Hornet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dołącz do nas

Znajdź studio
Zamów odbitki
Zostań fanem
Zobacz filmy
Ambasadorowie X
Śledź nas
Instax