Aktualności

MIASTO NOCĄ - dni otwarte i warsztaty w pięciu miastach w Polsce

Zapraszamy na dni otwarte i warsztaty fotograficzne Miasto Nocą. Razem z Rafałem Milachem, Szymonem Szcześniakiem, Maciejem Moskwą, Pawłem Kosicki i Tomaszem Lazarem odwiedzimy 5 miast w Polsce.

Zdobywaj inspiracje i umiejętności od najlepszych fotografów w Polsce, testuj aparaty Fujifilm X i GFX w studiu fotograficznym, weź udział w wyjątkowych, kameralnych warsztatach-spacerach fotograficznych. Wstęp na dzień otwarty jest bezpłatny, koszt warsztatu to 299zł.

W każdym z miast gospodarzem będzie inny fotograf:

  • 9.02 - Warszawa, Pałac Kultury i Nauki (sala Kisielewskiego), RAFAŁ MILACH
  • 16.02 - Kraków, Forum Wydarzeń, SZYMON SZCZEŚNIAK
  • 23.02 - Gdańsk, hotel Radisson Blu, MACIEJ MOSKWA
  • 2.03 - Poznań, Concordia Design, PAWEŁ KOSICKI
  • 9.03 - Wrocław, hotel Radisson Blu, TOMASZ LAZAR
  • NOWOŚĆ - 16.03 - Katowice, Muzeum Sląskie (sala Stolarnia), ARKADIUSZ GOLA

W g. 12-16 zapraszamy wszystkich na dzień otwarty, podczas którego będzie można zrobić test aparatów Fujifilm: X-T3, X-H1, X-T2, X-T20, X-Pro2, X-E3, X-T100, X-A5, X100F, XF10, a także GFX 50S i GFX 50R oraz obiektywów Fujinon serii XC, XF, GF.

W trakcie dnia otwartego od g. 13-14 odbędzie się bezpłatne spotkanie z fotografem-gospodarzem danego miejsca oraz pokaz jego zdjęć. Wyjątkiem jest Warszawa. Pokaz zdjęć Rafała Milacha odbędzie się na koniec dnia otwartego, w g. 15-16.

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE MIASTO NOCĄ

Inspiracją do warsztatów jest film autorstwa Wiktora Bruchala "Noc" z Los Angeles, nakręcony aparatem X-T3 w trakcie jego podróży do Kalifornii. 

W każdym z miast (daty i miasta jak wyżej) od g. 17 do 22 odbędzie się kameralny warsztat dla maksymalnie 7 osób. Spotkanie rozpocznie się poczęstunkiem oraz omówieniem ćwiczeń wykonywanych podczas warsztatów, które będą miały formę nocnego spaceru fotograficznego. Każdy fotograf stawia nacisk na nieco inną umiejętność lub spojrzenie na fotografię. Razem z naszymi ambasadorami gwarantujemy, że wyjdziecie z warsztatów z konkretną umiejętnością, pełni inspiracji.

  • Rafał Milach oraz Szymon Szcześniak stawiają na tematykę człowiek a noc. Podczas warsztatów nauczycie się fotografować dobry portret w nocy.
  • Tomek Lazar podkreśli, jak ważne jest pokazanie człowieka w atmosferze danego miejsca za pomocą gry światłem. Królować będzie fotografia czarno-biała.
  • Maciej Moskwa i Arkadiusz Gola spróbują nauczyć uczestników tworzenia reportażu czyli serii zdjęć oddającej ducha miasta.
  • Paweł Kosicki  stawia na poetykę "noir" czyli stylistyczną gęstość obrazu. W trakcie fotografowania nawiążemy stylistycznie do kina.

Każdemu uczestnikowi warsztatów zapewnimy jeden aparat X-T3 wraz z obiektywem Fujinon serii XF na czas trwania spaceru. W cenie 299zł jest także poczęstunek. O przyjęciu na warsztat decyduje kolejność zgłoszeń i wykonanych przelewów. Zgłoszenia wysyłacie na adres x@fujifilm.pl.

ZAPISY OBOWIĄZUJĄ TYLKO NA WARSZTAT (NA DZIEŃ OTWARTY PRZYCHODZICIE BEZ ZAPISÓW).

Miło nam poinformować, że partnerem cyklu wydarzeń jest MEDIKON.

 

Dołącz do nas

Znajdź studio
Zamów odbitki
Zostań fanem
Zobacz filmy
Ambasadorowie X
Śledź nas
Instax